PPC

Jakub Senko
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 504
Registrace: 15.10.2010
Zaujímalo by ma, ako hodnotíte a vnímate intextové reklamy. Rozmýšľam totiž nad tým, že si ju zavediem do blogu.

Zaujíma ma hlavne, ako na to reagujú užívatelia (keďže blokovanie asi nie je veľmi úspešné, takže by sa zobrazovala takmer každému), aký je click rate, či nepoznáte nejaké služby, ktoré by dokázali vložiť aj relavantné odkazy a podobne. Jednoducho user-experience ohľadom intextu.

Ďakujem za každý názor!

Gonza
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 97
Registrace: 19.11.2010
Něco takového tuším, že nabízí Billboard.cz, ale nezkoušel sem.
Člověk začínající s Joomlou!

Jakub Senko
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 504
Registrace: 15.10.2010
Aha, no jo ten poznám, ale to je iba pre Česko, nie? Niečo pre Slovensko by nebolo? :)

Gonza
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 97
Registrace: 19.11.2010
Senky píše:
Aha, no jo ten poznám, ale to je iba pre Česko, nie? Niečo pre Slovensko by nebolo? :)


Jsem čech, ne slovák :). Zkus billboard.sk (zda vůbec mají slovenskou mutaci).
Člověk začínající s Joomlou!

Jakub Senko
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 504
Registrace: 15.10.2010
Jo to viem, ja len či nemáš skúsenosti aj na slovenskom trhu :)

billboard.sk existuje, no nie je to intextová reklama, ale výmena odkazov. No nič to, budem musieť niečo pohľadať, alebo sa na to vykašlať...

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Na Slovensku je to takové posunuté dozadu ("NO OFFENSE"). Ale třeba za rok, dva už tam něco takového bude.

Jakub Senko
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 504
Registrace: 15.10.2010
No jo, to, že sme pozadu si musí uznať každý Slovák, a dva roky dozadu je teda brutálne veľa... Škoda toho, ale zatim to zmeniť nemôžem :)...

Kusi
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 162
Registrace: 02.12.2010
Billboard poskytuje intext aj na SK weboch a v slovenskej mutácií. Ale podľa mňa tam bola malá cena za klik. Začínalo to na jednom cente, čo je podľa mňa na tak veľkú firmu a tak veľa inzerentov/partnerov smiešne číslo. Skončil som pri službe InClick.sk. Kde je len niekoľko partnerských webov a asi desiatka inzerentov. Ale majú oveľa príjemnejšiu komunikáciu, ponúkajú možnosť zarobené peniaze preinzerovať (podpora vlastného webu) a CTR mám okolo 5%, čo je celkom slušné. Minimálne je 10centov za klik, takže 5centov pre majiteľa webu.
Takže InClick.sk u mňa wedie a je aj na weboch ako napríklad www.etrend.sk

Jakub Senko
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 504
Registrace: 15.10.2010
Môžem sa opýtať, kde na etrend.sk sú tieto reklamy nasadené? Ja to totižto v článkoch akosi nevidím (a to mám vypnutý AdBlock Plus). Inak aký sú tam inzerti? Sedelo by to aspoň ako-tak v logu o programovaní?

Kusi
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 162
Registrace: 02.12.2010

Jakub Senko
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 504
Registrace: 15.10.2010
Aha, tak tie reklamy aj vyzerajú celkom relatívne k článku. Hmm, akú máš návštevnosť, že to dá niekoľko desiatok centov/€? Aby som vedel koľko to môže byť pri návštevnosti tak 200/deň čakať :)

Jakub Senko
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 504
Registrace: 15.10.2010
Aha, tak to je potom celkom zaujímavé. Asi si to nasadím ako test - však za to nič nedám a keby sa mi náhodou stalo, že by mi to niečo vynieslo, tak budem len rád. Inak ešte jedna otázka - aké sú zamerania inzertov (vo väčšine)?

Kusi
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 162
Registrace: 02.12.2010
Inzerentov je možné filtrovať. Tu sú:
Novostavby, s.ro. SOREA CK Malko Polo, s.r.o.
Martinus.sk, s.r.o. Renata Dubanova - NašeVíno.sk Xlab s.r.o.
Eurox, s.r.o. Ing. Ján Fukas BIG REALITY DOXXbet, Ltd
EMPIRE SK s.r.o. PRESNE, s.r.o. Smart Brokers s.r.o.
Pneudom, s.r.o. Proeling s.r.o. EDICON s.r.o.
TopReality.sk s. r. o. GO4, s.r.o. Sloboda a solidarita
PLENKALL a.s. Richard Pauer - 3P RAI Internacional
KROS a.s. BLACK OUT, s. r. o. OMD
Carver Media s.r.o. McCann Miro Veselý - MIREX
MANDRA, s.r.o. Ing. Dominik Petro Mediaedge:cia
EAgency Regaz SK s.r.o. GAgency
Internet Shop s.r.o Benefit House s.r.o. Aquatec VFL s.r.o.
Arašid spol. s r.o. Diadema Software s.r.o., ui42 spol. s r.o.
Kupele Espa Line s.r.o., SKFON
Troky aqa restaurant SGL media, s.r.o.
Core4 s.r.o. INTERNET SK, s.r.o. Andrea Beková

Väčšinou klikajú noví návštevníci.
Ako som písal hore, keď nebudú kliky, ako som mal ja zo začiatku keď som mal cca 200 návštev denne, tak môžeš postupovať ako ja. Zarobenú sumu preinzeruješ. Ja som mal priemerne zo 100 nových návštev 11 stálych. Čo je celkom slušné a z dlhodobého hľadiska to zvýši návštevnosť.

Ak som pomohol, pod avatarom je plus :)

Jakub Senko
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 504
Registrace: 15.10.2010
Aha, tak to je skvelé, potom ten systém vyzerá zaujímavo a idem sa tam zaregistrovať :). Samozrejme reputáciu rád pridám (ja ju len pridávam stále až na konci, keď už nemám otázky).

Kusi
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 162
Registrace: 02.12.2010
No s odstupom času, ako vyzerá tvoja skúsenosť?
Ja mám stále väčšie zárobky. Ak to takto pôjde ďalej, tak si kúpim vilu na bahamách :-D

Jakub Senko
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 504
Registrace: 15.10.2010
Ešte som nemal čas to nasadiť. WordPress ma dosť naštval, keď pri aktualizácii na najnovšiu verziu kompletne prepísal moje zmeny v téme. Takto to môžeme celé prerábať odznova, a doteraz som si nenašiel na to čas. Potom skúsim nasadiť aj InClick, a uvidíme.

Miloš Veman
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 49
Registrace: 26.11.2010
Nejvíce mě štve, když to mají zamaskované. Člověk myslí, že je to normální odkaz a ... to mě dokáže vždy naštvat.
Grafik hroznej, programátor ucházející, kódér ani mluvit nebudu :)

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se