SEO

Thomas03
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 32
Registrace: 12.11.2010
Zdravim,
chtel bych se zeptat, zda ma cenu, ale hlavne i smysl si davat odkazy do podpisu. Uvazuji ze bych si udelal nejaky vysperkovany podpis, tak zda ma cenu udelat si treba podpis s odkazy nebo by bylo lepsi si tam hodit nejaky citat...
Jde mi o smysl z hlediska SEO ne uzivatelu.

Diky
Portfolio v přípravě...

Jakub Senko
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 504
Registrace: 15.10.2010
Ak ti ide o SEO, tak podpisy majú minimálnu (no majú) účinnosť. Uvedom si, že vyhľadávače vedia, že nejaká stránka beží na fóre, a vedia ktorá časť "textu" je podpis. Tým pádom si s tým môžu robiť čo chcú. Každopádne určite to je užitočné, a hlavne ak máš tých príspevkov veľa. Správne sformuluj text, prihoď tam URL nejako tak, aby si to prehliadače nevšimli a možno ani nezistia, že to je podpis. Ja som napríklad na jeden web dostal PR2 z odkazovania iba cez podpisy - bolo to ale asi 20k odkazov :) ...

Dôležitým faktorom na silu backlinku je množstvo externých odkazov a vzdialenosť od začiatku zdrojového kódu. Čo teda môžeš ovplyvniť je, či napíšeš odpoveď na tému prvý, alebo ôsmy (čím skôr, tým lepšie), neovplyvníš ale počet externých odkazov.

Asi toľko moje postrehy, ktoré mi napadli...

Patriot
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 27
Registrace: 26.11.2010
Jak už se psalo výše. Vyhledávače podpisy většinou poznají. Každopádně to má nějaký vliv a poměrově práce/užitek je to slušné.
Patriot - vlastenec, takový domácí všeuměl :)

rawat
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 14
Registrace: 03.12.2010
V porovnaní s odkazmi v katalógu je odkaz z podpisu viac účinný. Vyhľadávače majú radi fóra kvôli často pridanému obsahu, aj indexujú častejšie.
Ale zase každý odkaz niečo málo môže pomôcť.
Aspoň teda môj názor :)
Potrebujete právny služby? Využite služby advokáta - Advokát Topoľčany, osobne alebo online.

Jiří Rostecký
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 1076
Registrace: 19.11.2010
Povím něco trošku mimo.

Dříve jsem dělal moderátora fóra jedné z nejznámějších online her v Česku -> Travian.cz. Koukali byste, kolik lidí mi přišlo díky podpisu, když jsem se objevil někde v diskuzi. Ty lidi klikali na můj odkaz daleko více, než když jsem byl obyčejný uživatel, což je i troška očekávané. Někdy jsem měl i stovky přístupu z jednoho příspěvku. Z tohoto ohledu mě mrzí, že tuto funkci již nemám. :D

Co se týče ale otázky, ať nejsem úplně OT, určitě to nějaký vliv mít bude. Sice ne příliš velký, jelikož vyhledávače skutečně podpisy rozeznají, ale podle mě to má větší vliv spíše pro přísun lidí, než ranky. Já klikám na odkazy v podpise často a věřím, že takových bude více.

Štěpán L.
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 181
Registrace: 31.10.2010
ano, má cenu si dát odkazy do patičky, nic tím nezkazíš :)

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se