Sociální sítě

webdesigndubina
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.19/5

Příspěvky: 365
Registrace: 20.12.2011
Nevím zda vy jako rodiče pociťujete podvody ze strany vašich potomků, ale já ano.Mám 11 letého syna který je podvodem registrovaný na facabooku. Znám několik rodin, kde jejich dítko, aby bylo IN je na facebooku.Dob je bohužel natolik vyspělá, že se tomu neumíme bránit, ale proč děti nemají vlastní síť, když už nám u toho počítače sedí???

Lukaaashek
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 226
Registrace: 04.03.2012
FB je ještě nic. Počkej až zjistíš, kde všude "jsi se zaregistroval" až bude větší.

Sociální síť pro děti by byla rájem pro pedofily. A spoustě lidí by se asi nelíbily nevybíravé reklamy, které by na nich probíhaly. Děti je hodně snadný ovlivnit a kdyby firma šla najisto jen po dětech, rodiče by nakonec prosili děti, aby se vrátili na face.

webdesigndubina
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.19/5

Příspěvky: 365
Registrace: 20.12.2011
No je na tom hodně pravdy. Kluk kamaráda třeba potají ráno brzo vstával a dobíjel si účet na DarkOrbit přes tatínkův telefon. Vyúčtování pak bylo více než nepříjemné - pro oba! Jinak plno peďáků je na facebooku také, to je jasné. Znám z okolí hodně případů, kdy tohle museli v rodinách řešit.

stephan
WD Trader: 4.75/5

Příspěvky: 661
Registrace: 12.01.2012
Deti maji svoji soc. sit, pokud se nepletu, tak by to mel byt Alik.cz

webdesigndubina
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.19/5

Příspěvky: 365
Registrace: 20.12.2011
stephan píše:
Deti maji svoji soc. sit, pokud se nepletu, tak by to mel byt Alik.cz

No tak já být kluk a mít deset let, tak od Alika.cz mažu pryč. Vždyť do je pro mrňata a ty nemají u koompu co dělat.

stephan
WD Trader: 4.75/5

Příspěvky: 661
Registrace: 12.01.2012
Ja tam nikdy nechodil, takze nevim co tam je a co tam neni. Kazdopadne jsem to mel zafixovany jako portal pro deti.

LukasP
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 254
Registrace: 13.01.2011
Hlavně to není jak monetizovat. Kdo by byl inzerent, když tam chodí děti? Jak by se vydělávalo, když nemají vlastní peníze? Pro mě by to nebyla zajímavá cílová skupina.

Lukaaashek
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 226
Registrace: 04.03.2012
LukasP píše:
Hlavně to není jak monetizovat. Kdo by byl inzerent, když tam chodí děti? Jak by se vydělávalo, když nemají vlastní peníze? Pro mě by to nebyla zajímavá cílová skupina.

Právě že dítěti je strašně jednoduchý nacpat nějaký zboží. Sice to není na přímý prodej, ale když budeš dítě masírovat tím, že tohle lego prostě musí mít a že s těmahle kartičkama bude ve třídě největší borec, tak se pak rodiče z toho škemrání zblázní. Děti musí mít všechno, co někde vidí a nemají ty finanční zábrany. Proto by to bylo hodně dobře monetizovatelný, ale rodiče by moc šťastný nebyli.

Jiří Rostecký
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 1076
Registrace: 19.11.2010
Sociální síť pro děti je nesmysl. Nevidím důvod, proč by se měla zakládat.

Jednak by byla rájem pro pochybné osobnosti, jak už zmínil Lukaaashek výše. Líbimseti.cz je také pro "děti" (i když větší) a stejně se tam řeší aktivita pedofilů velmi často. Stejně, jako obejdou děti věkové omezení, obejdou jej i dospělí. Nedá se proti tomu nic dělat, kord při enormní velikosti sítě a nulové ochraně proti registraci neexistujících osob nebo osob s nesprávnými údaji.

