SEO

Marek L.
WD Trader: 4.38/5

Příspěvky: 1382
Registrace: 14.02.2011
Poptavka-zdarma.cz píše:
Filip Podstavec: nebylo by jednodužší, aby zájemce zadal téma a textaři by pak napsali na to tém článek? Zájemce by si vybral ten, který se mu líbí a ostatní by mohly zůstat na prodej. Takhle mi to připadá jako promrhaný čas textařů (a někdy kvalitních) - čekat, jestli se něco neprodá. Omlouvám se, ale přemýšlim spíš jako obchodník, je to muj styl.

Tenhle styl poptávky bych využil i já pro komerční weby, pokud bude zajímavá cena.


Dobrý obchodník sa nemusí obávať či sa článok predá, kvalitu ľudia vedia oceniť, možno nie v takej cenovej relácii ako si predstavuješ ale určite sa nájde niekto, kto článok kúpi, uverejní (ak bude článok kvalitný a bude mať pridanú hodnotu pre uživateľov, tak nevidím žiaden problém...)

duben
Uživatelský avatar
WD Trader: 3/5

Příspěvky: 126
Registrace: 22.03.2012
Jsem zvědavý jak si projekt povede a držím mu palce.

Poptavka-zdarma.cz: Myslím že se dost pleteš, pochopil jsem že máš nějaké PR weby, možná nějaký blogy kde rád zvěřejníš někomu článek ... jenže otázka je proč by ti měl nějaký kvalitní autor dávat článek na tvůj web. Ono je tohle zaměřené na opravdové psaní článků nebo opravdové public relation a ne takové to "webtržnické PR". Nebo ty snad znáš nějakou jinou službu, kde máš šanci dostat se se svým článkem do kvalitních médií? (a tím myslím leadry mediálního trhu a ne nějaké ušmudlané blogýsky). Já osobně znám třeba službu ČTK, kde jen za poslání tiskovky novinářům platíš 4000Kč za jednu zprávu a bez garance že ji někdo převezme, přečte nebo použije.

Srovnávat to s Placla moc nejde, placla je jednak PPP, ale kromě toho, že Placla je plná webů, na kterých nemá moc smysl něco publikovat, tak lidé platí za zveřejnění svého článku. Přínos pro médium je v zaplacených penězích za zveřejnění napsaného článku, a důsledek odrazení čtenářů, protože z 99 procent jde o reklamní balast zaměřený na zpětné odkazy a jedno procento jsou pořád reklamně psané články. Autoři nejsou dost kvalitní a za peníze píší na jakékoliv téma ačkoliv o něm nemají ani ponětí. Naproti tomu guestblogging je o tom, že autoři píší zajímavě o tom co je baví, čemu rozumí a média si vybírají jejich články protože jde o četné autory, chtěné články a témata která přivedou návštěvnost a vracející se čtenáře. Tedy přesně opačný důsledek než mají Placla články.
Pořádám KURZY INLINE BRUSLENÍ | Dělám databáze Select-SQL.com
Fotím a píšu o tom na FOTORADY.cz a MicrostockTools.com | Cvičení s Luckou

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
duben píše:
Jsem zvědavý jak si projekt povede a držím mu palce.

Poptavka-zdarma.cz: Myslím že se dost pleteš, pochopil jsem že máš nějaké PR weby, možná nějaký blogy kde rád zvěřejníš někomu článek ... jenže otázka je proč by ti měl nějaký kvalitní autor dávat článek na tvůj web. Ono je tohle zaměřené na opravdové psaní článků nebo opravdové public relation a ne takové to "webtržnické PR". Nebo ty snad znáš nějakou jinou službu, kde máš šanci dostat se se svým článkem do kvalitních médií? (a tím myslím leadry mediálního trhu a ne nějaké ušmudlané blogýsky). Já osobně znám třeba službu ČTK, kde jen za poslání tiskovky novinářům platíš 4000Kč za jednu zprávu a bez garance že ji někdo převezme, přečte nebo použije.

Srovnávat to s Placla moc nejde, placla je jednak PPP, ale kromě toho, že Placla je plná webů, na kterých nemá moc smysl něco publikovat, tak lidé platí za zveřejnění svého článku. Přínos pro médium je v zaplacených penězích za zveřejnění napsaného článku, a důsledek odrazení čtenářů, protože z 99 procent jde o reklamní balast zaměřený na zpětné odkazy a jedno procento jsou pořád reklamně psané články. Autoři nejsou dost kvalitní a za peníze píší na jakékoliv téma ačkoliv o něm nemají ani ponětí. Naproti tomu guestblogging je o tom, že autoři píší zajímavě o tom co je baví, čemu rozumí a média si vybírají jejich články protože jde o četné autory, chtěné články a témata která přivedou návštěvnost a vracející se čtenáře. Tedy přesně opačný důsledek než mají Placla články.



