Volná diskuze

Turek
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 376
Registrace: 21.01.2012
Ahoj,
na kolik témat se zaměřujete se svými stránkami? Myslíte že je lepší mít jedno a to obsáhnout dokonale, nebo více?

Já třeba mám teď dva větší okruhy a to o cestování převážně Itálie a potom dárky, zážitky. Uvažuji ještě o jednom. Víc témat mám proto, že ne vždy mám myšlenky a chuť dělat na jednom tématu, tak si přeskočím na druhé. Na druhou stranu je mi jasné, že toto není efektivní postup.

webdesigndubina
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.19/5

Příspěvky: 365
Registrace: 20.12.2011
No pokud máš jednu,dvě, nebo tři stránky, tak ti asi dvě témata stačí, ale pokud máš stránek třeba 10, tak si myslím že těžko se budeš věnovat dvěma tématům.

Marek L.
WD Trader: 4.38/5

Příspěvky: 1382
Registrace: 14.02.2011
Ja mám stránky rozdelené do viacerých oblastí cca 4, je to dosť ale ku každému tématu mám aj dosť webov, čo nie je zrovna najideálnejšie, pretože niektoré postupne zapadajú prachom ale väčšinu stíham bezproblémov spravovať.

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
Zaleží, jestli to provozuješ pro zábavu nebo tvrdey byzny :-D. Já mám komerční projekty a občas je to nuda - pořád dokola to samé a podobné a pak mám projekty, které mám zatím jako hobby. Já si to různě rovrhnu, někdy dělám grafiku, někdy články, někdy předělávám šablony pro WP. Záleží asi jak má kdo den...ale já osobně mám teď 5 tématických webu a 25 odkazujicich webu...nezvládám to zatím, takže se věnuji jen 2, ze kterých je nějaký zisk...myslim, že na jednoho člověka jsou 2 témata až dost....pro více témat to chce už mít asi tým spolupracovníků

Chtěl bych se dostat na úroveň, kdy už budu jen rozdělovat práci a vymýšlet zlepšování. Realizování projektů je zdlouhavá práce. Já osobně pracuju na webech komerčně přes pul roku a až teď se mi daří vyjednávat obchod. Musíš být asi nejprve vidět, pak si tě začnou všímat firmy a nabízet ti spolupráci. Ale určitě to za to stojí, vidíš jak lezou weby nahoru a sype to víc a víc poptávek, pak už je to jen spárovat s nabídkou.

Lukáš Jirsa
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 181
Registrace: 02.12.2011
Do teď jsem se (ne)věnoval jen jednomu webu, dával jsem tomu tak 10 % svého času vedle školy, naučil jsem se ale jak na to. Teď mám ale pomaturitní prázdniny, a tak bych se do toho rád opřel naplno a webů měl víc a dělal to všechno pořádně.

Souhlasím s druhým odstavcem "Poptavka-zdarma.cz", nejdřív jsem si bláhově myslel že budu rozdělovat práci redaktorům. Člověk si ale musí nejdřív svoje odmakat, aby se pak mohl dostat na vyšší level. Výsledek se dostaví.

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
hitow92: to souhlasim. mel bys vedet co delas a jaky to bude mit efekt a na jak bude narocna prace. ale na druhou stranu, zabere ti prace hromadu casu a efekt prijde za hodne dlouho .

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
hitow92 píše:
Souhlasím s druhým odstavcem "Poptavka-zdarma.cz", nejdřív jsem si bláhově myslel že budu rozdělovat práci redaktorům. Člověk si ale musí nejdřív svoje odmakat, aby se pak mohl dostat na vyšší level. Výsledek se dostaví.


