Volná diskuze

webdesigndubina
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.19/5

Příspěvky: 365
Registrace: 20.12.2011
Ptám se, které řešení pro jednoduchý, ale svižný a zajímavý eshop. Jistě mnoho z vás dá Prestashop, ale mě by zajímalo proč? Ptám se tedy, jaký systém zvolit a hlavně proč si myslíte, že je lepší než ten druhý?

zabza
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 51
Registrace: 12.06.2012
Patřím mezi příznivce Presty. Stal jsem se jím někdy kolem roku 2008-2009, kdy jsem hledal systém, který by byl uživatelsky příjemný i totálnímu laikovi. Presta vyhrála.
Kromě té určité "blbuvzdornosti" oceňuji velké a stále se rozšiřující množství modulů a to jak placených, tak i free, opravdu ohromnou komunitu a s tím spojené velké diskuzní fórum, kde se opravdu nalezne řešení téměř jakéhokoli problému.
Určitě bych našel další pozitiva, ale je dost pokročilá hodina a už mi to nějak nemyslí.
Trošku jinou cestou...

Marty_SVK
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 15
Registrace: 19.05.2011
Na jednom eshope som doteraz používal opencart, pokiaľ chceš niečo naozaj jednoduché, tak to s opencartom ide. Idem ale teraz robiť ďalší eshop na preste, kde sa toho dá ďaleko viacej nastaviť. A základ presty obsahuje veľa vecí, ktoré si inak musíš v opencarte kúpiť.

Čiže by som to zhrnul takto, po čase ti bude opencart robiť extrémne nervy, lebo ti bude veľa vecí chýbať, ktorých má presta dosť už v základe.

quiced
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 27
Registrace: 29.11.2011
Vyzkoušel jsem oba zmíněné systémy. Začal jsem na Opencartu, který je skutečně vhodný pro jednoduchý obchod. Poté jsem přešel na Prestashop, který nabízí více možností(např. si můžeš lehce vytvořit vlastní emailové šablony atd..). Dále z myslím, že Presta má větší komunitu, tudíž více modulů zdarma atd..

Pokud hledáš hlavně jednoduchost, tak bych se spíše přiklonil k Opencartu.
Provozovatel obchodu mAndroid.cz, magazínu LNews.eu a portálu seznamkurzu.cz .

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se