Volná diskuze

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Dnes byl odvysílán díl shrnující předchozí řady Dne D, kdo jej nestihl, tak jsem jej nelezl zde: http://www.ceskatelevize.cz/porady/1029 ... -iii-rada/
Tento díl shrnuje úspěšné projekty z předchozích 3. řad pořadu a na závěr představuje nové tváře čtvrté řady.

Čtvrtá řada začíná už příští týden. Budete sledovat?

Fit
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 480
Registrace: 30.09.2011
Díky za upozornění :). Málem bych na to zapomněl. Sledovat určitě bude prostřednictvím netu. Hlavně se těším na Johna Vanharu, který patří mezi mé oblíbené podnikatele a osobnosti :).

Lany
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 429
Registrace: 15.12.2011
Všechny řady jsem pečlivě sledoval a teď budu taky :) Z tohoto dílu je vidět, že většina investic se v nějaké obří ziskové projekty neproměnila, což je celkem škoda. Některé fungují, vydělají na sebe, ale taková ta pořádná pecka tam stále ještě chybí, tak jsem zvědav, zda ji přinese tato řada. Hlavně mě nadchla zpráva, že 4tá řada Dne D přinesla největší počet investicí ze všech řad, tak se těším :)

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Jdu si to dokoukat, protože jsem včera viděl jen kousek, a jsem zvědav co bude v nové řadě.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

sikec
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 743
Registrace: 15.07.2011
Nějak jsem nenašel bližší představení mně neznámých investorů (ty dvě dámy mi nic neříkají). Nemá o tom někdo fan web?

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Já sledovat určitě budu. Doposud jsem viděl všechny díly, tak nemůže chybět ani tato řada :-)
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

Pebro
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 145
Registrace: 18.11.2010
Taky budu určitě sledovat. Těším se na Johna :)
Bevedo - vyhledávač produktů do domácnosti nebo na zahradu a magazínu Atlaso.cz
 Pochutnejte si na květech z vaší zahrady

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
sikec píše:
Nějak jsem nenašel bližší představení mně neznámých investorů (ty dvě dámy mi nic neříkají). Nemá o tom někdo fan web?


Pěknou stránku s představením investorů nalezneš na stránkách ČT, http://www.ceskatelevize.cz/porady/1031 ... investori/ .

Kamczik
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 7
Registrace: 06.04.2012
Přesně, taky sem moc zvědavej na Johna, jaký to bude.

Olgojec
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 12
Registrace: 30.12.2010
Den D si určitě nenechám ujít. Je tam spousta zajímavých myšlenek a názorů. A občas se člověk navíc zasměje.

mkurri
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 131
Registrace: 04.11.2010
Jo, těším se na sledování.
Jak tu někdo píše o neudělání díry do světa, nemáte přehled o zahraničních verzích, jestli odtamtud bylo něco tak úspěšného nebo je to zhruba na naši úrovni?

honzasochurek
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 168
Registrace: 25.04.2012
Určitě se budu dívat, je to zajímaví pořad.

-- 09. 05. 2012 15:58 --

Dnes od 20:55 na ČT1 :)

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Sledoval někdo dnešní díl? Ze třetí řady mám vždy pocit, že to je ve čtvrtek, takže jsem dnes na to zapomněl. Nicméně už je to na iVysílání, najdete to zde: http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1 ... d-iv-rada/ .

Fit
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 480
Registrace: 30.09.2011
Jo, koukal jsem. Nejvíc mě dostal ten poslední týpek, se kterým udělal investici i John. Jak si řekli o 90% budoucí firmy :D. Nicméně, podle mě to byla asi jediná šance, jak z toho zrovna tenhle člověk mohl něco udělat. Typická ukázka člověka, který je chytrý a dokáže něco vymyslet, ale nedovede se prosadit a prodat to... No koukal jsem na to jako puk :). Jsem zvědavej, jeslti z toho něco John s Rostockem udělají a jestli se jim to povede celosvětově prodávat. Jestli jo, tak to byl asi mega obchod, ze kterého můžou být hodně pěkný peníze...

