Volná diskuze

m1ch3l
WD Trader: 4.62/5

Příspěvky: 343
Registrace: 16.06.2012
Zdravim, kontroloval jsem si svoji domácí WI-fi a dále i anténu na střeše která je hlavním přijímačem internetu, ale nenašel jsem žádné stopy nekalého připojení. Důvod proč jsem to dělal je že mi internet někdy dost kolísá i když vyloučím jiné vlivy. Hlavně se chci zeptat jak zjistit jestli neni někdo na moji anténu, popřípadě domácí wi-fi napojen. To protože jsem mohl něco přehlédnout.

Předem všem děkuji.

honzasochurek
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 168
Registrace: 25.04.2012
Máš na Wi-Fi heslo? Jakého máš dodavatele internetu?

KillDa
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 45
Registrace: 15.12.2011
Nejjednodušší by bylo určitě změnit heslo k wifi a mělo by to být ok ...
http://Kilevnik.com - jsem Radek Kilevník a specializuji se na internetové obchody.
 Vylepšení konfigurátoru – poznámka

m1ch3l
WD Trader: 4.62/5

Příspěvky: 343
Registrace: 16.06.2012
Na wi-fi měním heslo jednou za 6 měsíců, ale to neznamená že se do něj pak neprolomí drzouni zas :)
Poskytovatele nebudu zveřejňovat, ale připojení na jeho síť je taky přes funkci wi-fi 5,4Ghz.

honzasochurek
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 168
Registrace: 25.04.2012
Určitě pravidelnější změna hesla. Mám 2 kámoše, vlastně dvojčata :D který maj problém s NETem i když je mlha!

idp
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 900
Registrace: 16.01.2012
Můžeš zkusit monitorovat provoz na síti, zabezpečení je možné třeba přes white list mac adres to znamená, že jsou povoleny pouze určité mac adresy (fyzické adresy) ze kterých se můžeš na síť připojit, jestli jediné co pozoruješ je kolísání rychlosti tak to bude spíše špatným spojem mezi tebou a providerem.
Na stránkách Auto-gril.cz můžete sledovat novinky ze světa aut.
Na stránce Povinné ručení si můžete porovnat nabídky a ušetřit.

Jan Paluska
Uživatelský avatar

Administrátor
WD Trader: 4.78/5

Příspěvky: 1323
Registrace: 14.02.2011
Z antény jedeš přes router? Pokud ano, máš 2 možnosti ..

1) V routeru natvrdo namlátit MAC adresu tvých zařízení (notebook, komp atd.) a router bude všechna ostatní zařízení ignorovat a nepovolí jim ani se připojit.
2) Podívat se v routeru, na jaké adresy je routován signál a pokud najdeš další zařízení které tam být nemá, odpojíš ho
Pomohl jsem? Použij tlačítko [+]
 Dar

lukasik
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 85
Registrace: 19.02.2011
Připojené lidi můžeš zjistit v nastavení routeru, kde je většinou tabulka DHCP klientů a připojených zařízení podle MAC adres

Jaké používáš zabezpečení? Můžeš přestat vysílat SSID, nastavit silnější šifrování, zabezpečit přístup k routeru a výše zmíněné filtrování MAC adres, ale to samotné je téměř zbytečné.

m1ch3l
WD Trader: 4.62/5

Příspěvky: 343
Registrace: 16.06.2012
Heslo je dostatečné, při počítání se brutus utokem prolomí za x let.
Na tvrdo namlátit MAC adresy nemohu, protože se často mění pc v síti.
Hledal jsem a připejené MAC adresy (počet adres) se shoduje s PC a routry v síti. (routr také má vlasní adresu pro připojení na hlavní router)
jen jsem nevědel zda když se někdo napojí přímo na routr přes hlavní anténu, zda se to také zaznamená v mac adrese, nebo ne.

webdesigndubina
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.19/5

Příspěvky: 365
Registrace: 20.12.2011
Měl jsem ten samej problém a změna hesla nepomohla ani když jsem jej dělal jednou za týden. Všechno pomalé, dohady s poskytovatelem jak je to možné atd.Vyřešili to v adminstraci roeteru a bylo to. Od té doby mám klid a rychlý internet. Určitě podle mě tedy záleží na tom kdo ti poskytuj služby.

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se