Platební způsoby

Jiří Rostecký
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 1076
Registrace: 19.11.2010
Někdy přemýšlím nad smyslem internetových peněženek, jako je například PayPal.
Přijdou mi snad i zbytečné. Samozřejmě, že zcela zbytečné nejsou, to by neexistovaly, ale přijde mi zbytečné si je zakládat. Zatím jsem se všude doplatil přes klasický bankovní účet a s tímto druhem platby jsem se setkal vtipně pouze u jedné online hry, kdy nebylo možné klasický účet využít. V čem jsou tedy lepší? Samozřejmě neříkám, že bych je zrušil, určitě se hodí...

Co myslíte? :)

Štěpán L.
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 181
Registrace: 31.10.2010
Tak zbytečné rozhodně nejsou, Internetové peněženky jsou výhodné pro platbu v zahraničí nebo v .sk pokud nemají zřízený český účet, mezi další výhodu patří to, že převod na uživatelský účet je proveden okamžitě, narozdíl od banky kde to může trvat až 3 dny :)

Drago
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 966
Registrace: 10.11.2010
1. rychlost převodu - okamžitě vs několik dnů
2. bezpečnost - číslo kreditky má jen paypal, ten pak bere peníze z kreditky a posíla je dál. Bez paypalu by jsem musel dávat číslo kreditky každému.
3. jednodhuché propojení s aplikací - nevím jaké parametry musí projekt splňovat, aby mohl mít platební bránu napojenou na visa, anebo mastercard, ale paypal bude určitě lehčí
4. miniplatby - donate button živí spoustu majitelů freeware

PcDr. Marty
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 119
Registrace: 25.11.2010
Mr. Atsor: Toje extrémní až psychopatická averze vůči paypalu mě nepřestává udivovat. To, že ty podobné systémy nevyužiješ ještě neznamená, že je zbytečné si je zakládat. Pro mě je to jelikož se pohybuji v IT kruzích naprosto nepostradatelná věc - mimo jiné z důvodů, které už psal Drago.

Drago: ad. 3 - pouze běžná aktivace platební kartou (ověření účtu) na premier/business account. Založíš PP a za pár minut jsi připraven příjmat platby kartou :)

Edit: Aha, ty jsi myslel podmínky VISA a MC... to mi došlo později :)

Jakub Senko
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 504
Registrace: 15.10.2010
Zbytočné určite nie sú, fakt je ten, že minimálne my, Slováci, ktorí keď chcú v IT niečo dokázať, nemôžu ostať iba na SK scéne, a keďže Češi nemajú €, tak je to oveľa prístupnejšie - platíš oveľa menej za poplatky. Taktiež by (minimálne) Drago vedel povedať, ako sa asi predávajú cudzojazyčné domény nejakým Angličanom? ;). PayPal a podobné služby spojili platby hlavne medzi štátmi... No a hej, to, ako jednoducho sa dá taký PayPal pripojiť na stránky a jej služby je vec, ktorá internet posunula zase o míle ďalej, ako bol.

zdenicka113
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 17
Registrace: 09.03.2012
Lidičky a slyšeli jste o tom, že Švédsko, což je vlastně země, která vymyslela a jako první začala používat papírové bankovky, je teď chce zrušit a nechat vše jen na karty? Co si o tom, myslíte? Není to blbost, vždyť třeba přijde dítě za mamkou a dej mi prosím na nanuka a ona mu dá svou kreditku, nebo jak si to představují?

zabza
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 51
Registrace: 12.06.2012
Drago píše:
2. bezpečnost - číslo kreditky má jen paypal, ten pak bere peníze z kreditky a posíla je dál. Bez paypalu by jsem musel dávat číslo kreditky každému.

Zde bych ještě dodal bezpečnost i díky rozhodčímu centru PayPalu.
Trošku jinou cestou...

apelko
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 9
Registrace: 27.06.2012
Abych řekl pravdu, tak nemám potřebu služeb těchto peněženek využívat. Ale chápu, že jsou oblasti, kde je jejich použití opravdu výhodné.
Seo optimalizace webu pro ten správný start vašeho bussinesu.

Marek L.
WD Trader: 4.38/5

Příspěvky: 1382
Registrace: 14.02.2011
Pre zahraničné platby s rizikom dôveryhodnosti, resp. skúšanie nových služieb / produktov je paypal určite lepšou voľbou ako platenie debetkami / kreditkami.

mkurri
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 131
Registrace: 04.11.2010
Nedám dopustit na PayPal, určitě je to skvělá věc a jak se píše výše, bezpečnost je tam zaručena i při platbě kreditkou. Škoda, že v ČR není moc zvykem platit na netu za věci, co v anglicky mluvících zemích je běžné.

m1ch3l
WD Trader: 4.62/5

Příspěvky: 343
Registrace: 16.06.2012
Také jsem měl paypal, ale to trvalo jen chvilku a pak jsem se snažil všechno platit přes bankovní účet.

Marek L.
WD Trader: 4.38/5

Příspěvky: 1382
Registrace: 14.02.2011
Michael - záleži komu a kde platíš, určite by som do menej dôveryhodných stránok bankový účet nepridával.

m1ch3l
WD Trader: 4.62/5

Příspěvky: 343
Registrace: 16.06.2012
Marek L.: taky fakt, ale na takové stránky rači vůbec nechodit ;)
a když už potřebuji použít PP tak požádám někoho jiného.

idp
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 900
Registrace: 16.01.2012
Marek L. píše:
Michael - záleži komu a kde platíš, určite by som do menej dôveryhodných stránok bankový účet nepridával.

proč? ono je číslo BÚ nějak zneužitelný? dost lidí ho má pomalu i na vizitce a na webech je vidět často sám ho taky netajím když někomu něco platím a má stejnou banku tak to využiji raději než PP
Na stránkách Auto-gril.cz můžete sledovat novinky ze světa aut.
Na stránce Povinné ručení si můžete porovnat nabídky a ušetřit.

m1ch3l
WD Trader: 4.62/5

Příspěvky: 343
Registrace: 16.06.2012
idp: to je taky pravda, horší by to bylo s kreditní kartou.

Marek L.
WD Trader: 4.38/5

Příspěvky: 1382
Registrace: 14.02.2011
idp píše:
proč? ono je číslo BÚ nějak zneužitelný? dost lidí ho má pomalu i na vizitce a na webech je vidět často sám ho taky netajím když někomu něco platím a má stejnou banku tak to využiji raději než PP


Zatiaľ som nenarazil na stránku, kde by bol môj BU zneužitý, napriek tomu mám veľkú averziu voči niektorým stránkam a radšej volím internetové peňaženky.

m1ch3l
WD Trader: 4.62/5

Příspěvky: 343
Registrace: 16.06.2012
Marek L.: A peněženku ti nemůžou zneužít??

Marek L.
WD Trader: 4.38/5

Příspěvky: 1382
Registrace: 14.02.2011
m1ch3l píše:
Marek L.: A peněženku ti nemůžou zneužít??


Môžu, ale je rozdiel či mi vyčistia len balance s e-peňaženky alebo vyčistia limit z karty.

terezie79
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1
Registrace: 29.11.2012
Já bych teda viděla podstatnou výhodu v rychlosti převodu. Pokud obchodujete, tak na té rychlosti asi ve skutečnosti dost záleží.
max internetbanking ps přihlášení era slouží spolehlivě všem.

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se