Uplně jednoduše, dneska jsem na jeden ze svých webu umístil blok 20 článků od jednoho autora na jeho x projektů (obor reality). záměr uplně jasný - získat zpětný odkaz. a mně se zvyšuje rating stránek, takže spokojeny obě stránky. rád uvěřejňuji kvalitní články zdarma.

duben
Uživatelský avatar
WD Trader: 3/5

Příspěvky: 126
Registrace: 22.03.2012
Poptavka-zdarma.cz píše:
Uplně jednoduše, dneska jsem na jeden ze svých webu umístil blok 20 článků od jednoho autora na jeho x projektů (obor reality). záměr uplně jasný - získat zpětný odkaz. a mně se zvyšuje rating stránek, takže spokojeny obě stránky. rád uvěřejňuji kvalitní články zdarma.


Myslím, že srovnáváš jablka s hruškami. Je to podobné jako bys tvrdil že AdSense/AdWords je to samé jako, když u sebe prodávám reklamu. Výsledek je přeci stejný, inzerent koupí banner, já dostanu peníze za reklamu. Takže v tom vlastně není žádný rozdíl ... až na to, že inzerent nemá náladu ručně procházet stovky webů a poptávat jednotlivou reklamu.

Mimochodem nechceš uvést url toho webu? Rád bych si udělal představu o autoritě webu a jeho významu, protože já mluvím o přínosu pro autora nejen ve smyslu zpětného odkazu, může si třeba budovat jméno jako autor a to tím, že bude publikovat na jednom tvém webu nejpíš nezíská. Myslím, že ty mluvíš o klasickém webtržnickém PR (které ve skutečnosti nemá nic společného s public relation ale leda tak s PageRanky).

Chápu win-win strategii, taky kvalitní články rád uveřejním a rád uvedu odkaz na zdroj na svých webech, když je to přínosné pro čtenáře ... a víš kolik kvalitních článků mi takhle lidi nabízí (nemyslím TZ a PR plky), opravdu kvalitní musím platit nebo poptávat mezi lidmi co vím že umí. A nevím, že by to někde chodilo jinak.
Pořádám KURZY INLINE BRUSLENÍ | Dělám databáze Select-SQL.com
Fotím a píšu o tom na FOTORADY.cz a MicrostockTools.com | Cvičení s Luckou

Drago
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 966
Registrace: 10.11.2010
Filip Podstavec píše:


Tady jde spíše o rychlost a flexibilitu.
Příklad: provalí se, že seznam podvádí s řazení výsledků ve prospěch lidí co platí za sklik velké peníze. Okamžitě projdu všechny dostupné zdroje a napíšu článek. Hodím ho do GB a čekám, kdo o něj bude mít zájem. Přijde poptávka a prodávám. Mám peníze v kreditu na účtu a jdu pokračovat v investigativní činnosti s tím že kupci dám předkupní právo¨na pokračování. Kredity si na konci měsíce nechám proplatit. Když není kreditní systém musím se dohodnout na způsobu platby, spolehnout se na dodržení 3 tydenní splatnosti faktury, řešit individuálně články a faktury třeba za 200 CZK.

To samé co GB umí můžu dělat sám na WD anebo WT. Stačí si ohlídat potenciální kupce.

Linki
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 27
Registrace: 02.07.2012
Já doufám, že se GB ujme hlavně směrem k nekomerčnímu šíření textů, tj. já dodám někomu obsah výměnou za odkaz. To mi přijde ideální, důležité bude, aby v nabídce webů byly i stránky, které neexistují jen jako součást něčí obsahové sítě na vydělávání.

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
Drago píše:

Tady jde spíše o rychlost a flexibilitu.
Příklad: provalí se, že seznam podvádí s řazení výsledků ve prospěch lidí co platí za sklik velké peníze. Okamžitě projdu všechny dostupné zdroje a napíšu článek. Hodím ho do GB a čekám, kdo o něj bude mít zájem. Přijde poptávka a prodávám. Mám peníze v kreditu na účtu a jdu pokračovat v investigativní činnosti s tím že kupci dám předkupní právo¨na pokračování. Kredity si na konci měsíce nechám proplatit. Když není kreditní systém musím se dohodnout na způsobu platby, spolehnout se na dodržení 3 tydenní splatnosti faktury, řešit individuálně články a faktury třeba za 200 CZK.

