Volná diskuze

idp
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 900
Registrace: 16.01.2012
Viděl jsem jen poslední 2 nápady a nic moc.
Na stránkách Auto-gril.cz můžete sledovat novinky ze světa aut.
Na stránce Povinné ručení si můžete porovnat nabídky a ušetřit.

Lany
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 429
Registrace: 15.12.2011
Mě celkem zaujala Johnova tvrdost při vyjednávání o procent pro investici. Nečekal jsem, že by do toho šel tak tvrdě. Na druhou stranu jej ale chápu. Každopádně velice zajímavý díl :) Už se těším na další.

Jiří Rostecký
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 1076
Registrace: 19.11.2010
Lany píše:
Mě celkem zaujala Johnova tvrdost při vyjednávání o procent pro investici. Nečekal jsem, že by do toho šel tak tvrdě. Na druhou stranu jej ale chápu. Každopádně velice zajímavý díl :) Už se těším na další.

Mě pobavilo, jak říkal, že se mu nechce přemýšlet. Proč by měl přemýšlet... však měl investovat jen mega a něco :D

Turek
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 376
Registrace: 21.01.2012
Jiří Rostecký píše:
Tak co říkáte na včerejší díl? Vcelku dobrý, byť jsem se trochu pobavil. Nápad s hřbitovem mi přišel vtipný, protože mi to nějak hlava nebere, proč bych měl chodit na nějakou aplikaci místo toho, abych chodil na skutečný hrob. Je pravda, že času není příliš nazbyt, ale když už mohu spravovat hřbitov na netu, mohl bych snad zajít i na hrob. Myslím si, že to už je trochu přehnané, ale každopádně je to dobré téma k diskuzi a věřím, že na něj najdeme spousty názorů. Co na ten nápad říkáte vy?

S tím pohřbívaním by šlo to rozvinout trochu jinak
Jít spíše do služby. (Vymazání internetové historie, nebo oznámení že člověk umřel dokáži si představit že si do závětí přidá zakodovaný soubor s hesly na své socialní sítě a služba oznámí smrt, dnes to všem mladým připadá něco strašně daleko, ale představte si facebook za 30 let) Dále možnost evidovat návštěvu hrobů v rámci čištění hrobů (tzn. byl tam letos někdo od nás z rodiny už na jaře a umyl hrob), upozorňovat na výročí úmrtí emailem. Nebo do extrému, nabízet rozvoz kytic svíček s nafocením.

Jiří Rostecký
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 1076
Registrace: 19.11.2010
Dobrý nápad Turku. Facebook má (nebo měl) funkci, kde se dá oznámit úmrtí člověka, ale udělat něco globálního, proč ne :)

Turek
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 376
Registrace: 21.01.2012
Ono já na trochu podobné téma mám vymyslený byznys plán, ale to si ještě nechám pro sebe. Možná to někdy rozvinu.

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Zatím čtvrtá řada nic moc. Ve včerejším díle byly zajímavé jenom ty kola, jinak tam byl brak.
Virtuální hřbitov - On to nebyl vtip? S tím bych neměl odvahu vyjít na veřejnost.
Trdlohrátky - Kde by na tom chtěli vydělat? To by muselo být po ČR alespoň tisíc takových kroužků, aby se to vyplatilo.
SeleQtop - Chlápek co chtěl investici na založení dalšího eshopu, co víc dodat.
Jesus My Lifestyle - ,,1mil korun potřebujeme na roční plat manažera", tak tohle mluví za vše :-)

Lany
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 429
Registrace: 15.12.2011
Lukáš Jirsa
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 181
Registrace: 02.12.2011
Podle mě je chyba v tom, že tam schopnej člověk s "wow projektem" nepřijde, protože ten si poradí bez investora. Kvůli tomu je to spíš zábavní pořad ;)

hřbitov: z těch lídí úplně dejchala smrt, totálně nasákli prostředí kde se pohybujou, neuvěřitelný - kruhy pod očima, je jim 20 a sotva mluví, člověk by se bál se s nima přátelit
kola: prodají za 1,2 mega třetinu svojí skvělý rodinný firmy (tzn. teoreticky 3,6 mega za celou firmu se ziskem 2 mega ročně), kterou pracně budovali, z pohledu podnikatele trochu k pláči, z pohledu investora samozřejmě super kauf. Lidi jako takoví se mi líbili, víc podobnejch v ČR :)
Ježíš: oni prodali za rok 50 triček a jdou si tam pro milion, hrozná nesoudnost... dokážete si představit situaci, že byste šli: "Mám web s návštěvností řádově ve stovkách UIP/den s tím, že potenciál je statisíce/den a chci 2 miliony. Můj plán je vydělávat desetitisíce měsíčně na bannerovej reklamě, protože ten můj web je cool."? - takhle ty lidi fungujou.

