Volná diskuze

prclan
Uživatelský avatar
WD Trader: 3.6/5

Příspěvky: 217
Registrace: 01.11.2011
Zdravím, zajímalo by mě, co se vám nejvíce osvědčilo. Pravidelně aktualizovaný obsah, přínosné články pro čtenáře, sociální sítě, diskusní fóra, odkazy? Existuje vůbec nějaký efektivní a zaručený způsob, jak přitáhnout návštěvníky na web? Nebo je to trocha alchymie a mišung různých, výše uvedených, způsobů? Hovořím o webech obsahových, tematicky zaměřených.

LukasP
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 254
Registrace: 13.01.2011
prclan píše:
Zdravím, zajímalo by mě, co se vám nejvíce osvědčilo. Pravidelně aktualizovaný obsah, přínosné články pro čtenáře, sociální sítě, diskusní fóra, odkazy? Existuje vůbec nějaký efektivní a zaručený způsob, jak přitáhnout návštěvníky na web? Nebo je to trocha alchymie a mišung různých, výše uvedených, způsobů? Hovořím o webech obsahových, tematicky zaměřených.


Tak největší šanci přitáhnout lidi má podle mě zajímavý a pro čtenáře přínosný obsah, něco čím zaujmeš. Třeba bugovo.com vydal před nedávnem takový článek 2000 like a téměř 200 tweetu tomu se říká přitáhnout lidi. Samozřejmě takový článek není vůbec lehký napsat a už vůbec ne plánovitě. Ale jakmile si získáš dobrou pověst od čtenářů, tak potom hltají každý článek i menší kvality z RSS čtečky.

Ostatní věci bez kvalitního a zajímavého obsahu nefungují. Respektive fungují, ale jednorázově.

prclan
Uživatelský avatar
WD Trader: 3.6/5

Příspěvky: 217
Registrace: 01.11.2011
Upřímně řečeno, myslím si, že ten konkrétní článek není nijak extra. Když se nad tím tak zamyslím, ani jedna myšlenka v něm není nijak převratná. Je to pouze shrnutí několika faktorů, které mají určitě vliv na to, proč se člověku těžce bohatne. Ale všech 9 důvodů, a možná ještě více, by si mohl sepsat každý člověk, který se na sebe podívá jen trochu sebekriticky. Odkud tedy pramení taková návštěvnost tohoto článku? Že by chytlavý titulek? Otázkou je, kde všude autor článku hodil odkaz na článek...

Marek L.
WD Trader: 4.38/5

Příspěvky: 1382
Registrace: 14.02.2011
Kvalitný obsah je tým najlepším lákadlom pre každého návštevníka.

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Máriův článek přitáhl lidi hlavně proto, že byl velmi kontroverzní, víc než polovina reagujících dala jasně najevo, že takto jednoduché to prostě není a že faktorů které "úspěch" ovlivňují je spousta. Protože to byl pohled jednoho úzce specifikovaného člověka, proto ten článek vyvolal tolik pozornosti.

Pokud jde ale o obsahové weby, je zajímavý obsah jednoznačně nejlepší lákadlo, ve spojení s kontaktem na cílovou skupinu, například komunitu oborového fóra, je návštěvnost velmi zajímavá. Osobně mám největší úspěch s články, řešící nějaký problém, ty se šíří prakticky sami :-)
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
zalezi jestli je web delany pro nove navtevniky nebo pro opakovane navstevy...pro nove asi nejlepsi aktualizovany text, pro opakovane navstevy bych rekl, ze je lepsi nejaka interaktivita - napr. diskuzní forum, poptavky-inzerce :-D apod... ...nebo nejaka skromna myslenka - třeba nový český Facebook, novy vyhledávač Seznam.cz apod. - v tomhle případě ale doporučuju nějakého občasnou pomoc psychoterapeuta, protože to asi spapá i dost mozkových buněk

Lukáš Jirsa
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 181
Registrace: 02.12.2011
Podle mě je to spíš dlouhodobá práce se SEO (vč. linkbuildingu), kvalitní a aktualizovaný obsah, co tam lidi udrží, přehledný drsign, zkrátka všechno, jsou to puzzle.

Na luxusní web bez optimalizace lidi těžko nahoníš a stejně tak se skvělým SEO, ale nulovým obsahem budeš mít obrovskej bounce rate. Kvalitní web musí mít kvalitní všechno a to stojí hodně úsilí a času.

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Když to vezmu ze své zkušenosti, tak se dá získat návštěvnost i pouhým obsahem bez jakéhokoliv seo a podobně. Takto například funguje můj web/blog http://kecykveci.cz

Na nějaké seo a spekulace co a jak by bylo lepší jsem se naprosto vykašlal a z nuly má najednou průměrnou návštěvnost 90 lidí denně. Vím, že to není nějaká extra brutální návštěvnost, ale pomalu a jistě roste. Návštěvníci se vracejí a získal jsem od nich zdarma i plno odkazů bez jakéhokoliv mého přičinění. Blog není nějak extra závratný ani vzhledem, ani obsahem, jelikož nejsem nějaký extra pisatel a funguje to. Takže na tomto příkladu můžeš najít částečně inspiraci.
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
hitow92: ja jsem se svym webem dostal po mesici na S-rank na 3 a P-rank na 4...tak to zase tak dlouho netrva...chce to kvalitni zpetny odkaz a kvalitni obsah

alijosha: souhlasim...ale boty nejak prilakat musis...

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Boti kupodivu přišly sami a nijak extra jsem je lákat nemusel. První dva měsíce fungování na web vedl jeden jediný odkaz a i přesto návštěvnost stoupala a stránky se vesele indexovaly. Pouze Seznam je pomalejší, ale to i teď. :-)
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

Lukáš Jirsa
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 181
Registrace: 02.12.2011
Tady se snad nemluví o rankách ale o návštěvnosti a tyhle dva parametry moc spojovat nejde... SEO neznamená ranky.

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
hitow92: uplne spolu neouvisi, to mas pravdu...kazdopadne se stranky posunuly o 40pricek a ted je mam na seznamu i googlu na prvni strane..takze nejaka spojitost s rankem tam bude ... ale uznavam - vyhledavace nejsou blby a kvalitni obsah je pro ne vice nez hromada zpetnych odkazu

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
alijosha: s tim souhlasim, ale jednou to prijde....mne se dneska naraz posunulo 5stranek i o 3 ranky na Seznamu....ale jedna stranka klesla ze 4 na 3. odkazovat z titulni stranky asi tedy neni moc rozumny - utika rank

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Upřímně, mě jsou nějaké ranky úplně buřt. Pro mě je důležitější návštěvnost.
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
alijosha: i pro me je navstevnost dulezita a zavisi na ni zisk...divam se na to asi trichu jinak, protoze se pohybuju v silnem konkurencnim prostredi. tady nestaci mit jen hodne textu na strankach a rank je tu dulezity taky.

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se