Volná diskuze

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Tak já neříkám, že je to dobře, že existují takto jak píšeš "vydřidušské" fotobanky. Každý má možnost začít prodávat na přímo třeba. Co každému fotografovi a grafikovi brání v tom, aby si zřídil něco jako svůj e-shop s fotkami a obrázky? Pokud bude dobrý a bude umět, zákazníci si ho najdou a bude spokojený. Za 3 roky práce by se podle mě již svůj prodejní kanál vyplatil a člověk se nemusí spoléhat na někoho jiného.

Já když chci něco prodat, tak se o to snažím na přímo, proč bych měl platit někomu za něco mého (on k penězům přijde jako slepí k houslím)? To je jako Aukro, nelíbí se ti provize atd. nechoď tam a neprodávej. Jednoduché a výstižné. Proč se tedy ti fotografové nedomluví mezi sebou a nepořídí si nějaký svůj portál, kde si budou diktovat své požadavky vůči zákazníkům? Celkově nějak nechápu, proč se tu nad tím tolik rozčiluješ, když možností a řešení je mraky.

Stejný je to i z prací, nelíbí se ti někde dělat třeba za minimální mzdu, tak není problém si najít jinou a lépe placenou práci. Ten kdo jenom nadává a nic nedělá u toho akorát zůstane a takových lidí znám mraky. Mě osobně se také nelíbí několik věcí, ale vždy jsem se s tím snažil něco dělat a ne jenom nadávat v postranní a nedělalo mi nikdy problém kohokoliv poslat do pr...e a mohl to být sebevětší nadřízený. No co, tak budu bez práce a najdu si jinou, to jsem si vždy říkal a vždy to tak bylo i. A naprosto stejné je to i v tomto případě si myslím.

Navíc, nejde srovnávat jablka a hrušky. Každý shání něco jiného, například v mém případě to co jsem potřeboval koupit vyšlo nejvýhodněji na istock, tak jsem to koupil tam. Proč bych měl stejné obrázky kupovat jinde dráž? Když to vezmu v globálu, tak je třeba istock nejdražší a třeba neplatí autorům, tak dalece jsem to nezkoumal a nikdy zkoumat ani nebudu, proč taky. Vždy vím, co chci a co hledám a kde se mi to zdá nejvýhodnější jak cenou, tak i kvalitou, tak tam nakoupím a nekoukám na to, co kde a komu platí či neplatí. Když to, co potřebuji bude prodávat přímo autor někde na svém webu, tak si to koupím klidně u něj.
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

basti
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 352
Registrace: 21.11.2011
Já se nerozčiluju, jen jsem ti popsal svůj pohled na věc. Máš ve spoustě věcí pravdu a taky zrovna nesedím na zadku a nečekám, že se snese zhůry zázrak :D Taky už jsem si párkrát nepěkně nabil sosák, takže některé věci zase tak růžově nevidím, ale co už. Většina schopných fotografů prodává přes různé kanály, protože nikdy nevíš, co vybouchne.

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Však v pohodě ;-) Já na to dodal svůj názor a o tom to tu přeci je :-).
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se