Marketing

Lany
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 429
Registrace: 15.12.2011
Ahojte,

na téma http://flattr.com/ jsem se v poslední době bavil několikrát. Konečně jsem se po celkem velkém prcovním shonu dostal k blogům a tweetům, a koukám, že už i Drago zavádí Flattr. Jak se na to díváte Vy? Máte už to také někdo nahozeno na blogu nebo jiném webu? Případně, chystáte se to nahazovat?

Díky za reakce

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
Lany: a co to ten Flattr vubec je? to je socialni sit?

Jan Paluska
Uživatelský avatar

Administrátor
WD Trader: 4.78/5

Příspěvky: 1323
Registrace: 14.02.2011
Ne, Flattr je mikroplatební systém. Založíš si tam účet a nabiješ si jej (pošleš si tam peníze) a potom na webu, který má Flattr tlačítko tak klikneš a pošleš mu určitou částku - zasponzoruješ ho. Jemu se peníze přičtou na jeho Flattr účet a může je pak buď vybrat a nebo pomocí nich také podporovat jiné weby.
Pomohl jsem? Použij tlačítko [+]
 Dar

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
Jan Paluska: a proč flattr a ne Paypal nebo Paysec?

webdesigndubina
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.19/5

Příspěvky: 365
Registrace: 20.12.2011
Já se rozhodně nikam nahazovat nechystám, jelikož si myslím, že je to zbytečnost. Paypal je Paypal.

Drago
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 966
Registrace: 10.11.2010
Rozdíl mezi paypal a flattr je v částce která se přerozdělí. Na začátku měsíce si nastavíš třeba 100 CZK a pak celý měsíc klikáš na X tlačítek. Na konci měsíce se 100 CZK vydělí X a každému webu, kterému si kliknul, se pošle poměrná část z té stokoruny.

Podle mě to může dobře fungovat zvláště u hudby a seriálů. Poslechneš/zkoukneš a když se líbí tak klikneš. Kapela/výrobce pak na konci měsíce dostane nějakou tu část přímo od fanouška.

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
Existuje Flattr naruby? to jako, ze by nekdo platil mně? :-D

Jan Paluska
Uživatelský avatar

Administrátor
WD Trader: 4.78/5

Příspěvky: 1323
Registrace: 14.02.2011
Však ale oni mohou platit tobě. Pokud si dáš na web Flattr button a někomu se bude tvůj web líbit, klikne (je to něco jako Facebook like button) a nakonci měsíce ti to vyplatí na tvůj Flattr účet, odkud buď můžeš platit své kliky a nebo si to pošleš na normální účet do banky.
Pomohl jsem? Použij tlačítko [+]
 Dar

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Jednoduše řečeno, je to donate systém na podpoření webů které se ti líbí, máš na to nabitý účet a je to, pokud máš i ty web kde bys využil donate, je tohle dobré řešení, ty nějaké peníze dostaneš, nějaké utratíš, možná i něco vyděláš.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
Jan Paluska: nevim, vidim to spis skepticky. dneska jsou lidi radi, ze maji na rohlik :-)

idp
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 900
Registrace: 16.01.2012
Já si myslím že jde o zajímavou možnost jak ohodnotit lidi kteří mě nějak pomůžou, zatím to nepoužívám ale už to nějakou dobu pozoruji je to třeba na blogu Tomáše Hajzlera nebo Johna Vanhary.
Zrovna tyto dva ovlivňují svými články tolik lidí, že jim to může nějakou tu korunu hodit jestli se to tady více rozšíří.
Na stránkách Auto-gril.cz můžete sledovat novinky ze světa aut.
Na stránce Povinné ručení si můžete porovnat nabídky a ušetřit.

Lany
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 429
Registrace: 15.12.2011
U Johna jsem to neviděl, abych se přiznal, a to jsem se i teď koukal. Ale myslím si, že je to právě krásný systém pro donate. Někdo bude mít blog, bude psát super články, tak jej takto ohodnotím. Třeba mu to udělá ve finále 3 koruny od jednoho člověka, není to tedy na extra výdělky, ale třeba to za rok vydělá alespoň na hosting nebo něco. Jsem zvědavý, v jaké míře se to u nás rozmůže, snad v dostatečně velké :)

Marek L.
WD Trader: 4.38/5

Příspěvky: 1382
Registrace: 14.02.2011
Zaujímavý projekt, len aby našiel odozvu u širšej verejnosti. Pokiaľ sa flattr hromadne nerozšíri, tak si myslím, že po čase to vzdajú aj tí, ktorí budú pravidelne do systému nalievať cash.

Jan Paluska
Uživatelský avatar

Administrátor
WD Trader: 4.78/5

Příspěvky: 1323
Registrace: 14.02.2011
Tak jsem si na blog taky nahodil ten Flattr a uvidíme, vyzkoušíme :) Třeba to nakonec bude psina :D
Pomohl jsem? Použij tlačítko [+]
 Dar

Drago
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 966
Registrace: 10.11.2010
Lukaaashek
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 226
Registrace: 04.03.2012
idp
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 900
Registrace: 16.01.2012
Lukaaashek píše:
John to má jen v RSS feedu.

jo to je možný mám jeho blog v mobilu v RSS čtečce
Na stránkách Auto-gril.cz můžete sledovat novinky ze světa aut.
Na stránce Povinné ručení si můžete porovnat nabídky a ušetřit.

Turek
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 376
Registrace: 21.01.2012
Tak darovat někomu nějakou korunu jde i kliknutím na reklamu na jeho blogu, poku tam mám sklik atp... Nebo na jeho blog odkázat, ať stoupne jeho síla. Ale jinak Flatrr nevypadá zle.

lukasik
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 85
Registrace: 19.02.2011
Nevěřím že se to rozšíří do takové míry, aby to mohlo pokrýt náklady alespoň na hosting/doménu

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se