idp
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 900
Registrace: 16.01.2012
Fit píše:
Jo, koukal jsem. Nejvíc mě dostal ten poslední týpek, se kterým udělal investici i John. Jak si řekli o 90% budoucí firmy :D. Nicméně, podle mě to byla asi jediná šance, jak z toho zrovna tenhle člověk mohl něco udělat. Typická ukázka člověka, který je chytrý a dokáže něco vymyslet, ale nedovede se prosadit a prodat to... No koukal jsem na to jako puk :). Jsem zvědavej, jeslti z toho něco John s Rostockem udělají a jestli se jim to povede celosvětově prodávat. Jestli jo, tak to byl asi mega obchod, ze kterého můžou být hodně pěkný peníze...

no zrovna ten týpek mě docela překvapil http://cz.linkedin.com/pub/jan-zacek/35/32a/467# tím touchpadem :)
Na stránkách Auto-gril.cz můžete sledovat novinky ze světa aut.
Na stránce Povinné ručení si můžete porovnat nabídky a ušetřit.

Fit
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 480
Registrace: 30.09.2011
idp píše:
no zrovna ten týpek mě docela překvapil http://cz.linkedin.com/pub/jan-zacek/35/32a/467# tím touchpadem :)


Jo, no musím se přiznat, že jsem se prvně s bráchou válel smíchy kvůli tomu touchpadu :D. Mysleli jsme si, že je to nějaký pako. Ale pak už to šlo poznat, když řekl, že je inženýr a pak začal ukazovat, co tam vymyslel. Prostě asi génius, který se neumí prosadit a taky bylo vidět, že měl trému. Takovej podivín prostě... No, věřím tomu že investoři si s tím poradí a že i těch jeho 10% budou nakonec miliony ;). Jestli se to zrealizuje, tak to možná byl nejlepší obchod z celé historie Den D.

LukasP
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 254
Registrace: 13.01.2011
Fit píše:
Jo, koukal jsem. Nejvíc mě dostal ten poslední týpek, se kterým udělal investici i John. Jak si řekli o 90% budoucí firmy :D. Nicméně, podle mě to byla asi jediná šance, jak z toho zrovna tenhle člověk mohl něco udělat. Typická ukázka člověka, který je chytrý a dokáže něco vymyslet, ale nedovede se prosadit a prodat to... No koukal jsem na to jako puk :). Jsem zvědavej, jeslti z toho něco John s Rostockem udělají a jestli se jim to povede celosvětově prodávat. Jestli jo, tak to byl asi mega obchod, ze kterého můžou být hodně pěkný peníze...


Dle Johnova blogu to je zatím na mrtvém bodě a ve fázi, která byla v TV. Doteď se nedozvěděli použité technologie a tak nemají čím argumentovat prodejcům. Natáčeno před půl rokem, myslím si, že tohle nedopadně nijak.

Fit
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 480
Registrace: 30.09.2011
LukasP: Jo, právě jsem to četl u Johna na blogu. Tak asi nic no :))

