SEO

LukasP
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 254
Registrace: 13.01.2011
Mám takový problém, seznam mě nechce zařadit do SERPU. Poslední dva měsíce nemám ani jeden přístup ze seznamu, a to ani na longtail výrazy. Web není zkrátka k nalazení. Přitom v jeho začátcích k nalezní na seznamu byl a dokonce rozdíl návštěv Seznam vs Google činil 92% pro seznam.

Napadá mě tedy nějaký druh penalizace? za co?

- Invia odkazy?
- Změna algoritmu kolem května?
- Affiliate web?

Pár detailů:

- Vytvořil jsem web o dovolené, první článek publikoval již 9.3.2012, aktuálně přes 40 článků, některé dlouhé i přes 2500 znaků.
- Linkbuilding: aktuálně by mělo na web vést 1’637 odkazů, z toho 7 nofollow, celkem z 21 domén a 17 IP adres, tedy poměrně slušně rozjetý odkazový profil, který by měl alespoň na long tail výrazy již web zobrazovat. Google na některá větší klíčová slova už na 1 straně. Odkazy jsou jak z článků, sidebarů, komentářů.
- web je indexován bezproblému dle site:
- Psal jsem na podporu seznamu, tam mi odepsali, že web je indexován, vše by tedy mělo být v pořádku, ale 2 měsíce bez návštěvy ze seznamu něco v pořádku není.

Máte někdo nějaké podobné zkušenosti, kdy zkrátka váš web nemohl být k nalezení v SERPU? Co bylo důvodem?

Byl by někdo ochoten zjistit v čem by mohl být zakopaný háček? Adresu sdělím do PM, jsem ochotný i zaplatit pokud někdo problém vyřeší a najde jeho příčinu.

idp
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 900
Registrace: 16.01.2012
Na stránkách Auto-gril.cz můžete sledovat novinky ze světa aut.
Na stránce Povinné ručení si můžete porovnat nabídky a ušetřit.

LukasP
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 254
Registrace: 13.01.2011


To jsem samozřejmě zkoušel, to je ale pomůcka pro indexaci a ta probíhá bezproblému

idp
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 900
Registrace: 16.01.2012
Tak jestli tě nenajde ani na řetězec přímo ze stránky tak to bude nejspíše nějaká penalizace. A nebo chyba seznamu.
Na stránkách Auto-gril.cz můžete sledovat novinky ze světa aut.
Na stránce Povinné ručení si můžete porovnat nabídky a ušetřit.

Pavel Ungr
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 99
Registrace: 27.11.2011
LukasP
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 254
Registrace: 13.01.2011
idp píše:
Tak jestli tě nenajde ani na řetězec přímo ze stránky tak to bude nejspíše nějaká penalizace. A nebo chyba seznamu.


U některých článků najde, u některých ne. Text z indexu například nenajde. V jiném případě zase dává přednost štítkům / archívům před samotnými stránkami. Jak kdyby v tom měl seznam neskutečnej guláš.

Pavel Ungr
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 99
Registrace: 27.11.2011
Podle mě za to může ten kus kódu, který logicky Seznam mate <link rel="canonical" href="http://www.tvujweb.cz/" />. Proč ho tam máš?
Stejně jako patička dole stránce s nerelevantníma odkazama. Obojí odstraň.

Mám ti poslat číslo účtu?:-D

LukasP
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 254
Registrace: 13.01.2011
Pavel Ungr píše:
Podle mě za to může ten kus kódu, který logicky Seznam mate <link rel="canonical" href="http://www.tvujweb.cz/" />. Proč ho tam máš?
Stejně jako patička dole stránce s nerelevantníma odkazama. Obojí odstraň.

Mám ti poslat číslo účtu?:-D


Canonical vkládá All in one SEO plugin, ani jsem nevěděl a nikdy problém nedělal u ostatních webů. Zkusím ho ale vypnout což lze v nastavení, případně zkusím úplně jiný SEO plugin.

Patičkové odkazy jsou z hostingu, zkusím přesunout na premium.

Uvidíme zda se to nějak hne, každopádně zatím díky za rady...

apelko
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 9
Registrace: 27.06.2012
Jak to dopadlo? Celkem by mě zajímalo, zda ten canonical mohl mít vliv.
Seo optimalizace webu pro ten správný start vašeho bussinesu.

LukasP
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 254
Registrace: 13.01.2011
apelko píše:
Jak to dopadlo? Celkem by mě zajímalo, zda ten canonical mohl mít vliv.


