Volná diskuze

Sir-HD
WD Trader: 4.36/5

Příspěvky: 423
Registrace: 15.01.2012
Ahoj,
využíváte pixmac.cz ? - databanku s obrázky

Pokud ano mohu vědět jak často stahujete/ kupujete obrázky ... Jste ochotni do nich investovat ( nákup obrázků ) ...

Je to využívané nebo ne ?
http://www.rodinneuspory.cz - Finanční magazín online

Pebro
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 145
Registrace: 18.11.2010
Pixmac nevyužívám.
Případné fotky na web kupuji na istockphoto.com
Bevedo - vyhledávač produktů do domácnosti nebo na zahradu a magazínu Atlaso.cz
 Jetel Inkarnát –  druh jetelu z čeledi bobovitých 

Sir-HD
WD Trader: 4.36/5

Příspěvky: 423
Registrace: 15.01.2012
Díky za reakci ... Tento web neznám ale velmi se mi zamlouvá děkuji
http://www.rodinneuspory.cz - Finanční magazín online

Drago
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 966
Registrace: 10.11.2010
Já jsem tem dostal nějaké kredity, ale popadly mi. Pokud chceš u nich nakupovat, tak si to musíš hlídat.

Osobně jsem začal všechny zajímavosti fotit foťákem na mobilu. Na ilustrační fotku to stačí. Něco se dá udělat i v gimpu. Občas poslouší free fotky z wikipedie (stačí je správně označit podle vyžadované licence). Na druhou stranu nedělám profesionální grafiku.

idp
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 900
Registrace: 16.01.2012
zajímavé stránky o fotobankách především ze strany fotografa jsou http://fotobanky.cz/ od http://petr.vaclavek.com/ a http://www.mikrofotobanky.cz/
Na stránkách Auto-gril.cz můžete sledovat novinky ze světa aut.
Na stránce Povinné ručení si můžete porovnat nabídky a ušetřit.

Sir-HD
WD Trader: 4.36/5

Příspěvky: 423
Registrace: 15.01.2012
Ouu díky :) vkládáte mi sem samé zajímavé odkazy ... prostutuji
http://www.rodinneuspory.cz - Finanční magazín online

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Já si pořizuji obrázky pokud možno též sám a jediné, kde jsem kdy něco koupil bylo na istockphoto.com. Pixmac mi přijde celkem jako drahá fotobanka a myslím si, že se dá najít velké množství levnějších.
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

idp
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 900
Registrace: 16.01.2012
alijosha píše:
Já si pořizuji obrázky pokud možno též sám a jediné, kde jsem kdy něco koupil bylo na istockphoto.com. Pixmac mi přijde celkem jako drahá fotobanka a myslím si, že se dá najít velké množství levnějších.

pokud vím tak Pixmac pouze přeprodává z ostatních fotobank
Na stránkách Auto-gril.cz můžete sledovat novinky ze světa aut.
Na stránce Povinné ručení si můžete porovnat nabídky a ušetřit.

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
To je možné, zase tak podrobně jsem jednotlivé fotobanky nezkoumal, potřeboval jsem 6 obrázků a šel jsem po ceně, která byla nejvýhodnější na istockphoto.com, proto jsem nakoupil tam. Jen si pamatuji, že když jsem hledal, narazil jsem i na Pixmac a byl drahý. Ten přeprodej by tu vysokou cenu vysvětloval.
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
Už jsem nad tím hodněkrát uvažoval, mám kolem sebe spoustu fotografů, kteří by si rádi něco přivydělali. Což takhle vytvořit svojí fotobanku, založenou na nižších cenách.

prclan
Uživatelský avatar
WD Trader: 3.6/5

Příspěvky: 217
Registrace: 01.11.2011
Wladass píše:
Už jsem nad tím hodněkrát uvažoval, mám kolem sebe spoustu fotografů, kteří by si rádi něco přivydělali. Což takhle vytvořit svojí fotobanku, založenou na nižších cenách.