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Tak jsem se koukl na první díl, a moc nadšen jsem tedy nebyl. Překvapila mě i reakce investorů, první projekt znuděné maminky na mateřské co si nechce říct o peníze taťkovi, byl absolutně o ničem. Webů které v tomto odvětví fungují je několik a velmi velkou komunitou. Protože se na tom webu nic neděje, myslím si, že to asi nedopadlo nijak dobře. Barter, no coment, dělalo to na mě dojem hlavně ten, že si potřebuje trošku doplnit peníze co v tom utopil, nic víc. Zahrádka na auta, to snad ani nemá smysl komentovat, kdyby ten člověk kontaktoval velké výrobce, možná by se s nimi domluvil, ale protože neměl ani ánunk o tom co výroba finančně obnáší, myslím že i jeho projekt je pasé. Ten minifotbal, je pěknej, ale opět nechápu proč se nespojit s větším výrobcem sportovního náčiní, myslím že by to mělo úspěch nejen u provozovatelů rekreačních objektů, ale odlehčené verze by si někteří koupili i na zahrady, vzpomeňte na boom zahradních trampolín. No a poslední "člověk" od prvního okamžiku mi bylo jasné, že je to neschopný sedmilhář. Led moduly bůhví odkud, možná právě z té Číny, které koupíte všude, detaily technologie samozřemě nic, z prstu vycucané cifry za úspory a další ničím nepodležené údaje. Dle informací na blogu Johna to dopadlo, jako že nic. Oni to vzali stejně jen proto, že tam byla jistá vidina výdělku, protože tak jak nabídka zazněla je výhodně především pro invenstora. Když se obchod nedohodne, nebude ho to nic stát a když se to prodá vydělá slušně. Tohle ale mohl udělat ten "člověk" už dávno a jít za výrobci, jenže on tam jít nemůže, protože by ho hned vyhodili oknem, až by zjistili že jde o podvod.
Pokud bych měl vybrat projekt do kterého investovat, byl by to ten fotbal, ale za jiných podmínek než těch které chtěl, ten pronájem nemá podle mě moc budoucnost.

Uvidíme jaký bude další díl.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Též mě první díl nějak extra nenadchl. Pro mě to byla celkem nuda, ještě že jde ivysílání posouvat. Snad další bude lepší.
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

Lany
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 429
Registrace: 15.12.2011
Dneska jsem byl na přednášce Michaela Poplara Rostocka na téma Venture capital a mimo jiné odpovídal na otázky ohledně Dne D. A právě na toto téma se vyjádřil, že investice se neuskutečnila a ani se neuskuteční, jelikož ten týpek prý má postoj: že oni nepotřebují vědět, jak to funguje, hlavně jak to prý ví on :D Taky říkal, že to byla komunikace na 3 měsíce a prd z toho, že se prostě občas nepovede :) Ale jinak Michael super borec, vstřícný, mluvil hodně otevřeně a na rovinu, hodně dobrá přednáška.

Martin Kovalčík
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 32
Registrace: 10.01.2012
Čtvrtá řada nic moc, žádný projekt by za investici nestál. Nejvíc jsem se divil u prezentace eBarter, jak se John na konci zeptal, zda mu nevolal a nechtěl koupit Barter.cz. Bártry jsou už za zenitem a spíš bych to přirovnal k blešímu trhu a snad už mu to došlo a zbavil se toho.. Navíc návštěvnost 250 unikátních návštěvníků denně a zisky z reklam v řádech milionů, ten člověk byl úplně mimo.

V této řadě mi chybí Tomio Okamura a Vladimír Pilný :(, měli to poskládat takto: John, Tomio, Vladimír Pilný, Rostock a Marta Nováková.

Jiří Rostecký
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 1076
Registrace: 19.11.2010
Tomio mi tam chybí také, to máš pravdu. Také mi chybí Ondřej Bartoš. Jsem rád, že alespoň Rostock zůstal, i jej mám v oblibě. Na druhou stránku jsem moc rád za Johna, i když mi přijde až trochu moc skromný, ale to je asi jen můj první dojem. Moc se těším na další díly. Doufám, že budou ještě zajímavější...

Martin Kovalčík
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 32
Registrace: 10.01.2012
Zrovna Ondřej Bartoš mi vůbec nechybí.

Jiří Rostecký
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 1076
Registrace: 19.11.2010
Tak co říkáte na včerejší díl? Vcelku dobrý, byť jsem se trochu pobavil. Nápad s hřbitovem mi přišel vtipný, protože mi to nějak hlava nebere, proč bych měl chodit na nějakou aplikaci místo toho, abych chodil na skutečný hrob. Je pravda, že času není příliš nazbyt, ale když už mohu spravovat hřbitov na netu, mohl bych snad zajít i na hrob. Myslím si, že to už je trochu přehnané, ale každopádně je to dobré téma k diskuzi a věřím, že na něj najdeme spousty názorů. Co na ten nápad říkáte vy?

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se