Ono to rozdělování práce redaktorům stejně jednou přijde, je to podle mého nevyhnutelně další krok v růstu webu, magazínu atd. Osobně to dělám tak, že si ten rozjezd odmakám většinou sám a pak reinvestuji 70% zisku do redaktorů atd, kupodivu to funguje a zisk roste.Ono 30% něčeho, je pořád víc než 100% ničeho.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Lukáš Jirsa
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 181
Registrace: 02.12.2011
Jo vidim to stejně, rozhodně bych k tomu rád směřoval. Pochopil jsem, že to nejde hned a člověk se musí sám dopracovat k tomu bodu, kdy už může platit redaktory a nadále růst s nimi ;)

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
freez: no jo, ale kdyz delas grafiku, texty, pak zvedas telefony a vyrizujes smlouvy, slozite se prokousavas do firem abys jim nabidl spolupraci - tam samozrejme temer vzdy narazis na nejaky Rathovský system, kdy se mladi nadejni "šplahalové" bojí větších ryb nebo jsou "zaháčkovaný" nejakou mafii dá celkem práci....nicmene tekoucí vodu nezastavíš :.D

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
hitow92: jako 100ku (nebo kolik se plati) za clanek rozhodne nedam..to si to radsi napisu sam :-). a zase chapu, ze textarina jen tak asi nekoho moc neuzivi

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Myslím si, že je tu víc lidí, co to mohou potvrdit. Je to podle mě i dobrý systém, reinvestování peněz zpět do webu je prostě nutnost, je tu samozřejmě možnost placeného trafiku a podobně, jenže tam je cílení návštěvníků někdy úplně jinde a je to hrozně znát na konverzích jak affilu, tak reklamy. Když vezmu jeden z posledních "větších" webů, tak od března na něj píší redaktoři, při startu vydělával na affilu 500 měsíčně a 50 euro z PPC, dnes je to 3500 z affilu a 125 euro na PPC. Bez toho posunu a reinvestice prostředků zpět do webu, by to takto nešlo. No to už jsem ale trochu od tématu, tak abych nebyl úplně of topic, tak mám také víc témat, ale většinou proto, abych se mohl nějak odreagovat a dělat taky něco jiného, než prioritní téma. Když se pak dostávám do fáze, že se na webu podílí víc lidí, jde to lépe a je znát, když začne spolupráce s někým, kdo má dané téma jako koníček, to je obrovský rozdíl.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Poptavka-zdarma.cz píše:
hitow92: jako 100ku (nebo kolik se plati) za clanek rozhodne nedam..to si to radsi napisu sam :-). a zase chapu, ze textarina jen tak asi nekoho moc neuzivi



Někdy to vyzkoušej, je to sice obtížné najít dobré lidi na spolupráci, ale jde to a věř tomu, že ta úleva za tu stovku za článek stojí. Poslední čerstvá zkušenost z poptávání článkařů na web o cestování mi to opět potvrdila. jsou tam lidi, kteří za tu stovku napíší velmi dobrý článek, se kterým se já budu dělat hodně dlouho, to raději ten čas využiji jinde.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Poptavka-zdarma.cz píše:
freez: no jo, ale kdyz delas grafiku, texty, pak zvedas telefony a vyrizujes smlouvy, slozite se prokousavas do firem abys jim nabidl spolupraci - tam samozrejme temer vzdy narazis na nejaky Rathovský system, kdy se mladi nadejni "šplahalové" bojí větších ryb nebo jsou "zaháčkovaný" nejakou mafii dá celkem práci....nicmene tekoucí vodu nezastavíš :.D


Ale jo s tím souhlasím, taky dělám vše, od administrace, přes technické řešení atd, jenže to v určité fázi už prostě nedá, den nemá 50 hodin, bohužel. A ty texty, já za část zisku raději nechám na někom koho to baví, píše rád a dobře.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
freez: tak na to si jeste pockam. poptavka nabyva, ale odbyt je problem. lepsi se na me jen zoufalci a k vetsim firmam se prokousavas slozite. ja delam nejen tu webovou praci, ale hlavne obchod...takze nejedu na kvantitu, ale komplexni odbaveni poptavky....takze misto 50kc za kontakt mas pak treba 1000-6000kč...

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se