Volná diskuze

Sir-HD
WD Trader: 4.36/5

Příspěvky: 423
Registrace: 15.01.2012
Zdravím, snad to není otázka moc " na tělo " ale když už jsou tu otázky typu jak zvednout návštěvnost na webu ( nic ve zlém jen přirovnání ) tak prosím o vaše zkušenosti s výdělky pomocí PR katalogů díky

Zda li nějaké máte , jak na ně, nebo vlastně jak z PR katalogů vydělat...
http://www.rodinneuspory.cz - Finanční magazín online

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
Podle mě u je toho na webu tolik zadarmo, že už se snad na tom ani moc vydělávat nedá. asi něco jiného by byl net magazín, který lidí pravidelně čtou. Tam bych možná i já zvažoval dát nějaký reklamní baner nebo odkaz.

Sir-HD
WD Trader: 4.36/5

Příspěvky: 423
Registrace: 15.01.2012
Maximálně mě napadlo umístění odkazů pro registrátory do katalogů atp...
http://www.rodinneuspory.cz - Finanční magazín online

webdesigndubina
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.19/5

Příspěvky: 365
Registrace: 20.12.2011
Já si myslím, že tato oblast je již dávno a dávno za svým zenitem.

Sir-HD
WD Trader: 4.36/5

Příspěvky: 423
Registrace: 15.01.2012
To samozřejmě :) ale pořád funguje a lidé si do ní hojně registrují své stránky pomocí PR článků
http://www.rodinneuspory.cz - Finanční magazín online

webdesigndubina
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.19/5

Příspěvky: 365
Registrace: 20.12.2011
No nevím, mám svůj názor a weby tohoto tipu přímo nesnáším a myslím, že lidé už se také léčí. Jen můj názor!

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
Sir-HD: tam neregistruji clanky jen lidi kvuli cteni, ale hlavne copywriteři kvuli SEO...delam to tak taky :-D. spis nez lidi to "čtou" boti...takze ten clanek asni nemusi mit "hlavu a patu"

Sir-HD
WD Trader: 4.36/5

Příspěvky: 423
Registrace: 15.01.2012
:) já to chápu ... ale přesto když jsem na začátku svůj PR katalog rozjížděl vkládal jsem tam odkazy pod články které vedli na mé stránky a zjistil jsem že mi přes každý do teď příšlo 184 lidí aktuálně ... a míra okamžitého opuštění je 42% tak si myslím že efekt to má ...
http://www.rodinneuspory.cz - Finanční magazín online

Sir-HD
WD Trader: 4.36/5

Příspěvky: 423
Registrace: 15.01.2012
Díky tomu jsem také nahodil toto téma
http://www.rodinneuspory.cz - Finanční magazín online

Psavec
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 2
Registrace: 23.05.2012
U webů tohoto typu je problém s tím, že je nikdo nečte a tudíž v očích vyhledávačů nemají žádnou hodnotu. Tím jsou znehodnoceny i zpětné odkazy z daného webu, protože jim chybí dostatečná autorita.

Podle mě existuje poptávka po kvalitní reklamě (třeba i v článcích), která přinese nové návštěvníky. K tomu je ale potřeba psát reklamní články jinak než to dělá většina lidí. Důležité je, aby článek měl hodnotu pro čtenáře - tedy aby obsahoval informace, které lidem pomohou řešit jejich problém. Když budu psát PR článek o stěhování tak nenapíšu plk ve smyslu "potřebujete se odstěhovat - využijte služeb naší firmy", ale třeba článek typu "5 věcí, které potřebujete vyřídit než se odstěhujete". Rázem má ten článek hodnotu a přivede inzerentovi na web nové návštěvníky. Takže moje rada zní - psát kvalitní články s informační hodnotou pro uživatele.

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
Tyhle weby fakt nikdo nečte.. Lidé tam chodí to ano, ale jen kvůli masivní registraci PR článků, které dostanou zadané téma a dostanou za to zaplaceno ( mam 2 PR weby, takže vím o čem mluvím).

