Volná diskuze

berkas1
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 220
Registrace: 17.10.2010
ahoj, teoreticky mám nyní možnost přejít na macbook (pro, 15") a potřeboval bych poradit, jestli je to pro mě dobrá volba. Předem díky. Prosím fanatiky (pro i proti apple) aby se nevyjadřovali stylem apple je best, dík.


Potřebuju, používám:

firefox
git
ssh (konzola)
netbeans, eclipse
"AMP" stack (apache, php, mysql)
skype, icq, irc
filezilla, program pro sftp


snad jsou to ty hlavní věci, co potřebuju...
Můj stav je takový, že nesnáším windows kvůli nestabilitě, žravosti a dalším věcem, používám linux na všem co mám. S Applem nemám zkušenosti, před týdnem jsem pořídil Ipod touch a jsem k němu neutrální. Tak co myslíte????

Jan Paluska
Uživatelský avatar

Administrátor
WD Trader: 4.78/5

Příspěvky: 1323
Registrace: 14.02.2011
Tak záleží na tom, kolik by tě případný MacBook stál. Já osobně nejsem moc velkým fanouškem Apple, neboť v poměru cena/výkon jsou drazí a za tu samou cenu koupíš daleko lepší stroje. Co se OS týče, z iOS nemám žádné zkušenosti, ale spousta lidí si to chválí. Bude to asi intuitivnější než třeba Linux, ale jak říkám, nikdy jsem na iOS nejel.

Já osobně bych do MacBooku asi nešel, toť můj názor
Pomohl jsem? Použij tlačítko [+]
 Dar

lukasik
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 85
Registrace: 19.02.2011
Jestli se už v Linuxu orientuješ tak bych to viděl jako zbytečně vyhozené peníze.

A musím se vyjádřit k nestabilitě Windows: To je prostě blbost, za 2 roky používání mi ještě nespadly ;)

pavelhusek
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1
Registrace: 23.01.2012
1) MacBook určitě nemá iOS
2) ačkoliv jsem fanda Apple, tak si myslím, že ty bys ho nevyužil
3) pokud bys měl zájem si Mac osahat, tak bych si ho koupil, pár týdnů/měsíců ho můžeš používat a když ho nějak fyzicky nepoškodíš, tak za cenu, hodně blízkou ceně za kterou si ho koupil ho určitě prodáš, když se ti nebude líbit

Lany
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 429
Registrace: 15.12.2011
Před koupi Macu doporučuji si jej osobně vyzkoušet. Nejlépe najít kamaráda, který jej má, jít k němu a 3 hodinky si s tím hrát. Ovládání je hodně jiné než na klasickém noťasu a né každému sedne, tak ať nekupuješ zajíce v pytli. A jestli využíváš Linux, tak bych ti jej asi nedoporučoval a spíše bych sáhl po nějaké výkonnější a levnější mašince. Druhá stránka věci je zase ta, že Mac je obecně jinak vnímán při osobních schůzkách (lidé prostě jinak hodnotí ty, co přijdou s Macem a ty co přijdou s jiným noťasem - osobní zkušenosti z jednoho výběrového řízení atd.), takže pokud jsi často na osobních schůzkách a ukazuješ práci, tak proč ne, zvýšíš si tím oko u toho, komu budeš práci ukazovat. Obecně je hodně pro a proti a dokud si jej nevyzkoušíš sám, tak se nerozhoduj na základě doporučení. U Macu je to, jak řekl můj kamarád, buď láska na celý život nebo ne.
PS: Mac sám osobně nemám.

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se