Volná diskuze

idp
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 900
Registrace: 16.01.2012
Už docela dlouhou dobu chci dostat fotky do počítače, nevím jestli bude lepší je naskenovat nebo nafotit. U první možnosti v jakém rozlišení v DPI skenovat a u druhé jaký objektiv zvolit pro minimální zkreslení. Díky za rady.
Na stránkách Auto-gril.cz můžete sledovat novinky ze světa aut.
Na stránce Povinné ručení si můžete porovnat nabídky a ušetřit.

stephan
WD Trader: 4.75/5

Příspěvky: 661
Registrace: 12.01.2012
Nejsem sice odbornik, ale rekl bych, ze lepsi reseni bude naskenovani s minimalne 300 DPI.

webdesigndubina
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.19/5

Příspěvky: 365
Registrace: 20.12.2011
Nad nafocením ani nepřemýšlej. Už jsem to zkoušel a jsem přesvědčený že oskenování je o 100% lepší. Souhlasím se stephan, že min.rozlišení 300DPI následně po úpravách si to můžeš snížit,aby nebyly tak velké, myslím datově.

idp
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 900
Registrace: 16.01.2012
Ok, oběma díky dávám +. Vezmu to teda skenerem.
Na stránkách Auto-gril.cz můžete sledovat novinky ze světa aut.
Na stránce Povinné ručení si můžete porovnat nabídky a ušetřit.

Kusi
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 162
Registrace: 02.12.2010
Naskenuj ich, aspoň 600 DPI. Pokiaľ nemáš fotoštúdio, tak kompaktom to neodfotíš poriadne, bude tam rozdielne svetlo a šum. Ak máš štúdio, asi by si sa nepýtal (nič v zlom, existujú na to špeciálne zariadenia).
Ak máš negatív, tak vo fotolabe ti to dajú do digitálnej podoby.

Jan Paluska
Uživatelský avatar

Administrátor
WD Trader: 4.78/5

Příspěvky: 1323
Registrace: 14.02.2011
Souhlasím, rozhodně bych volil skener. Obraz bude věrnější.

Pokud se ale rozhodneš, že přece jen fotky raději nafotíš, pak to chce určitě stativ a dostatek světla, i když je pravda, že na fotce se ti světlo stejně odrazí a nikdy to nebude takové, jako když fotku přímo naskenuješ. Pokud máš tedy možnost použít skener, neváhal bych.
Pomohl jsem? Použij tlačítko [+]
 Dar

m1ch3l
WD Trader: 4.62/5

Příspěvky: 343
Registrace: 16.06.2012
Marek L.
WD Trader: 4.38/5

Příspěvky: 1382
Registrace: 14.02.2011
Skener je lepšou alternatívou, ale ak máš špičkový foťak, tak by som skúsil obe varianty na testovacej vzorke.

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se