To samé co GB umí můžu dělat sám na WD anebo WT. Stačí si ohlídat potenciální kupce.


Tak koukám, že jsem si toho nevšiml jen já s tím sklikem :-D. taky se mi posunuly na 1. stránky weby na sklik. celkem vtipný.

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
duben píše:

Myslím, že srovnáváš jablka s hruškami. Je to podobné jako bys tvrdil že AdSense/AdWords je to samé jako, když u sebe prodávám reklamu. Výsledek je přeci stejný, inzerent koupí banner, já dostanu peníze za reklamu. Takže v tom vlastně není žádný rozdíl ... až na to, že inzerent nemá náladu ručně procházet stovky webů a poptávat jednotlivou reklamu.

Mimochodem nechceš uvést url toho webu? Rád bych si udělal představu o autoritě webu a jeho významu, protože já mluvím o přínosu pro autora nejen ve smyslu zpětného odkazu, může si třeba budovat jméno jako autor a to tím, že bude publikovat na jednom tvém webu nejpíš nezíská. Myslím, že ty mluvíš o klasickém webtržnickém PR (které ve skutečnosti nemá nic společného s public relation ale leda tak s PageRanky).

Chápu win-win strategii, taky kvalitní články rád uveřejním a rád uvedu odkaz na zdroj na svých webech, když je to přínosné pro čtenáře ... a víš kolik kvalitních článků mi takhle lidi nabízí (nemyslím TZ a PR plky), opravdu kvalitní musím platit nebo poptávat mezi lidmi co vím že umí. A nevím, že by to někde chodilo jinak.


Tak proti kvalitnímu článku nic nemam, naopak. Rád na takové články budu odkazovat. A jsem rád, že mám kam hrábnout.

duben
Uživatelský avatar
WD Trader: 3/5

Příspěvky: 126
Registrace: 22.03.2012
Linki píše:
Já doufám, že se GB ujme hlavně směrem k nekomerčnímu šíření textů, tj. já dodám někomu obsah výměnou za odkaz. To mi přijde ideální, důležité bude, aby v nabídce webů byly i stránky, které neexistují jen jako součást něčí obsahové sítě na vydělávání.


Zdeňku co konkrétně myslíš tím, weby co nejsou obsahová síť na vydělávání? Ty webtržnické PR weby a blogy? Já mám třeba v plánu zapojit XBand, Fotorady a možná další weby. Pokud bude článek dostatečně kvalitní, erudovaný nebo aktuální tak budu moc rád zveřejňovat. Ale z mého pohledu je to obsahový web zameřený na vydělávání (ale žádný publikovaný článek tam není zaplacený někým kdo by ho tam chtěl protlačit). Nicméně články za odkaz z textu tam mám, je to jen jiná forma platby.

Třerba recenze koncertů, vystoupení, alb apod., u focení to bude trochu náročnější ale i tam jsou lidi co umí dobře psát a vědí o čem píší. Dokonce bych měl vylepšení, pro pravidelné přispěvovatele odkaz na stránku o autorovi, z které by si mohl vést dalších několik odkazů a každým dalším napsaným článkem by tuhle svojí stránku o autorovi posiloval.
Pořádám KURZY INLINE BRUSLENÍ | Dělám databáze Select-SQL.com
Fotím a píšu o tom na FOTORADY.cz a MicrostockTools.com | Cvičení s Luckou

Linki
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 27
Registrace: 02.07.2012
duben píše:

Zdeňku co konkrétně myslíš tím, weby co nejsou obsahová síť na vydělávání? Ty webtržnické PR weby a blogy? Já mám třeba v plánu zapojit XBand, Fotorady a možná další weby. Pokud bude článek dostatečně kvalitní, erudovaný nebo aktuální tak budu moc rád zveřejňovat. Ale z mého pohledu je to obsahový web zameřený na vydělávání (ale žádný publikovaný článek tam není zaplacený někým kdo by ho tam chtěl protlačit). Nicméně články za odkaz z textu tam mám, je to jen jiná forma platby.