Tak na závěry je ještě příliš brzo, každopádně přes ani přes víkend nemám jedinný přístup ze seznamu. Na druhou stranu je třeba k nalezení nově psaný článek, pokud zadám do seznamu jeho nadpis, takže je to na dobré cestě, jen zatím zkrátka lidi nechodí.

LukasP
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 254
Registrace: 13.01.2011
Pavel Ungr píše:
Podle mě za to může ten kus kódu, který logicky Seznam mate <link rel="canonical" href="http://www.tvujweb.cz/" />. Proč ho tam máš?
Stejně jako patička dole stránce s nerelevantníma odkazama. Obojí odstraň.

Mám ti poslat číslo účtu?:-D


Tak Wordpress jak to vypadá dává canonical automaticky. Možná od nové verze, nevím. Na jiných webech jej mám též, nebyl s tím nejmenší problém. Ten bude nejspíše jinde. musím hledat dál.

Pavel Ungr
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 99
Registrace: 27.11.2011
LukasP píše:
Tak Wordpress jak to vypadá dává canonical automaticky.


Pak to dělá nesmyslně automaticky.

LukasP
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 254
Registrace: 13.01.2011
Problém bohužel neustále přetrvává. Ze seznamu nechodí nikdo už téměř 3 měsíce!

- zapracoval jsem na linkbuildingu a sehnal pár tematických odkazů
- U některých článků není možné v seznamu nalézt ani originální věty, Google v pohodě.
- Pokud už to nějakou větu na začátku článku najde, většinou zobrazí ve výsledcích vyhledávání rubriku nebo tag, článek vůbec, zkusil jsem zakázat indexovat rubriky. Text uprostřed článku seznam nenajde.
- Index jakoby neexistoval, nejde nalézt žádnou originální větu.
- Seznam zkrátka neumí pochopit ten web, dává přednost nesmyslným tagům a rubrikám.

- Je možné dostat ban na určitá slova jako dovolená, last minute apod.? Jak to zjistit?
- Je možné, že problémem může být šablona? Přišla mi v pořádku, prvky sedí tak, jak mají.
- Pomůže více originálního textu bez odkazů na Invii?

Je asi nesmysl nadále web tajit, když jej stejně nikdo nenajde, takže se jedná o web www.tadovolena.cz. Budu rád za každou radu, připomínku, informaci. Webu jsem věnoval dost času a nechci se ho jen tak vzdát.

idp
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 900
Registrace: 16.01.2012
LukasP: No on to je možná problém návštěvnosti seznamu, co lidi více používají Chrome tak i u webů mimo témata okolo IT se začal zvyšovat počet příchozích z G na úkor seznamu
Na stránkách Auto-gril.cz můžete sledovat novinky ze světa aut.
Na stránce Povinné ručení si můžete porovnat nabídky a ušetřit.

Pavel Ungr
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 99
Registrace: 27.11.2011
Lukáši, nemůžete tvrdit, že to nefunguje po takhle krátké době. Zkuste to ověřit za několik týdnů. Nicméně tohle opravdu vypadá na nějaký problém s vaším webem a ban od Seznamu. Díval jsem se, že moje doporučení jste nezapracoval, takže pokud mám pravdu, k žádné změně ani dojít nemohlo.

LukasP
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 254
Registrace: 13.01.2011
Pavel Ungr píše:
Lukáši, nemůžete tvrdit, že to nefunguje po takhle krátké době. Zkuste to ověřit za několik týdnů. Nicméně tohle opravdu vypadá na nějaký problém s vaším webem a ban od Seznamu. Díval jsem se, že moje doporučení jste nezapracoval, takže pokud mám pravdu, k žádné změně ani dojít nemohlo.


To já přeci netvrdím, dokonce jsem výše psal, že na závěry, zda to funguje, by bylo ještě příliš brzo.

Bohužel canonical nemohu odstranit, protože nevím kde, tak jsem to vzdal. Zkoušel jsem se dívat do šablony (header, functions) nikde není k nalezení. Vypnul jsem jej v All in one seo, stále ovšem ve zdrojovém kódu je, nikoliv ale pod seo pluginem ale přímo ve wordpressu. Dokonce jsem zkoušel Yoast SEO plugin, ten také dává canonical v základním nastavení. Opravdu je tedy tak špatný, když je všude v základním nastavení těch nejlepších seo pluginů i samotného wordpressu??

Co se týče odstranění footer odkazů, pracuji na tom, čekám až se připíše platba na hostingu, mělo by být snad v pondělí či úterý.