Poté by byla taková síť pouze jakýmsi přechodníkem z porodnice na Facebook (haha!). Když už by se děti registrovaly na KidBook.com, za maximálně pět let odejdou (budou muset?) na Facebook.com a síť ztrácí zákazníka. Monetizace by byla rovněž problém, kdo by inzeroval dětem? Pedobear? Pokud by síť opravdu patřila jen dětem a nebyly na ní třeba jejich maminky, tak je monetizace nulová. Facebooku by pak stačilo jen změnit už teď nerespektované registrační podmínky a je to. Mimochodem, už se na tom pracuje.

No a poslední důvod - starší generace si stěžují na to, jak ta naše generace je posedlá PC. Z mého okolí to vidím, pouze asi pět mých přátel nemá Facebook. Pouze asi dva moji vrstevníci (nepočítám ty, s nimiž pracuji a potkal jsem je kvůli práci) na počítači dělají něco smysluplného a nesedí jen nad Timeline. Osobně ani nejsem proto, aby byly i malé děti už od mala podporovány v posedlosti ze sociálních sítích, která je u dnešních generací dost citelná. Úplně vidím ty desetiletý děcka, jak celé dny sedí za PC a z části života, v níž se vyvíjí nejvíce, umí jen rolovat nahoru a dolů a do toho se šťouchat. I když, jestli je tomu dnes jinak, to nevím... Já aspoň stavěl LEGO a z dřívek dělal letadla, na pilota jsem to nikdy nedotáhl!

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
něco jako kdysi reklama : "Seznam.cz - email na celý život", tak by mohla být i "Facebook.com na celý život". A děti v porodnici by hned dostávali razítko s logem FB a ID na prdel :-D

Jan Paluska
Uživatelský avatar

Administrátor
WD Trader: 4.78/5

Příspěvky: 1323
Registrace: 14.02.2011
pokud vím, tak sociální síť pro děti už existuje - Alik.cz ... i když je pravda, že najít si tam vrstevníky může být problém, ale jinak vím, že tam existuje věková skupina od 5 - 15 let ... já tam kdysi dááááááávno taky chvilku chodil :D jediné, co mě štvalo, že jsem tam 2x nepotkal stejné lidi ... jinak z mého pohledu je sociální síť pro děti taky špatnej nápad. I když já osobně bych se to pokusil monetizovat tak, že rodiče dětí by platili dejme tomu 1x měsíčně nějaký poplatek a za ten by svým dětem koupili "bezpečnou" sociální síť.
Pomohl jsem? Použij tlačítko [+]
 Dar

phys0c
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 27
Registrace: 29.03.2012
socialna siet by nemala byt dostupna vobec od 13-15 rokov.. malo by to pytat nejake potvrdenie alebo verifikaciu, decka sa maju hrat vonku s kamaratmi a nie si dopisovat cez soc. siete

Jan Paluska
Uživatelský avatar

Administrátor
WD Trader: 4.78/5

Příspěvky: 1323
Registrace: 14.02.2011
phys0c - jo, bohužel pokrok nezastavíš .... v dnešní době už to funguje trošku jinak, jako dřív. Mě dřív mamka vypnula komp a vyhodila mě ven, dneska jsou rodiče rádi, že děcko sedí u kompu, Xboxu, PlayStationu atp. a neotravuje, takže s tím asi nic moc neuděláš. Navíc venku je přece nuda ... :/
Pomohl jsem? Použij tlačítko [+]
 Dar

webdesigndubina
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.19/5

Příspěvky: 365
Registrace: 20.12.2011
Ano, bohužel je to tak. No doufám, že snad nějací rodiče nejsou rádi za dětsko u kompu. Jinak poslední věta -Navíc venku je přece nuda ... :/ je bohužel úplně přesná a já jí slyším za den několikrát.