Jedinej projekt, co se mi za celou historii pořadu líbil jako super kšeft, jsou zdravotní křesla. Jinak se na to člověk musí dívat spíš jako na zábavní reality show, protože by se z toho zbláznil. :D

idp
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 900
Registrace: 16.01.2012
hitow92 píše:
kola: prodají za 1,2 mega třetinu svojí skvělý rodinný firmy (tzn. teoreticky 3,6 mega za celou firmu se ziskem 2 mega ročně), kterou pracně budovali, z pohledu podnikatele trochu k pláči, z pohledu investora samozřejmě super kauf.
tak investor do toho může přinést taky další věci než peníze
Na stránkách Auto-gril.cz můžete sledovat novinky ze světa aut.
Na stránce Povinné ručení si můžete porovnat nabídky a ušetřit.

Lukáš Jirsa
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 181
Registrace: 02.12.2011
Kulový přinese, viz John na blogu
John píše:
Hledame odbyt. Mame v USA konkurenty, ktere maji registrovane patenty, takze to je slozitejsi nez jsem si myslel. Ale porad vidim, ze tam nejaka cesta je. Je to taky projekt, kde bych chtel najit projektoveho manazera, ktery by o tento obor mel zajem a resil by to po obchodni strance. http://www.dandybicycles.com/


Prostě to skončí tak, že oni budou makat jako mezci a třetinu zisku musí odevzdat investorům. Samozřejmě možná, že něco zařídí, ale prostě 1,2 mega za třetinu firmy je totálně přepálený.

-- 18. 05. 2012 14:46 --

A taky si myslim, že je to tam trochu chyba v investorech letos, nemají na to čas a nejsou to plnohodnotní investoři.
Bartoš - živí se jako VC, je to profík
Pilný - prakticky v důchodu, udělá si čas na co chce
Rostock - taky má chut do toho jít, věřim, že pomůže

Dámy moc neznam, tak nemůžu hodnotit...


Ale letos jsou tam jen relativně mladý podnikatelé s svym vlastnim byznysem, to je pak těžký věnovat hodně času něčemu jinýmu, když mají rostoucí firmy, kterejm se prostě musí věnovat. Už to zákonitě nemůže přinést takovou hodnotu.

idp
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 900
Registrace: 16.01.2012
teď jsem koukal na ten jejich web a vidím tam kontakt na člověka z Eastbiz takže do toho John asi zapojil i své zaměstnance. Tak že vzali Johna do firmy tak si docela otevřeli cestu jak tam dopravovat jejich produkty, skladovat je a rozesílat prodejcům nebo kontaktním zákazníkům akorát tak konkurence může být problém no
Na stránkách Auto-gril.cz můžete sledovat novinky ze světa aut.
Na stránce Povinné ručení si můžete porovnat nabídky a ušetřit.

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Pro mě je čtvrtá řada zatím jedno velké zklamání. Zatím mě tam lautr nic nezaujalo a je to pro mě nezáživné. Doufám, že se to v dalších dílech změní.
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

Lukáš Jirsa
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 181
Registrace: 02.12.2011
idp
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 900
Registrace: 16.01.2012
jo to bylo pěkný líbilo se mě jak do toho investovali a myslím, že budou mít těch 8%
a nejhorší byl asi ten izolační nátěr - přišli tam s tím, že mají izolační nátěr kterej maj i právně chráněnej a nakonec z nich vylezlo že jenom přeprodávaj? to jsem nějak moc nepochopil
Na stránkách Auto-gril.cz můžete sledovat novinky ze světa aut.
Na stránce Povinné ručení si můžete porovnat nabídky a ušetřit.

Jiří Rostecký
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 1076
Registrace: 19.11.2010
Dnes jsem narazil na chat s Johnem. Kdo nečetl, může: http://www.ceskatelevize.cz/porady/1031 ... chat/3603/
A je tam více investorů. Mě velice pobavila tato otázka na Johna:
Ferda Mravenec: Do čeho byste šel, kdybyste neměl ani korunu?
John Vanhara: Do prace. Nechal bych se zamestnat.

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Tak diskuze dobrá, některé věci mě rozesmáli, jako například :

atara.: Říkáte, že lze podnikat v jakémkoliv oboru, ale podle mého názoru jsou obory, kde to nelze...

John Vanhara: Urcite, treba vyrabet tanky nebo raktey do vesmiru je nesmirne tezke. :-)
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Se zpožděním jsem shlédnul poslední díl (4/13) a mile mě překvapil. Akorát mi na 4. sérii vadí to zkracování těch špatných prezentací, třeba u toho co prezentoval nový vysavač jsem nezaznamenal jaký podíl nabízel za jakou investici. To je podle mě škoda.

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se