Zkoušel jsem znovu napsat na podporu seznamu, uvidím co odepíšou. Pravděpodobně zase omílané věty, váš web je indexován viz site: , podívejte se také na stránku optimalizace a nekalé praktiky optimalizace.

Pavel Ungr
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 99
Registrace: 27.11.2011
LukasP píše:
To já přeci netvrdím, dokonce jsem výše psal, že na závěry, zda to funguje, by bylo ještě příliš brzo.


Pardon, to jsem přehlédl.

LukasP píše:
Bohužel canonical nemohu odstranit, protože nevím kde, tak jsem to vzdal. Zkoušel jsem se dívat do šablony (header, functions) nikde není k nalezení. Vypnul jsem jej v All in one seo, stále ovšem ve zdrojovém kódu je, nikoliv ale pod seo pluginem ale přímo ve wordpressu. Dokonce jsem zkoušel Yoast SEO plugin, ten také dává canonical v základním nastavení. Opravdu je tedy tak špatný, když je všude v základním nastavení těch nejlepších seo pluginů i samotného wordpressu??


Stačí v nastavení vypnout canonical URLs. Zkuste si přečíst co přesně canonical dělá a pak zjistíte, že to opravdu nedává smysl.
Obrázek

LukasP píše:
Co se týče odstranění footer odkazů, pracuji na tom, čekám až se připíše platba na hostingu, mělo by být snad v pondělí či úterý.


Snad to pomůže.

LukasP
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 254
Registrace: 13.01.2011
Ano to je právě to, co jsem popisoval výše. Pokud vypnu canonical v All in one seo pluginu, jak ukazujete výše, tak canonical automaticky vkládá Wordpress. Canonical není v souboru header, kde jsou všechny meta k nalezení, takže jej nelze odstranit.

Takto vypadá nastavení po vypnutí:

<link rel='canonical' href='http://www.xxxxxx.cz/' />

<!-- All in One SEO Pack 1.6.14.5 by Michael Torbert of Semper Fi Web Design[399,480] -->
<meta name="description" content="xxxxx" />
<meta name="keywords" content="xxxxxx" />
<!-- /all in one seo pack -->


Nastavení před vypnutím, canonical je zahrnut v nastavení All in one seo pluginu:

<!-- All in One SEO Pack 1.6.14.5 by Michael Torbert of Semper Fi Web Design[399,480] -->
<link rel='canonical' href='http://www.xxxx.cz' />
<meta name="description" content="xxxx" />
<meta name="keywords" content="xxxxxx" />
<!-- /all in one seo pack -->


Patičkové odkazy odstraněny, jestli se to za pár týdnů pohne.

Pavel Ungr
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 99
Registrace: 27.11.2011
To je zajímavé, zdá se že je to opravdu tak, ale nechápu, proč tomu tak je:-/

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Tak jsem na toto téma něco sepsal na blogu, snad vám to bude k užitku.
http://www.1bloger.cz/rubriky/affiliate ... -a-nebo-ne
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

basti
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 352
Registrace: 21.11.2011
Tak já jsem po přečtení tohoto vlákna prošel statistiky webů a něco na tom Wordpressu asi bude. Jeden web nemám na WP a tam silně převažuje Seznam (SR1/PR0) a návštěvnost ze Seznamu je asi 10x vyšší jak z Google. Další dva weby jsou na WP a jeden má PR0/SR0 a jeden PR2/SR1 - u obou webů na WP hodně výrazně převažuje návštěvnost z Google nad Seznamem.

Odkazy můžu poskytnout, ale nechci hned spamovat ;) Možná má Seznam nějaký problém s indexováním WP, všechny weby jsou česky a mají kvalitní a originální obsah - prostě normální blogy/magazíny.

BlackDart
WD Trader: 4.8/5

Příspěvky: 121
Registrace: 10.02.2012
To by som mohol zasa ja vyvrátiť mám web na WP (mám zapnuté canonical) a prevažuje seznam nad google v pomere 10:1 a mám presne opačný problém. článok zaindexuje google do niekoľkých minút no po 2-3 dňoch ho nenájdem ani na presný názov článku ale pritom zdielanie článku na google plus je na prvej strane

basti
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 352
Registrace: 21.11.2011
Tak Panda/Pinguin se mě ani nedotkly, ale poslední přepočet Seznamu všude shodil SR o 1 až 2 body. Možná to má taky nějakou souvislost, ale obecně mám problém spíš se Seznamem než Google. Ale je fakt že na linkbuilding hodně kašlu a Seznam je na to podstatně víc citlivý.

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se