prclan
Uživatelský avatar
WD Trader: 3.6/5

Příspěvky: 217
Registrace: 01.11.2011
Problém je v tom, že dnešní děti jsou mnohdy, díky vytíženosti svých rodičů, a nebo jejich lajdáckosti při výchově, nekontrolovány a nejsou vedeni k jiným věcem, než je vysedávání u počítače. Dnešní děti si neumějí hrát venku. Ale je to také možnostmi, které jim dnešní svět, prostřednictvím počítačů a především internetu a PC her, nabízí. Co já se nahrál v dětství na vojáky, policajty a lupiče nebo jen na "hloupou" schovávanou venku. Když bylo v televizi ME nebo MS ve fotbale, tak jsme každý byl nějaký fotbalista zvučného jména a předháněli jsme se v tom, kdo je lepší. Pamatuju se dokonce, jak bylo MS v atletice, a já ve věku asi 10 let jsem byl Carl Lewis a vyhrál jsem u nás na sídlišti, kde jsem tehdy bydlel soutěž ve skoku do pískoviště. :D Ale je pravda, že tehdy nebyli počítače, internet a rodiče na nás měli mnohem více času.

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Původně jsem na to ani reagovat nechtěl, ale jsou tu zajímavé komentáře, tak proč ně. To že si děti dnes méně hrají venku, je bohužel fakt. Je to ale mnohdy tím, že nemají kde. Sídlištní olympiáda byla super, jenže dnes, když pískoviště muselo město vybagrovat, protože bylo plné vajglů a injekčních stříkaček od feťáků, fotbalové hřiště na kterém jsme odehráli nejeden fotbalový a basebalový turnaj, je zarostlé a město se o něj nestará, protože nejsou peníze (ano protože soukromá firma chce za posekání takovej ranec, že to není hezké a donutit bandu cigánů, kteří sosají sociální dávky, to je přece rasismus, aby to v rámci veřejné práce posekali), koše na basketbal ani po celokovové úpravě a sítě z řetězů, neodolali nájezdu cigánů, kteří je zničí a odvezou do sběrny. Když si tyto volnočasové prostory začali hlídat lidé z přilehlých domů a občas vyfackovali nějaké ty tmavočehy, rabující lavičky u hřiště, ještě se po nich vozili příslušníci městské policie, že to se nesmí. No a tak to normální lidé vzdali, vybavení pro děti cigoši dokonale zlikvidovali a je to.

Já jsem to tedy vyřešil trochu jinak, moje děti volnočasové aktivity mají, chodí na zájmové kroužky a mimo to že mají pohyb, mají i nějaké to vyžití a hlavně se socializují. On takový volejbalový trénink třikrát týdně udělá své. Nemám problém s tím, aby se mi děti "nudili". Pravda je, že mě to stojí nějaký čas a peníze, ale to je malá cena za to, že moje děti budou "normální" a nebudou pobíhat po sídlišti a ničit vše, co jim přijde pod ruku. Počítat a internet používají obě moje děti, sociální síť jen pro ně, je ale v prostředí našeho internetu naprosto nemyslitelná, na to je v naší republice moc úchylů a vychčijónů. Pokud si uděláte chvilku času a kontrolujete kam vaše děti chodí a co na internetu hledají a dělají, nebudete o nějaké sociální síti pro děti vůbec přemýšlet. Pokud jste vaše dítko svou nečinností nechali přirůst k počítači, pak už s tím moc nenaděláte a dítě se bude omezení počítače určitě bránit, můžete si za to ale sami. A že si neumí "normálně hrát" no ještě aby umělo, když jste mu dali v útlém věku do ruky počítat a nechalo ho vyhnít u něj.

Argument že nemáte čas, je jen pro vaše osobní obhájení faktu, že na to dlabete. Já mám taky dvě zaměstnání, ale na aktivitu dětí jsem si čas vždycky našel, protože vím, že je to důležité, ono se vám to pak vrátí jak bumerang, když na to budete kálet. Takže děti u počítače a internetu ano, ale s rozumem, vaším rozumem, ty děti ho v tomhle věku ještě moc používat neumějí a opravdu jsou snadno ovlivnitelné. Začněte u sebe a nápady typu "dětská sociální síť" vyhoďte z hlavy.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

