Volná diskuze

honzasochurek
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 168
Registrace: 25.04.2012
Nyní je ve statistikách krásné číslo 1500 aukcí. I když to vypadá hezky, doufám, že se to tu bude rozrůstat a bude tam jednou 15000 aukcí :)

-kst-
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.31/5

Příspěvky: 243
Registrace: 13.11.2010
honzasochurek píše:
Nyní je ve statistikách krásné číslo 1500 aukcí. I když to vypadá hezky, doufám, že se to tu bude rozrůstat a bude tam jednou 15000 aukcí :)


Celkem 1.500 aukcí a prodáno 141 předmětů... Takže ani ne každá desátá aukce skončí úspěšně. Takhle to nepůsobí zas tak skvěle.

idp
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 900
Registrace: 16.01.2012
Možná by problém s malou úspěšností aukcí mohl vyřešit systém hodnocení aukcí. Třeba by byly "lepší" aukce navrchu a noví návštěvníci viděli to nejlepší. Co vy na to?
Na stránkách Auto-gril.cz můžete sledovat novinky ze světa aut.
Na stránce Povinné ručení si můžete porovnat nabídky a ušetřit.

honzasochurek
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 168
Registrace: 25.04.2012
idp píše:
Možná by problém s malou úspěšností aukcí mohl vyřešit systém hodnocení aukcí. Třeba by byly "lepší" aukce navrchu a noví návštěvníci viděli to nejlepší. Co vy na to?



Podle mně je to super nápad :)

Marek L.
WD Trader: 4.38/5

Příspěvky: 1382
Registrace: 14.02.2011
honzasochurek píše:
Nyní je ve statistikách krásné číslo 1500 aukcí. I když to vypadá hezky, doufám, že se to tu bude rozrůstat a bude tam jednou 15000 aukcí :)


Je pekné, že sa WD rozrastá. Ako vidím, niektorým uživateľom WD bonusy "zachutnali" a naháňajú body.

honzasochurek
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 168
Registrace: 25.04.2012
Je pekné, že sa WD rozrastá. Ako vidím, niektorým uživateľom WD bonusy "zachutnali" a naháňajú body.


To ano, myslím, že Webdeal se bude muset zabývat spamem. Nezkoušel jsem si díky Webdeal bodům kupovat doménu, je to ručne schvalováno? Nebo automaticky?

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
Marek L. píše:

Je pekné, že sa WD rozrastá. Ako vidím, niektorým uživateľom WD bonusy "zachutnali" a naháňajú body.


A přesně vím o kom mluvíš :D A ty double posty taky nejsou moc pěkný..

honzasochurek
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 168
Registrace: 25.04.2012
Jaký double posty? :D

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
-kst- píše:

Celkem 1.500 aukcí a prodáno 141 předmětů... Takže ani ne každá desátá aukce skončí úspěšně. Takhle to nepůsobí zas tak skvěle.


Já myslím, že každá desátá aukce je při kvalitě nabízených věcí na aukcích naopak velmi dobré číslo. Většinu tvoří domény, a 90 procent je jich buď nepoužitelných a nebo majitel spadl minimálně z Venuše, když nastavoval cenu. Pak následují různé srovnávače a podobné "weby" a tam se s úspěšností prodeje taky moc nemůže počítat. Takže podle mě, realistické číslo, vzhledem k sortimentu.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

honzasochurek
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 168
Registrace: 25.04.2012
Ano, udělají tří slovnou doménu a chtějí třeba 50000Kč... nepochopim
Jsou tu i další případy...

Pěkná doména ale skoro 90000Kč!
aukce.php?mode=single&id=1153

Za tohle bych nedal ani pět tisíc
aukce.php?mode=single&id=1181

Další přehnaná cena domény
aukce.php?mode=single&id=1184

Stačí prodat 3 takové a máte pěkný auto... :D
aukce.php?mode=single&id=1190

!To vše je jen malá část právě probíhajících aukcí!

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Na vylepšení trhu určitě zapracujeme, máme to v plánu již přes rok, některé vylepšení se tu objeví už v průběhu léta.