Myslím, že jako nápad je to super...

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Wladass píše:
Už jsem nad tím hodněkrát uvažoval, mám kolem sebe spoustu fotografů, kteří by si rádi něco přivydělali. Což takhle vytvořit svojí fotobanku, založenou na nižších cenách.


No to bys klidně mohl, taky bych si tam klidně něco prodal :-) a nebo koupil :-) A pokud nenasadíš vesmírné ceny jako Profimedia viz obrázek, nemuselo by to být špatné .-)

Obrázek
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

prclan
Uživatelský avatar
WD Trader: 3.6/5

Příspěvky: 217
Registrace: 01.11.2011
Je fakt, že pokud by si nasadil slušné ceny, tak by to mohlo být finančně zajímavé, jak pro Tebe, tak pro nás, potencionální zákazníky.

-- 21. 05. 2012 10:43 --

freez píše:

No to bys klidně mohl, taky bych si tam klidně něco prodal :-) a nebo koupil :-) A pokud nenasadíš vesmírné ceny jako Profimedia viz obrázek, nemuselo by to být špatné .-)

Obrázek


To je hnus velebnosti...pak se všichni diví, že banda krade fotky, kde se dá...

Lukaaashek
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 226
Registrace: 04.03.2012
Wladass píše:
Už jsem nad tím hodněkrát uvažoval, mám kolem sebe spoustu fotografů, kteří by si rádi něco přivydělali. Což takhle vytvořit svojí fotobanku, založenou na nižších cenách.

Určitě jdi do toho a dej vědět až to bude. Rád se stanu pravidelným zákazníkem.

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
Zajímavé, čím dál tím víc mě to přesvědčuje, že to špatný nápad není :)

idp
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 900
Registrace: 16.01.2012
Wladass: tak mikro foto banky fungujou na tom, že prodej jednu fotku za nízkou cenu třeba 100 lidem a pak si můžou dovolit jít s cenou dolů, když budeš chtít mít v tý fotobance nízkou cenu tak zároveň potřebuješ větší odbyt, když prodáš fotku párkrát do roka tak stejně budeš na cenách jako jsou teď
Na stránkách Auto-gril.cz můžete sledovat novinky ze světa aut.
Na stránce Povinné ručení si můžete porovnat nabídky a ušetřit.

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Tady je asi důležité říct, že pokud to člověk nebude mít jako hlavní zdroj obživy, tak aby z provize za první měsíc, koupil Modenu od Ferari, za druhej měsíc zámek a třetí měsíc začal stavět nové jižní křídlo, tak se ceny dají držet na přijatelné úrovni. Pokud bych mohl navíc za utžené peníze, rovnou nakoupit jiné fotky od dalších fotografů, bylo by to fajn.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Sir-HD
WD Trader: 4.36/5

Příspěvky: 423
Registrace: 15.01.2012
Ano určitě též říkám jdi do toho ... je to zajímavý nápad ... tyhle hrozně natáhlé ceny všude okolo jsou děsné ...
http://www.rodinneuspory.cz - Finanční magazín online

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
Spíš mě napadl takovýto koncept:
Uživatel co chce kupovat fotky si nakoupí nějaký kredit.
Ten co chce fotky prodávat tak je do systému nějakým způsobem vloží a přidá cenu v kreditech za kolik je ochotný ji prodat no a po dosažení nějaké hodnoty mu bude částka vyplacena.
Napadá mě spousta funkcí, ale sám to dělat nebudu..

basti
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 352
Registrace: 21.11.2011
Wladass: Trošku ti schladím hlavu :) Jednak teda jednu (stále v záběhu) fotobanku vlastním, takže nekecám do větru a navíc na fotobankách prodávám už hezkých pár let. Pokud to postavíš na naivních nadšencích, kteří si chtějí přivydělat, tak kvalita nebude zrovna žádný zázrak a navíc je v tom řada legálních zádrhelů. Budeš potřebovat právníka a taky nejlépe několik ostřílených harcovníků, kteří ti budou dělat editory a hlídat problémový obsah a kvalitu.