Mám na mysli weby, které vytvářejí textový obsah jen proto, aby ho mohly prodávat za odkazy v něm (u nás tedy většinou tzv. PR weby), Placla je jich plná a moje soukromá db jich taky hodně obsahuje:) Tebou uváděné weby si myslím prvně vznikly, protože tě zajímá téma (hudba, focení), chceš nabízet obsah a web později monetizovat. Je to tedy spíš otázka filosofie, ale určitě by se dalo rozlišovat i s použitím nějakých tvrdých dat. Leckdy se ale stačí podívat a vidíš, třeba tento "osobní blog" : http://www.deepoutdoors.cz/ :)

duben
Uživatelský avatar
WD Trader: 3/5

Příspěvky: 126
Registrace: 22.03.2012
Zdálo se mi že to myslíš takhle, v tom případě já tam nějaký ten rozumný web dám, akorát je otázka kolik zajímavých článků a témat tam bude. To co jsem zatím viděl jsou takové prázdné plky, sice to nejsou PRčlánky nejhrubšího zrna, ale ani žádný skvost co by stál za publikování.

Filipe měl bys aspoň na start domluvit nějaké opravdu dobré autory co do rozjezdu napíší pár dobrých článků, aby to nepadlo na nezájmu médií s tím, že je tam místo dobrých článků jen balast.
Pořádám KURZY INLINE BRUSLENÍ | Dělám databáze Select-SQL.com
Fotím a píšu o tom na FOTORADY.cz a MicrostockTools.com | Cvičení s Luckou

Linki
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 27
Registrace: 02.07.2012
Ja treba clanky budu psat rad, ale nejprve musi byt vyresena ochrana textu, ted je videt cely clanek a je jen otazkou casu, kdy to nekdo zkopiruje jen tak. Zahranicni MyBlogGuest.com clanky neukazuje, nabizi se jen titulek a popis, zobrazoval bych jen clanky, co uz byly publikovane, zpozdeni publikace alespon 14, aby meli boti cas bezpecne indexovat originalni clanek. Takto publikovane clanky by byly referenci autora pro dalsi zajemce, kteri by tak nekupovali zajice v pytli.

duben
Uživatelský avatar
WD Trader: 3/5

Příspěvky: 126
Registrace: 22.03.2012
Jo to souhlasím, já zase mám problém s autorizací webu ... metatagem je to pro cachování a nutnost zásahu do šablon problém. Navíc na wildcard doménách mi to nějak nezafungovalo. Takže čekám jestli udělají ověření i nahraným souborem jako to má webmaster tools od Google a dalších služeb.
Pořádám KURZY INLINE BRUSLENÍ | Dělám databáze Select-SQL.com
Fotím a píšu o tom na FOTORADY.cz a MicrostockTools.com | Cvičení s Luckou

Linki
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 27
Registrace: 02.07.2012
Tak jsem do systému vložil svůj první článek: Čtyři sociální sítě, které možná neznáte. Má celkem 2697 znaků včetně mezer, není to žádné PR. Jsem zvědaný na nabídky.

Lany
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 429
Registrace: 15.12.2011
Škoda, že služba nemá ochranu pro texty nebo nějaký rozumný způsob monetizace, který by umožnil integrovat systém pro kontrolu originality článků. Toto by podle mě službě jako celku prospělo hodně. Být autorem, zkusil bych si sednout a trochu více pouvažovat nad systémem monetizace. Pro začátek třeba alespoň http://flattr.com, i když u nás není nějak extra využívaný, ale zase proč to neotestovat. Možná i seznam blogů, pro které lze psát články na daná témata, by nemusel být špatný, jelikož by autoři článků věděli, co třeba mají psát. Ale to už mi přijde jako odnož služby http://www.pikr.cz. Složité budovat dobře fungující projekt bez monetozačního systému, který by růst projektu podporoval. Přeji hodně štěstí autorovi, snad bude služba využívána!

Filip Podstavec
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 58
Registrace: 20.02.2012
duben píše:
Jo to souhlasím, já zase mám problém s autorizací webu ... metatagem je to pro cachování a nutnost zásahu do šablon problém. Navíc na wildcard doménách mi to nějak nezafungovalo. Takže čekám jestli udělají ověření i nahraným souborem jako to má webmaster tools od Google a dalších služeb.

Problém zatím nikdo nenahlašoval - na žádost pár lidí bude dnes přidána možnost ověření webu nahráním HTML souboru :-)

Lany píše:
Škoda, že služba nemá ochranu pro texty nebo nějaký rozumný způsob monetizace, který by umožnil integrovat systém pro kontrolu originality článků. Toto by podle mě službě jako celku prospělo hodně. Být autorem, zkusil bych si sednout a trochu více pouvažovat nad systémem monetizace. Pro začátek třeba alespoň http://flattr.com, i když u nás není nějak extra využívaný, ale zase proč to neotestovat. Možná i seznam blogů, pro které lze psát články na daná témata, by nemusel být špatný, jelikož by autoři článků věděli, co třeba mají psát. Ale to už mi přijde jako odnož služby http://www.pikr.cz. Složité budovat dobře fungující projekt bez monetozačního systému, který by růst projektu podporoval. Přeji hodně štěstí autorovi, snad bude služba využívána!


