Javascript

init
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 4
Registrace: 02.12.2010
Ahoj, chci používat Google na vyhledávání na mém webu, a mám s tím dva problémy:

Jednak mi do dává jiné výsledky, než když hledám přímo na google.com kde nastavím že chci hledat jenom na mojí doméně přes "site:". Jakoby to hledalo ve dvou různých indexech, při hledání z mojí stránky to najde jenom pár stránek, při hledání přes google.com to najde všechny. Nevíte někdo, čím to může být? Neříkejte že gůgl má dva indexy a do jednoho už mě zaindexoval a do druhého ještě ne.

Druhá věc je, že v tom API jde zapnout, co všechno chci prohledávat: Web, Obrázky, ... a tak dále, stejně jako je to na google.com. Ve výsledcích jsou potom výsledky z jednotlivých kategorií odděleny nadpisem se třemi tlačítky, např:

> Web ____ [x] [x] [x]

Já chci samozřejmě prohledávat jenom "Web", jenže i když všechny ostatní vypnu, tak ten řádek "> Web" tam pořád vidím. Ví někdo jak se toho zbavit?

Poslední věc je, že bych to vyhledávací políčko chtěl buď přes celou šířku stránky anebo aspoň na středu. Ale přežiju když to zůstane tak jak to je.

Díky ;-)

init
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 4
Registrace: 02.12.2010
Ne, udělal jsem to přes tohle http://code.google.com/intl/cs/apis/websearch/docs/ a teď se dívám, že už to je "Deprecated"... sakra ten vývoj u gůglu jde dopředu až moc rychle! Před týdnem to ještě byla hlavní technologie, teď to vypadá že by se asi mělo používat toto http://code.google.com/intl/cs/apis/cus ... rview.html

To na co odkazuješ ty buď stojí 100 dolarů ročně s omezeným počtem hledání, anebo ti do výsledků budou dávat reklamy, o což nestojím, ale platit jim za to taky nebudu :-)

Nevím proč to pořád mění, před nějakou dobou (2-3 roky) jsem cosi takového dělal a tenkrát bylo zase úplně jiné API, ale na rozdíl od těch dnešních bylo jednoduchoučké a pokud si dobře pamatuju tak to tenkrát dělalo přesně co jsem chtěl... bohužel k těm zdrojákům už nemám přístup.

berkas1
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 220
Registrace: 17.10.2010
ojojoj... chybka... jsem se prekliknul reaguju na stary tema :D

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se