Marek L.
WD Trader: 4.38/5

Příspěvky: 1382
Registrace: 14.02.2011
PR weby a články vkladané do týchto webov nemajú žiaden význam, z hľadiska užitočnosti vidím zmysel len v nasledujúcich aspektoch:
- minimálne navýššia rank (SRank 2), ktorý sa dá dosiahnúť aj jednoduchšími spôsobmi
- urýchlia indexáciu
- z času na čas z niektorých pr webov príde návštevník - zanedbateľné minimum

Negatíva:
- "zasieranie" internetu nekvalitným obsahom
- vplyv odkazov z daných článkov sa blíži k 0
- šírenie duplicity
- nekvalitný linkový profil stránky
- hrozba penalizácie (v prípade duplicitných článkov)

Prečo sú tieto pr weby tvorené ? Ako sa dá na nich zarobiť ?
- je to jednoduché, celý systém pr webov je postavený z majoritnej väčšiny na systéme backlinksgenius.cz a PageRanku. Stačí, aby mal pr web PageRank, obsahoval dostatočné množstvo článkov a súčasne bol zapojený v systéme BG (alebo inom reklamnom systéme.), to je všetko, čo je nutné zabezpečiť, aby sa pr web stal ziskový. Na pr weboch nie je problém točiť tisíce korún denne a to je jediný dôvod, prečo pr weby nezanikli. Google hromadne penalizoval veľké množstvo pr webov, zbavil ich Pageranku ale bolo to len riešenie, ako znížiť počet pr webov. Treba sa ale pozrieť aj na druhú - žial smutnú - stránku pr webov. Pokiaľ budú ľudia ochotný inzerovať v systémoch typu BG a im podobným, tak google sa môže snažiť koľko chce a aj tak sa mu nepodarí úplne odstrániť pr weby a ich nekvalitný obsah z internetu. Je donekonečna možné vytvárať pr weby na nových, expirovaných doménach s PageRankom, naimportovať staré databázy, spraviť primárny linkbuilding na udržanie PageRanku a zapojiť pr weby do reklamných systémov, to je celá veda ako pr weby spraviť ziskové ( nejdem rozoberať ďalšie spôsoby monetizácie, tj. ako z toho vytočiť balík czk/€/$, ale existuje veľa systémov, cez kt. je možné z pr webov vytĺcť €/$ ). Pokiaľ sa Googlu podarí úplne eliminovať vplyv odkazov vedúcich z pr webov (áno, už teraz je ich vplyv úplne zanedbateľný, ale na seznam niektoré metódy ešte platia) a ľudia prestanú pridávať články do pr webov, tak ani vtedy nebude koniec pr webov. Dôvod ? Znova sa nájdu ľudia, kt. budú skupovať databázy starých článkov a použijú ich. Sofistikovanejší využijú systémy typu levneclanky.cz, vytvoria tisíce originálnych článkov na základe klúčovych slov, po ktorých je dopyt v systémoch a znova budú točiť balíky peňazí, dokonca ďaleko efektívnejšie a s menšou možnosťou penalizácie. Áno, Google si s nekvalitným (hromadným) obsahom poradí prostredníctvom svojej "zoo" (panda, penguin etc..), ale pokiaľ ľudia budú v systémoch inzerovať, tak pr weby budú fungovať, hoci v iných formách ale predsa.

Na záver by som chcel dodať len jeden dodatok. Sám ponúkam registráciu do pr webov, ale na propágaciu svojich webov ich nepoužívam z dôvodov vyššie uvedených (viď. negatívne stránky registrácie).Registrácia duplicitných článkov je zbytočná strata času a peňazí ! Prečo regitráciu ponúkam ? Je to jednoduché, rýchlejšie zaplním pár webov, kt. som vytvoril za účelom testovania rôznych systémov a spôsobov ich monetizácie. Samotné pr weby, až na pár výnimiek sú len zbierkou nekvalitného obsahu.

