Podnikání

idp
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 900
Registrace: 16.01.2012
Ahoj, na jednom fóru někdo shání půjčku 30 000 a nabízí za to směnku se splatností za 6 měsíců s částkou 45 000. Itrader 4/100%
Je divný proč by si nepůjčil peníze u banky na mnohem menší úrok třeba může mít dluhy nebo jen nemá čím ručit?

edit: odstranen konkretni nazev
Na stránkách Auto-gril.cz můžete sledovat novinky ze světa aut.
Na stránce Povinné ručení si můžete porovnat nabídky a ušetřit.

idp
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 900
Registrace: 16.01.2012
Ok upravím
Nevim přišlo mě to blbý to psát tam :)
Na stránkách Auto-gril.cz můžete sledovat novinky ze světa aut.
Na stránce Povinné ručení si můžete porovnat nabídky a ušetřit.

Jan Paluska
Uživatelský avatar

Administrátor
WD Trader: 4.78/5

Příspěvky: 1323
Registrace: 14.02.2011
Tohle dělá spousta lidí ... třeba i na Warforu ... toto je lepší, než si půjčovat v bance, protože tam se s tebou nikdo nebaví, zatímco tady se můžeš s člověkem domluvit. Taky už má třeba v bance hypotéku nebo nějaké půjčky a tak už si tam půjčit nemůže. Ale klidně mu napiš do PM, pokud se nějak slušně optáš, myslím, že ti i odpoví :))
Pomohl jsem? Použij tlačítko [+]
 Dar

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Pokud si někdo nemůže půjčit v bance, tak je z 99% vždy naprosto nebonitní zákazník! Já bych od toho dal raději ruce pryč. Za ty starosti a následné problémy to nestojí si myslím :-)
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

Lany
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 429
Registrace: 15.12.2011
Ja mám s půjčkami špatné zkušenosti, ať je to na směnku nebo ne, takže ať je možná zisk jakýkoliv, raději ruce dále. Raději budu mít klidné spaní :)

Drago
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 966
Registrace: 10.11.2010
Tak dá se to. Například, když někdo potřebuje půjčit na 24 hodin a nemá hotovost. Vrátí ti peníze a flašku k tomu jako úrok :)
Jinak s půjčkou nemám zkušenosti.

Na druhou stranu pokud se v tom někdo pohybuje, tak se vsadím, že vydělává slušně. 50% znamená, že i když každý 3tí nezaplatí tak jsi s stále v plusu.

idp
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 900
Registrace: 16.01.2012
no kdyby každej třetí nezaplatil tak jsem na nule (ani v plusu ani v mínusu) tohle jsem viděl snad poprvý v životě půjčka s takovým úrokem, to by si snad ani lichváři nedovolili,
kdyby mu ta věc na kterou chce půjčit sypala za 6 měsíců víc jak 50 procent něco i pro něj tak by měl peněz dost
každopádně do toho nejdu
Na stránkách Auto-gril.cz můžete sledovat novinky ze světa aut.
Na stránce Povinné ručení si můžete porovnat nabídky a ušetřit.

vlado40
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1
Registrace: 12.04.2012
Taky mi to příjde dost podivné. Takový úrok nedávají ani nebankovní společnosti, které by mu půjčku klidně poskytly, i v případě, že mu banka nepůjčí.
Via sms půjčka je podle mě nejlepší půjčka do výplaty.

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
Pokud máte zájem o nebankovní půjčku, kontaktujte mě. Půjčky i pro začínající podnikatele podnikající min. 6 měsíců do 30tis. Kč.

zabza
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 51
Registrace: 12.06.2012
Já osobně na tom nevidím nic podivného, ale bez prověření dlužníka bych to asi nikomu nedoporučil.
Teď asi nebudu se spoustou názorů nade mnou souhlasit, ale nejít do banky může mít mnoho důvodů.
Uvedu modelový příklad, proč do banky nejít:
Podnikáte a vaše banka trvá na tom, že podnikatel musí mít "podnikatelský" účet. Zákon takový termín nezná a proto máte jen jeden účet, který používáte i pro podnikání. Může se ale stát, že na FU narážíte na idioty, kteří sice pochopí termín "osobní spotřeba" u výdajů, ale u příjmů jsou podezíraví až hrůza.

Spíš než důvodům bych se věnoval prověření dlužníka, respektive možného budoucího dlužníka a pak i tomu, jakým způsobem je půjčováno. Pokud půjde o půjčku a dlužník nebude platit, tak máte i slušnou šanci na neúspěch, protože, přiznejme si to, uváděná procenta jsou daleko za hranicí slušných mravů. Pokud půjde o čistou směnku, tak si dejte pozor na správné znění této směnky. Ne každý jí napíše správně. Měl jsem před asi třemi lety v ruce směnku dost nešťastné paní, které jsem bohužel musel říci, že směnka nemá žádnou hodnotu a to jí sepisoval advokát (dlužno podotknout, že již advokátem není, ale vykonává nyní funkci soudce což ovšem není vůbec k smíchu).
Trošku jinou cestou...

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se