Podnikání

Jiří Rostecký
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 1076
Registrace: 19.11.2010
Abych pravdu řekl, když mám jít někam na úřad, mám chuť si přibalit prášky na nervy. Povinně si beru žvejkačky, jelikož ty mě uklidňují. Někdy mám totiž chuť přeskočit ten jejich pultík a tu pani za ním trošku provětrat. Skutečně jsou někdy milí jak osina v zadku a člověka dokáží maximálně otrávit. Nechat si od nich poradit, to je někdy odvaha.

Pamatuji si na jedno sezení s pani na živnostenském úřadě. Vyřizoval jsem si zrovna zřízení ŽL a paní opět byla milá jak podebranej žalud. Obory podnikání, které jsem měl zaškrtnout, mi div nenadiktovala sama, smrděla, funěla, no strašný. Vtipné bylo, když se náhle ve dveřích zjevila jedna známá. S tou jsem se už pár let neviděl, ale poznala mě po hlase a já po čtvrt minutě dokázal přiřadit ksicht ke jménu a hezky se na ní usmát. Kdybyste viděli, jak pani za počítačem změnila přístup, dokonce se sama nabídla s radou a náhle úsměv jak u dětí na pouti...

Máte nějaké historky, zkušenosti nebo jaký je Váš názor na tyhle naše sluníčka? :)

Štěpán L.
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 181
Registrace: 31.10.2010
Nemusím chodit na úřad, stačí když si přečtu parlamentnilisty.cz nebo si prohlédnu co se v PS dělo a je mi zle, kde končí moje peníze

Milan_B.
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 638
Registrace: 03.12.2010
zdenicka113
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 17
Registrace: 09.03.2012
Nemám ráda jednání s úřady, nejen, že člověk dlouho čeká, ale navíc ty úřednice jsou tak strašně "příjemné". Naposledy mě taková "milá" úřednice tak vytočila, že jsem měla co dělat, abych na ní neskočila. Ale udělala jsem to chytře, na stránkách http://www.pavelfajmon.cz/ jsem našla lidi, co na úřadech jednají za mě a je to mnohem lepší, můj tlak nebyl už dlouho tak v pořádku, jako teď.

basti
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 352
Registrace: 21.11.2011
Ono těm "milým" tetám obvykle stačí připomenout, že tam sedí za naše daně a hned vyletí tlak jim :-)

Jinak rady od "zkušených" úřednic leda písemně nebo alespoň 3x ověřit, dle mé zkušenosti ani dva stejné úřady na různých místech nevidí věc stejně. Teta za přepážkou samozřejmě za nic nemůže a za nic neručí, jenže správní pokuta pak přijde mě, že... Už jsem jednou měl díky pochybení na živnostenském předvolání na FÚ ohledně "nelegálního podnikání", docela jsem se orosil. Naštěstí to nakonec prošlo bez pokuty, ale od té doby žádnému úředníkovi nevěřím ani slovo a všecko ověřuju. Taky už se to několikrát vyplatilo :D

Milan_B.
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 638
Registrace: 03.12.2010
štěrbina tady na pojišťovně, kdykoli tam jdu tak náš rozhovor probíhá stejně.

Já: Dobrý den přišel jsem nahlásit změnu.
Ona: Doložte
...
Já: Díky neshledanou

Ani pozdravit neumí.

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Na úřadech mám vždy pocit, že je obtěžuji. Před půl rokem jsem řešil přepis auta a jim už polední přestávka začíná v 11! Navíc když tam stojíte už od 8 a před vámi 3 lidi a jsou na to 4 úředníci. Jenže to je samé kafíčko...

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se