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
Sir-HD: jo, chapu te. mam ted neco podobneho - tema pujcky... web, kam umistuju clanky a nasladne odkazuju na dalsich 20 mych webu...takze to smysl ma

Marek L.: uplne nesouhlasim, protoze obmen muze byt hromada a pokud se pohybujes v konkurencnim prostredi, tak musis hodne psat a to i podobne texty, ktere jinak formulujes. pres to pak chodi lidi z fulltextu.

K duplicite - mam 10 webu - stejny design, stejne nadpisy a formulare, ale pozmeneny text - penalizaci nedostavam, naopak...skok i pres 3x rank

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
Marek L: to nechapu. jak jsou levneclanky.cz schopne do par hodin dodat tolik nove vytvorenych clanku?

Marek L.
WD Trader: 4.38/5

Příspěvky: 1382
Registrace: 14.02.2011
Poptavka-zdarma.cz píše:
Sir-HD: jo, chapu te. mam ted neco podobneho - tema pujcky... web, kam umistuju clanky a nasladne odkazuju na dalsich 20 mych webu...takze to smysl ma

Marek L.: uplne nesouhlasim, protoze obmen muze byt hromada a pokud se pohybujes v konkurencnim prostredi, tak musis hodne psat a to i podobne texty, ktere jinak formulujes. pres to pak chodi lidi z fulltextu.

K duplicite - mam 10 webu - stejny design, stejne nadpisy a formulare, ale pozmeneny text - penalizaci nedostavam, naopak...skok i pres 3x rank


Nesúhlasím, je lepšie zaobstarať si 7-8 kvalitných článkov mesačne, z ktorých prídu desiatky až stovky ľudí, ako publikovať hromadne tisíce duplicitných článkov. Netvrdím, že to formou ako píšete nejde, ale hovoríte, že robíte obmeny a ja som písal o čisto duplicitných článkoch, tj. jeden článok zaregistrujete do 200-300 pr webov. V tom prípade to nemá zmysel. A áno, pokiaľ robíte obmeny a nepouživate čisto duplicitné texty, tak vyhľadávač má problém s rozoznaním duplicity. Taktiež sa stáva, že články z takýchto webov sa presedia na longtailoch.

Nie som vlastníkom levneclanky.cz a netuším aké majú know how na vytváranie článkov...

Jiří Rostecký
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 1076
Registrace: 19.11.2010
Co to je PR katalog? Pokud myslíte katalog webových stránek, kam se vkládají weby, tak jsem na něm vydělával jednoduše umisťováním bannerů. Nějaké hezké pozice, návštěvnost pár stovek a šlo to. Pak třeba zvýhodnění pozice nějakého webu a podobně.

Pokud myslíte weby s PR články, tak opět umístit reklamní bannery, případně zvýhodnit pořadí článků. Napadlo mě také omezit jeho délku třeba na jednu NS, případně tři odkazy. Kdo chce víc, ať zaplatí. Ceny by ale byly nejspíš tak malé, že by to prd vydělalo. Navíc nevím, kdo by to kupoval.

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Nechci ti nějak kazit iluzi, ale už na PR webech moc vydělávat nepůjde, jelikož dnes popadal mnoha PR webům i s originálními texty PageRank, takže jsou již naprosto bezcenné pro kohokoliv :-).
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

Sir-HD
WD Trader: 4.36/5

Příspěvky: 423
Registrace: 15.01.2012
:) Mě minulý týden stoupnul Page rank mého PR webu ... nyní má PR3 a SR3 ... jsem celkem překvapen ... také jsem čekal propad
http://www.rodinneuspory.cz - Finanční magazín online

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Však neboj, ono to nebude na dlouho :-)
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

Jiří Rostecký
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 1076
Registrace: 19.11.2010
PR katalog je web jako každej jinej. Záleží jen na tom, jak se jeho majitel postaví ke správě obsahu a kolik času mu hodlá věnovat.

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se