Volná diskuze

Turek
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 376
Registrace: 21.01.2012
Ahoj na svém blogu jsem spustil anketu na toto téma. Byl bych rád, kdyby jste vyjádřili i vy svůj názor.

http://www.mojeokoli.cz/index.php?a=247

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Wladass píše:
Já to používám všude, když odkazuju na externí web.


Přesně tak, detaily u Turka na blogu v komentu.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Turek
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 376
Registrace: 21.01.2012
Díky za názory, překvapuje mě že každý to vnímá opravdu jinak. Já jsem žil v domění že spíše neotvírat v nových záložkách, ale vidím že to není dominantní názor ani náhodou. (přeci jen jsme odchovanec OPERY a rychlých kroků zpět myší :) )

idp
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 900
Registrace: 16.01.2012
Já to beru tak, že je na uživateli jestli si chce odkaz otevřít ve stejném nebo novém okně a nemám rád když se mě web začne sám rozmnožovat do víc panelů,
proto nikde tuto funkci nepoužívám i když by mohla možná udržen návštěvníka o něco déle. Zkoušeli jste někdo A / B testování?
Na stránkách Auto-gril.cz můžete sledovat novinky ze světa aut.
Na stránce Povinné ručení si můžete porovnat nabídky a ušetřit.

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Já jsem to začal používat hlavně po tom, co jsem sledoval několik klasických BFÚ jak používají vyhledávač, to mi naprosto stačilo. I já sám když čtu někde článek a je v něm odkaz, tak si ho otevřu v novém panelu pravým tlačítkem, protože si to chci projít, dočíst si původní článek a pak se věnovat článku z odkazu. O existenci kontextového pravého tlačítka a kontextové nabídky otevření odkazu v novém panelu, nebo okně nemá valná většina "standartních" uživatelů ani potuchy. Slova typu "já to nemačkám, abych něco nerozbil" jsem slyšel snad tisíckrát.

Abych přidal něco z praxe, mnohdy se mi vyplatilo při použití affil linku otevření v novém panelu, když jsem nedával otevření v novém okně, téměř nikdy mi návštěvník pokud si nevybral, neklikl na zpět a neprošel web a vybral jiný link, co používám otevření v novém panelu, již se mi několikrát stalo, že tentýž člověk, udělal objednávku z několika míst na webu, proto že se mu původní web nezavřel. Pravda je, že si odeslal tři objednávky z různých linků a vybral si jen jednu, pokud by ale odeslal jen tu první, nevzal by jí, web opustil a nevrátil by se.

Takže otevření v novém okně je v některých případech troufnu si říct, přímo nutné. Pokud budu mít blog o IT, a moji návštěvníci budou jaksi internetově "gramotnější" tam bych se asi nebál tolik, protože je větší předpoklad, že si link otevřou právě přes kontextové menu.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

lukasik
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 85
Registrace: 19.02.2011
idp píše:
Já to beru tak, že je na uživateli jestli si chce odkaz otevřít ve stejném nebo novém okně a nemám rád když se mě web začne sám rozmnožovat do víc panelů, proto nikde tuto funkci nepoužívám i když by mohla možná udržen návštěvníka o něco déle.

Naprostý souhlas. Je to věc, která mě dokáže parádně nas-štvat

@freez: zkoušel si klik kolečkem?

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
lukasik píše:
Naprostý souhlas. Je to věc, která mě dokáže parádně nas-štvat

@freez: zkoušel si klik kolečkem?


Klik kolečkěm nefunguje všude, na programovatelných myších například se nemusí stát nic. Já mám tedy na kolečku vertikální posun stránky, protože to používám, nechce mi rolovat :-D
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

zabza
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 51
Registrace: 12.06.2012
Pokud potřebuju tak otevírám v novém panelu kolečkem myši, ale odkazy mimo web dávám na webu většinou v novém okně. Připadá mi to jaksi logičtější, když vlastně otevírám nový web.
Takže jsem hlasoval pro, pokud je to vhodné.
Trošku jinou cestou...

Lukaaashek
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 226
Registrace: 04.03.2012
Ano, ale určitě ne všude. Když už uživateli nemám co nabídnout, tak samozřejmě nové okno neotvírám. Nové okno otvírám, pokud mám co dále nabídnout, nebo chci po návštěvníkovi dočíst článek / uskutečnit akci, nebo vím, že ho odkazovaný web plně neuspokojí a bude se chtít vrátit.

Já osobně jsem zdegenerovaný a otvírám všechno na nový list. A dokonce mě i štve, když se mi otevře nová stránka ve stejném okně a zmizí původní obsah. Jako třeba tady na webdealu. Na stránku kouknu jen ze zvědavosti, ale chci si to dočíst a případně reagovat, takže tady by určitě byl _blank na místě.

Jan Paluska
Uživatelský avatar

Administrátor
WD Trader: 4.78/5

Příspěvky: 1323
Registrace: 14.02.2011
Taky tak, pokud odkazuji na stránku mimo daný web, tak vždy nové okno (záložku) a nebo i pokud odkazuji na obrázek. Je to z toho důvodu, že přejdu na externí odkaz, ale pak se třeba chci vrátit na ten web a už to nejde, tak musím hledat v historii nebo hodinu klikat na "Zpět"
Pomohl jsem? Použij tlačítko [+]
 Dar

Marek L.
WD Trader: 4.38/5

Příspěvky: 1382
Registrace: 14.02.2011
Súhlasím s Jánom. Nemám rád, keď ma odkaz presmeruje z jedného webu na druhý a nestihnem dočítať článok, potom zbytočne hľadám, kde som skončil.

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se