Za "nicneříkající" příspěvky" jsme už odebírali body.

webdesigndubina
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.19/5

Příspěvky: 365
Registrace: 20.12.2011
Co se týče těchto
Pěkná doména ale skoro 90000Kč!
aukce.php?mode=single&id=1153

Za tohle bych nedal ani pět tisíc
aukce.php?mode=single&id=1181

Další přehnaná cena domény
aukce.php?mode=single&id=1184

Stačí prodat 3 takové a máte pěkný auto... :D
aukce.php?mode=single&id=1190


a dalších předražených aukcí domén od stejného uživatele, tak jsem jej asi před měsícem kontaktoval s několika dotazy. Bylo mě opravdu velice obsáhle vysvětleno a na jednu stranu i rozumně řečeno od tohoto člověka který se prodeji domén věnuji dle jeho slov již deset let, proč jsou tak drahé. Já osobně v mnohém s ním nesouhlasím, ale je na tom i trocha pravdy. Je škoda, že se jednalo o soukromou zprávu a nepřijde mě správné bez jeho svolení to vysvětlení sem hodit pro všechny, ale třeba jej to přimněje a bude chtít to napsat veřejně.

Jan Paluska
Uživatelský avatar

Administrátor
WD Trader: 4.78/5

Příspěvky: 1323
Registrace: 14.02.2011
Tak v dnešní době se každý větší projekt musí zabývat spamem a aktivně tuto problematiku řešit. Samozřejmě 1500 aukcí je pěkné číslo, ale je pravda, že prodej jaksi úplně nefunguje. Je to dáno hlavně cenami, které uživatelé za předměty chtějí, ale to my jaksi ovlivnit nemůžeme.
Pomohl jsem? Použij tlačítko [+]
 Dar

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Co se týká těch prodejů, tak oni by i fungovali, ale prodávající musí pro úspěšný prodej udělat víc, než že sem hodí aukci s dvěma slovy a čeká na zázrak.

Kolikrát by stačilo si jenom dát trochu té práce a vše podstatné u aukce vypsat. Kupec se nebude neustále na něco ptát a to si plno lidí neuvědomuje. V tom bych viděl jeden z problémů, druhý jsou samozřejmě většinou naprosto nereálný ceny a třetí věc jsou domény.

Z těch více jak 1 500 aukcí tvoří největší část (a pak to vypadá, že se tu toho moc neprodá), jenže 99% prodávajících si myslí, že koupí doménu v akci za nula nula nic a prodají s 1 000% ziskem :-D.
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

-kst-
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.31/5

Příspěvky: 243
Registrace: 13.11.2010
freez píše:

Já myslím, že každá desátá aukce je při kvalitě nabízených věcí na aukcích naopak velmi dobré číslo. Většinu tvoří domény, a 90 procent je jich buď nepoužitelných a nebo majitel spadl minimálně z Venuše, když nastavoval cenu. Pak následují různé srovnávače a podobné "weby" a tam se s úspěšností prodeje taky moc nemůže počítat. Takže podle mě, realistické číslo, vzhledem k sortimentu.


Ano, vzhledem k sortimentu je to skvělé číslo. Problém vidím právě v tom sortimentu. Ve chvíli, kdy sem lidi nasypou hromadu bezcenných domén za přemrštěné částky mě místy unavuje se tím probírat, zda v téhle změti nezapadnul nějaký kvalitnější kousek.

Sice se to dá řešit podbarvením, ale ani kvalitní prodejci asi nejsou dost kvalitní na to, aby své aukce zvýrazňovali. Případně pro ně zavést nějaké automatické zvýrazňování třeba na základě poměru úspěšné aukce/vystavené aukce.

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
-kst- píše:
Sice se to dá řešit podbarvením, ale ani kvalitní prodejci asi nejsou dost kvalitní na to, aby své aukce zvýrazňovali. Případně pro ně zavést nějaké automatické zvýrazňování třeba na základě poměru úspěšné aukce/vystavené aukce.


Je to zajímavý nápad, ale než automatické zvýraznění bych těmto prodejcům dal levnější podbarvení a prioritní výpis. Dále bych do filtrů zapracoval i chechbox - Doporučené (kde by se na základě tohoto poměru zobrazily aukce, jejíchž majitelé mají dobrý poměr - prodej/počet aukcí).

-kst-
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.31/5

Příspěvky: 243
Registrace: 13.11.2010
Otakar Pěnkava píše:
Je to zajímavý nápad, ale než automatické zvýraznění bych těmto prodejcům dal levnější podbarvení a prioritní výpis. Dále bych do filtrů zapracoval i checkbox - Doporučené (kde by se na základě tohoto poměru zobrazily aukce, jejíchž majitelé mají dobrý poměr - prodej/počet aukcí).


To zní taky dobře, jsem pro.

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se