Díky za radu, zapřemýšlím nad tím. Je pravda, že by automatická kontrola originality článků byla velmi dobrou funkčností systému o kterou jsme nyní ochuzeni, ale nejsem si jistý zda by Flattr zafungoval.

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Tak jsem úspěšně zrealizoval první zakázku přes systém GuestBlogging a mám několik otázek, nebo spíš připomínek. Přišel mi email se správou, že autor článku akceptuje dohodnutou odměnu a že mám umístit článek a zprostředkovat dohodnutou odměnu. V příloze emailu je soubor s článkem, nicméně tento má rozhozenou diakritiku a je tedy nepoužitelný. Nevadí vyřešil jsem to a použil článek přímo z webu.

A otázka na závěr, nebylo by dobré u té zakázky nějak přidat možnost kontaktovat onoho autora a nahlásit, že je článek již publikován? nikde jsem tam nic podobného nenašel a on se tedy nedozví, že jsem jeho článek již publikoval.

edit: aha tak už jsem to našel, ta malá tužtička na mé nástěnce to byla :-)

edit2: aha takže odkaz vložen, hodnocení autora uděleno, ale když k tomu vyplním i komentář autora, hodí to chybu serveru. Bez komentu to jde normálně odeslat.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Filip Podstavec
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 58
Registrace: 20.02.2012
freez píše:
Tak jsem úspěšně zrealizoval první zakázku přes systém GuestBlogging a mám několik otázek, nebo spíš připomínek. Přišel mi email se správou, že autor článku akceptuje dohodnutou odměnu a že mám umístit článek a zprostředkovat dohodnutou odměnu. V příloze emailu je soubor s článkem, nicméně tento má rozhozenou diakritiku a je tedy nepoužitelný. Nevadí vyřešil jsem to a použil článek přímo z webu.

A otázka na závěr, nebylo by dobré u té zakázky nějak přidat možnost kontaktovat onoho autora a nahlásit, že je článek již publikován? nikde jsem tam nic podobného nenašel a on se tedy nedozví, že jsem jeho článek již publikoval.

edit: aha tak už jsem to našel, ta malá tužtička na mé nástěnce to byla :-)

edit2: aha takže odkaz vložen, hodnocení autora uděleno, ale když k tomu vyplním i komentář autora, hodí to chybu serveru. Bez komentu to jde normálně odeslat.



Díky moc za nahlášení - chybu by snad měla být opravena, ještě případně prozkoušej a nahlaš znovu. Pro info o autorovi a pro média jsme vložili pod články sekci "Informace pro zájemce", kde můžeš sepsat požadavky pro umístění a případně info o sobě.

Lany
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 429
Registrace: 15.12.2011
Filip Podstavec píše:
Díky za radu, zapřemýšlím nad tím. Je pravda, že by automatická kontrola originality článků byla velmi dobrou funkčností systému o kterou jsme nyní ochuzeni, ale nejsem si jistý zda by Flattr zafungoval.

Je pravda, že ta monetizace by přicházela spíše při velkém počtu článků, jako například:
1) Výpis článků pouze z jednoho nebo dvou daných témat. Chcete vidět všechny články, zaplaťte měsíční paušál za VIP účet a uvidíte všechny články nebo všechna data. Pokud budu vlastnit magazín, kde potřebuji články a publikuji denně, a platím za jeden třeba 100-300Kč, a seženu přes tvou službu měsíčně 5 článků za odkaz a zveřejnění autora, tak je pro mě částka 100-500Kč za měsíční paušál úplně směšná. Problém nastává tehdy, kdy lidé začnou komunikovat sami a obejdou tvůj systém úplně. Chtělo by to také zjistit zájem o takové zprostředkování, zda by byl zájem platit, nebo ne.
2) Flattr by mohl být pouze zkušební. U nás v ČR se moc nepoužívá, ale do budoucna se snad více používat bude. Měl bys tak zkušenosti s touto službou. Já sám jsem ještě nezkoušel.