Stock fotky jsou tvrdá práce, i když většina lidí to jaksi nechápe. Musíš nafotit kvanta věcí, přebrat to, upravit, popsat, nahrát a to žere čas i nemalé finance na výbavu, cestování, počítač, profi sw atd. V reálu se těžko dostaneš s nákladama na jednu fotku v portfoliu pod 250 Kč a prodejnost není nijak zázračná, takže se musíš hodně ohánět. Navíc fotografové mají fotobank dost, nepotřebují nové. Potřebují takové, které prodávají. Nejlépe často a draho. Pokud o tom stále uvažuješ, hoď mi zprávu, nechci tu psát sloh ;)

Sir-HD: Natáhlé ceny? Vždyť na mikrofotobankách se dají koupit fotky i pod 20 Kč za kus a já z toho dostanu 5 Kč! Tak si spočti kolikrát musím každou fotku prodat, když náklady na vytvoření jsou minimálně (!) okolo 250 Kč.

Jinak mě překvapujou lidi nakupující na IStocku - lidi, Istock jsou největší sviňáci, platí fotografům ubohoučkých 15% z ceny, jsou nejdražší z mikrofotobank a ještě mají děsně dodrbaný web. Co na nich kdo vidíte?
Pixmac je zatím jediná skutečná česká mikrofotobanka, snaží se a i když většinu obsahu přeprodává, má i vlastní dodavatele.

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
basti píše:
Jinak mě překvapujou lidi nakupující na IStocku - lidi, Istock jsou největší sviňáci, platí fotografům ubohoučkých 15% z ceny, jsou nejdražší z mikrofotobank a ještě mají děsně dodrbaný web. Co na nich kdo vidíte?
Pixmac je zatím jediná skutečná česká mikrofotobanka, snaží se a i když většinu obsahu přeprodává, má i vlastní dodavatele.


Já tam nakoupil například proto, že tam měli co jsem potřeboval, nebylo pro mě drahé ty fotky a nemusel jsem kupovat nesmyslně velké množství kreditů. Upřímně, co a kolik platí fotografům mě jako nakupujícího nezajímá, pro mě jako koncového zákazníka je důležitá kvalita a výsledná cena. To je jako s pečivem, taky nezačnu kupovat rohlík za 6 Kč jen proto, aby si Pepík z pekařství vydělal. Když ho mají všude za 2 Kč a jestli na tom Pepík má 0,1 či 1,9 Kč je mi buřt. Podle počtu fotek bych řekl, že to zase tolika fotografům vadit nebude, proč by tam tedy dávali své fotky? Navíc mají možnost jít tam, kde dostanou více.
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
basti píše:
Wladass: Trošku ti schladím hlavu :) Jednak teda jednu (stále v záběhu) fotobanku vlastním, takže nekecám do větru a navíc na fotobankách prodávám už hezkých pár let. Pokud to postavíš na naivních nadšencích, kteří si chtějí přivydělat, tak kvalita nebude zrovna žádný zázrak a navíc je v tom řada legálních zádrhelů. Budeš potřebovat právníka a taky nejlépe několik ostřílených harcovníků, kteří ti budou dělat editory a hlídat problémový obsah a kvalitu.

Stock fotky jsou tvrdá práce, i když většina lidí to jaksi nechápe. Musíš nafotit kvanta věcí, přebrat to, upravit, popsat, nahrát a to žere čas i nemalé finance na výbavu, cestování, počítač, profi sw atd. V reálu se těžko dostaneš s nákladama na jednu fotku v portfoliu pod 250 Kč a prodejnost není nijak zázračná, takže se musíš hodně ohánět. Navíc fotografové mají fotobank dost, nepotřebují nové. Potřebují takové, které prodávají. Nejlépe často a draho. Pokud o tom stále uvažuješ, hoď mi zprávu, nechci tu psát sloh ;)

Jinak mě překvapujou lidi nakupující na IStocku - lidi, Istock jsou největší sviňáci, platí fotografům ubohoučkých 15% z ceny, jsou nejdražší z mikrofotobank a ještě mají děsně dodrbaný web. Co na nich kdo vidíte?
Pixmac je zatím jediná skutečná česká mikrofotobanka, snaží se a i když většinu obsahu přeprodává, má i vlastní dodavatele.