phys0c
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 27
Registrace: 29.03.2012
prclan s tymi futbalistami si mi pripomenul stare casy :)
freez naprosto suhlasim, sam deti nemam ale presne toto som chcel napisat, skuste nezvalovat vinu na socialne siete a na to ze deti sa nudia vonku, vy ste ich rodicia tak sa im trochu venujte, ja lutujem, ze moji rodicia sa ma pokusili dat jedine na gitaru, tam povedali ze "nema na to prsty" tak kaslali na to, ale teraz by som docela rad chcel vedet hrat na bicich, mam pocit ze matka ma v tomto brzdila, korculovat na lade som vedel od 5 rokov vdaka otcovi, ktory ma chcel dat na hokej ale matka bola proti, prej jak budem vypadat bez zubov:D mam 22 a uz som mohol mat striebro z tohto rocnych MS :D.. ak mate chlapcov, a je moznost v meste trening nejakeho bojoveho umenia urcite ich tam prihlaste ak je to v ramci vasich moznosti alebo nejaky sport, pre dievcata ako aj pre chlapcov su vhodne hudobne nastroje, alebo tance.. nemusite ich nechat v rukach ich kamaratov, ktori im neskor budu ponukat aby vyskusali cigarety atd, k tomu sa dostanu neskor aj sami, ale ked sa pozrem von pred cinziak 12rocny! fajcia cigarety.. asi pred tyzdnom sa ma jeden chlapec opytal ci nemam cigaretu, pytam sa ho a kolko mas rokov? ... 11

webdesigndubina
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.19/5

Příspěvky: 365
Registrace: 20.12.2011
Já jsem přece neřekl, že by jí měly mít. Jen jsem dal řečnickou otázku a to proto, že mě zájem dětí o facebook nejen toho mého syna, ale i dětí z mého okolí leze krkem. Kluk takéchodí na fotbal a 2krát týdně trénuje, plus v neděli zápasy.Jde mě o to, že pokud jde ven - jsme malá vesnice cca 800 lidí, skoro nikdy nenajde nikoho s kým by se jako dítě zabavil a tak je unuděný a jde ke kompu. V tom já vidím ten problém. No a to si vůbec nedovedu představit, že bychom bydleliněkde ve městě kde to vypadá jak to tady popisuje freez .

Jiří Rostecký
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 1076
Registrace: 19.11.2010
freez: Pěkné, naprostý souhlas. :)

Jen s těma cigánama, ono to nebude zas až tak zlé + v tom nebudou jen oni.

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Jiří Rostecký píše:
freez: Pěkné, naprostý souhlas. :)

Jen s těma cigánama, ono to nebude zas až tak zlé + v tom nebudou jen oni.


Tak u nás bohužel ano, já tu s nimi žiji od mala, vždycky tu byli, chodili s námi do školy, atd byla to trochu jiná generace s některými se stýkám dodnes, byli to normální děti, dnes normálně pracují, jejich rodiče chodili normálně do práce, atd. Jenže jak byla možnost, někteří z jejich rodičů po převratu okamžitě přestali pracovat, platit nájem, začali krást a bohužel dnes jejich děti po vzoru svých rodičů dělají to samé. Jsou mezi nimi i děti bílé, to ano, ovšem nutno podotknout že sociální poměry v rodinách takových dětí, jsou naprosto otřesné. To už se ale dostáváme trochu jinam, každopádně jsou věci, jak se říká klukoviny, za okno rozbité fotbalovým míčem, se nikdy nikomu nic extra nestalo, ale vykrást ve dvanácti letech auto, nebo okrást ve třech dědu který jde z Penny marketu, to už jsme trochu někde jinde. A bohužel to u nás jsou vždy a jenom cigáni. Nejhorší na tom je ten fakt, že člověk kterej se mnou dělá roky v práci, je to cigán, pracují s manželkou oba dva, mají dvě děti, ruku do ohně bych za něj klidně dal, tak on sám nemůže některé cigány vystát. Nedivým se mu, pak je všichni hážou do jednoho pytle. Navíc, jak Karel vždycky říká, já jsem byl cigán, jsem cigán a budu cigán, jak před ním někdo vytáhne slovo róm, tak on je nepříčetnej :-) Nikdy jsem nedělal mezi lidmi rozdíly podle toho jakou barvu kůže mají, ale podle toho jak se chovají.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Lukaaashek
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 226
Registrace: 04.03.2012
Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se