Co mi tam trochu chybí, je gamifikace profilu. Nějaká hodnota profilu pisálka, ohodnocení spolupráce nejen přes hvězdičky, ale třeba i nějaký počet realizací, a pak třeba seznam nejlepších za měsíc atd atd. Tady je velký prostor, a možná by to další lidi nalákalo.

Filip Podstavec
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 58
Registrace: 20.02.2012
Prozatím tajně doufám, že se systém vůbec rozjede :-) nyní řeším chyby v použitelnosti systému a jakmile bude povětšinou hotovo, zapřemýšlím i nad rozvojem, ale do té doby se musí systém také chytnout v ČR :-)

Gipa
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 31
Registrace: 05.04.2012
Drago píše:
Příklad: provalí se, že seznam podvádí s řazení výsledků ve prospěch lidí co platí za sklik velké peníze...


Je to sice mimo, ale: Také může jít pouze o jistý způsob potvrzení (i mojí) domněnky, že i pouhé reklamy na weby, zašmodrchané v javaskriptech, znamenají také zpětné odkazy. A ženská logika mi říká, že ten, kdo valí hodně do skliku, má takových odkazů zákonitě hodně. Pak už záleží jen na algoritmu Seznamu, jak s tím naloží. Že bych o tom napsala článek na GB?

Jestli to Filip zvládne rozjet, máme tu novou zkratku!

Jinak, co se ochrany článků týká, jde především o nápad na článek, případně o souhrn myšlenek či informací. Vložení článku do obrázku je snadno překonatelné pomocí OCR (víte, jak se zloději občas nadřou) a bez přečtení si článku budou média zdrženlivá v uveřejňování, takže úryvek taky nic moc. Dá se to ošetřit akorát tak nějakým práskacím systémem a následným banem. Nebo si podrobně nastudovat zahraniční inspiraci. Vždyť krade se v celém vesmíru, tak to určitě řešili taky. Proč vymýšlet vymyšlené?

Filip Podstavec
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 58
Registrace: 20.02.2012
Gipa píše:

Je to sice mimo, ale: Také může jít pouze o jistý způsob potvrzení (i mojí) domněnky, že i pouhé reklamy na weby, zašmodrchané v javaskriptech, znamenají také zpětné odkazy. A ženská logika mi říká, že ten, kdo valí hodně do skliku, má takových odkazů zákonitě hodně. Pak už záleží jen na algoritmu Seznamu, jak s tím naloží. Že bych o tom napsala článek na GB?

Jestli to Filip zvládne rozjet, máme tu novou zkratku!

Jinak, co se ochrany článků týká, jde především o nápad na článek, případně o souhrn myšlenek či informací. Vložení článku do obrázku je snadno překonatelné pomocí OCR (víte, jak se zloději občas nadřou) a bez přečtení si článku budou média zdrženlivá v uveřejňování, takže úryvek taky nic moc. Dá se to ošetřit akorát tak nějakým práskacím systémem a následným banem. Nebo si podrobně nastudovat zahraniční inspiraci. Vždyť krade se v celém vesmíru, tak to určitě řešili taky. Proč vymýšlet vymyšlené?


V zahraničí to mají ošetřené přes náhled článku(výpis pouze úryvku článku), ale ČR se zatím setkávám s poměrně velkým odporem k tomuto druhu zabezpečení článků :-(
Na druhou stranu, poznámka s OCR je také pravdivá, ale lépe než úryvkem to prozatím asi zabezpečit nedokážeme. Případně kdyby kohokoli cokoli napadlo, dejte vědět :-)

Drago
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 966
Registrace: 10.11.2010
Tady by se hodil právě ten přednabitý účet.

Jinak podle mě se to zbytečně přehání. Pokud napíšu kvalitní článek a rozhodnu se jej prodat/vyměnit s kvalitním magazínem, tak nějaká kopie nehraje roli. Zmíněný kvalitní magazín má stálou návštěvnost a čtenáře, kteří ocení kvalitu. Na nějakého kopírovače se může vykašlat. Z pohledu SEO jej stejně převálcuje autoritou.

Filip Podstavec
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 58
Registrace: 20.02.2012
Na web doplněna Pravidla a články, nesplňující kritéria budou dnes po informování newsletter promazány.
Dále změněno řazení článku v Seznamu článků dle data vytvoření.

Nyní se pracuje na možnosti udání důvodu při zamítnutí nabídky.

Pokud budete mít opět jakékoli připomínky nebo návrhy - umisťujte je prosím do tohoto vlákna, pokusím si to dohlídat a reagovat.

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se