Určitě to mám stále v plánu, v současné době pracuji na webu a spoustu fotografů, které znám jsem již oslovil, tak uvidíme jak to dopadne :)

basti
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 352
Registrace: 21.11.2011
alijosha: Jistě, tento "tržní" argument slyším často. Každopádně já se snažím nakupovat u poctivých firem a ne vydřiduchů, pokud nemusím. Taky si nemusím zadávat grafiku nebo programování u čechů, ale u filipínců a indů. Ve výsledku to trh položí a nikoliv stimuluje, ale to už odbíháme. Každopádně přeju příjemné nákupy a kvalitní fotky :)

Wladass: Rád se mrknu až něco bude, ale doporučuju velmi důkladně prostudovat funkce fotobank ze strany fotografa i ze strany klienta. Já tu moji udělal ještě v době, kdy jsem neměl takové know-how a teď abych toho půlku překopával :(

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Tak když jsou všichni takový vydřiduši, tak proč to tam ti grafici a fotografové dávají? Přeci nebudu vědomě dělat něco, z čeho očekávám zisk a nakonec dostanu kulové. To je těm fotografům jedno?

Tak si nezadávej práci Čechům :-) To si takový vlastenec? ;-) Jako zákazník, který chce někde něco koupit se každý rozumný člověk kouká na to, co za svoje peníze dostane a o kolik ho to oškube. Přeci nechceš, aby každý kupoval všechno jenom drahé, nakupujícímu to stejně nepřinese většinou nic kromě toho, že je chudší a spokojený budou jen ti, co se podělí o zisk. Kdyby měl člověk brát vše podle toho, jak to vidíš, tak se ani nenají, jelikož v obchodech to není jiné a je to naprosto stejné jako u těch fotobank :-D
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

basti
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 352
Registrace: 21.11.2011
alijosha:
Protože pokud někde 3 roky buduješ portfolio a stojí tě to hromadu času, tak i když pak nový majitel (Getty) na IStocku sníží provize, tak to tam se skřípáním zubů necháš. Protože i 15% lepší jak nic, bohužel. A exkluzivní jsou na tom ještě hůř, protože nemůžou třeba půl roku nic smazat i kdyby chtěli, navíc nemají žádný další příjem. Hodně fotografů už ale na IStock nic nedává.

K té druhé části: Když nebude nikdo nic produkovat, všichni budeme jen poskytovat služby, přeprodávat zboží a outsourcovat, tak to asi fungovat nebude, že? Občas je třeba myslet i dál než za okamžitý zisk, to většina čechů nedělá a chovají se "tržně". Výsledkem je například to, že už téměř nekoupíš nešizené potraviny, nové oblečení se po 5 vypráních vyšisuje, boty vydrží sotva půl roku atd. Němci, rakušáci, švýcaři a skandinávci tržní nejsou. Drží se tradic, chrání si vlastní trh a například polské potraviny nebo nekvalitní hadry z Číny si nekoupí. Kupodivu jim toto netržní chování funguje, zatímco nám to "tržní" jaksi nefachčí. Že by někde byla chyba? ;) Nejsem zrovna pracháč, ale taky si rozmýšlím, kde a co nakupuju, ale nehodnotím jen podle ceny.

PS: Mimochodem jsem psal, že IStock je NEJDRAŽŠÍ a zároveň největší svině. Takže nakupovat na IS rozhodně není zrovna "tržní", protože většinu fotek koupíš i na Dreamstime, Shutterstocku, Fotolii a dalších fotobankách a většinou citelně levněji.

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se