Domény

prclan
Uživatelský avatar
WD Trader: 3.6/5

Příspěvky: 217
Registrace: 01.11.2011
Zdravím, na internetu se často setkávám s negativním postojem vůči doménám .eu. Zajímalo by mě proč. Jaké jsou vaše názory na používání těchto domén, jaká jsou pro a proti?

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
Už jen kvůli ceně za obnovení z karantény jsou .eu domény odsuzovány, ale proti tomuto faktu hovoří nízká nákupní cena ( vzhledem k tomu, že .eu domén je více než .cz proto jsou levnější). Dále tu pak máme změnu majitele domény, kdy se musí uhradit částka na další období. Jinak nevidím důvod proč nevlastnit .eu domény. Já sám jich pár mám a když si to člověk hlídá, tak v tom není problém.

idp
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 900
Registrace: 16.01.2012
Mě se na nich líbí větší cílovka když jde o nějaký známější výraz. Nevýhoda je transfer u kterýho je nutnost prodloužení a taky je míň zažitá.
Na stránkách Auto-gril.cz můžete sledovat novinky ze světa aut.
Na stránce Povinné ručení si můžete porovnat nabídky a ušetřit.

webdesigndubina
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.19/5

Příspěvky: 365
Registrace: 20.12.2011
Já osobně v nich žádný velký rozdíl nevidím, myslím v koncovkách, jelikož jsem viděl již mnoho a mnoho pěkných projektů a to i firemních stránek na .eu doménách, které jsou cílené jen na zákazníky od nás.Před dvěma lety se .eu doménou skoro pohrdalo, ale postupem času, i řesto, že to nejde tak rychle si lidé na tyto koncovky zvykají a bude to ještě lepší.
Ještě přidám akci u Czechia:
http://www.czechia.com/novinka/nove-dom ... enu-16-kc/

Lukaaashek
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 226
Registrace: 04.03.2012
Administrativa hrozná, ale podle mě eu je po cz pro čistě český projekt lepší, než ostatní koncovky. Pro české uživatele stravitelnější.

newerxx
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 37
Registrace: 11.05.2012
Podle mého je celkem problém to že uživatelé jsou zvyklí psát .cz.
Na druhou stranu už si pomalinku ale jistě začínají zvykat.

Drago
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 966
Registrace: 10.11.2010
Spousta institucí sídlí na .eu. Nějaký punc důvěry tu určitě bude. Navíc 2 znaky vs 3 (u .info 4) také není k zahození. Jinak preferuju vždy .cz.

Lany
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 429
Registrace: 15.12.2011
Také preferuji vždy .cz, jelikož lidé ji mají nejvíce zažitou a píšou to automaticky. Především u cílovky 40+ je .cz velice zažitá. Moji rodiče třeba nakupují na netu, ale EU je pro ně nedůvěryhodná, protože si myslí, že to bude z dálky nebo dražší. A můžete jim to vysvětlovat jak chcete :)

honzasochurek
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 168
Registrace: 25.04.2012
.eu využívám pro menší projekty kvůli ceně.

prclan
Uživatelský avatar
WD Trader: 3.6/5

Příspěvky: 217
Registrace: 01.11.2011
Po tisícovce .eu domén se v dnešní akci na Czechii jen zaprášilo... :D. Přišel jsem s křížkem po funuse... :)

idp
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 900
Registrace: 16.01.2012
já jsem akce nevyužil, mám ještě kódy na .eu zdarma a musím je použít, jaké pěkné kousky se vám podařilo regnout?
Na stránkách Auto-gril.cz můžete sledovat novinky ze světa aut.
Na stránce Povinné ručení si můžete porovnat nabídky a ušetřit.

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Já používám jak .eu, tak i .cz, které mají samozřejmě u mě přednost, ale když není volná .cz, tak než odkupovat případně draze, raději koupím .eu. Jinak v tom žádný extra rozdíl nevidím a nepozoruji. Seznam je chroupe stejně pomalu jako .cz, takže ani toho není potřeba se bát.
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

prclan
Uživatelský avatar
WD Trader: 3.6/5

Příspěvky: 217
Registrace: 01.11.2011
Lany píše:
Chtěl bych se zeptat, používáte někdo .EU pro větší projekt?


Záleží, jakou představu máš pod pojmem "větší projekt"...

Lany
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 429
Registrace: 15.12.2011
prclan píše:
Záleží, jakou představu máš pod pojmem "větší projekt"...

Projekt, který tě z části živí, nebo je tvým velkým koníčkem, něco většího. Nemyslím minisite, MFA nebo takové.

prclan
Uživatelský avatar
WD Trader: 3.6/5

Příspěvky: 217
Registrace: 01.11.2011
No mám na doméně .eu projekt, který je spíše mým koníčkem, i když mi nějakou tisícovku měsíčně taky hodí. Jedná se o www.tajemstvi.eu

Lany
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 429
Registrace: 15.12.2011
Jak dlouho jsi rozmýšlel, zda zvolit EU? Nelituješ teď, že nemáš CZ? Tím nechci nějak dlubat nebo něco v tomto smyslu, jen mě to zajímá, jelikož se ve svém okolí setkávám spíše s negativními reakcemi na EU domény. Tak bych rád věděl nějaké pozitivní :)

prclan
Uživatelský avatar
WD Trader: 3.6/5

Příspěvky: 217
Registrace: 01.11.2011
Mno mám ji už asi 3 nebo 4 roky. Mým koníčkem jsou různé záhady, tajemství, konspirace a podobné věci. Jenže v době, kdy jsem si chtěl udělat nějaký web o takových věcech, tak všechno co připadalo v úvahu bylo pryč, myslím na .cz doménách. Chtěl jsem jednoslovnou doménu a jediná, která jakž takž odpovídala mým představám byla tahle. Osobně si myslím, že na doméně nezáleží, na názvu a ani na koncovce, protože třeba tenhle web, když mám čas a věnuju se mu, má denní návštěvnost i 1000 UIP. Maximum bylo tuším kolem 2500 UIP denně, ale moc času na koníčky nemám, takže články moc nepřibývají. I přesto se návštěvnost pohybuje kolem 200 - 250 UIP denně. Svého času jsem byl na Seznamu na KW záhady na 1 - 2 místě, a to poměrně dlouho. Vysoko jsem i na jiná KW. Jediným problémem toho webu je, že mi připadá, jako by jej ignoroval Google. Výsledky jsou oproti Seznamu diametrálně odlišné.

tim
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 189
Registrace: 11.07.2012
prclan píše:
Zdravím, na internetu se často setkávám s negativním postojem vůči doménám .eu. Zajímalo by mě proč. Jaké jsou vaše názory na používání těchto domén, jaká jsou pro a proti?


Tady nejde o nazor, ale o fakta. V 98% pripadu je .eu nevhodna.

Od roku 2006 mam domenu RAZITKO, o kterou nema nikdo zajem. Vis jakou hodnotu ma .cz?

Wladass píše:
Už jen kvůli ceně za obnovení z karantény jsou .eu domény odsuzovány


Karantena se u Subregu uz neplati, a to i kdyz ji mate u jineho registratora.

Wladass píše:
Jinak nevidím důvod proč nevlastnit .eu domény.


Protoze neni duvod proc ano.

Ale kazdy zastance .eu domen, at si jich registruje kolik chce, ja z toho budu mit jenom radost.

Lany píše:
Chtěl bych se zeptat, používáte někdo .EU pro větší projekt?


Pouziva snad nekdo z vas nejake stranky na .eu pravidelne jako uzivatel.

EU samozrejme ted pouziva .eu, predtim pouzivala .int.
no cooking

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se