Volná diskuze

Jan Paluska
Uživatelský avatar

Administrátor
WD Trader: 4.78/5

Příspěvky: 1323
Registrace: 14.02.2011
Tak se tedy taky přidám :)

1) také jsem si koupil akcie - ze tři - takže jsem akcionář xD
2) když to krachne, tak vem čert tři kila no ... ale za zkoušku to stojí
3) hádáte se tady o tunelu atp. a víte vůbec něco o investicích do akciových firem? TO JE VŽDYCKY RIZIKO, můžu si koupit akcie Apple a stejně může krachnout, stejně jako Wedos. Jde tu jen o to, jestli akcionář dané firmě věří, či nikoliv. A 10 000 Kč je v investičním světě zanedbatelná částka. Se podívejte, kde měla akcie NOKIA - celosvětové známá firma - před X lety a na jaké hodnotě jsou dnes :D A to se tu bavíme o nadnárodní korporaci ;)

Takže asi tak
Pomohl jsem? Použij tlačítko [+]
 Dar

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
Tady ale vůbec nejde o akciích jako takových, ale o majitele wedosu že :)

stephan
WD Trader: 4.75/5

Příspěvky: 661
Registrace: 12.01.2012
Wladass píše:
Ne, tady nejde o to jak je na tom forpsi teď, ale pokud teď wedos krachne nebo Josef uteče někam pryč tak ty si prosral svoje prachy a nemáš v ruce nic a tvoje akcie jsou ti k ničemu. O to jde. Ale nechci abysme tu byli jako na WT, aby se v každém tématu řešil wedos. Uzavřel bych to tím, že každý by si měl rozmyslet do čeho investuje a do čeho ne.


Proc by mel Wedos krachnout? Nevidim duvod ke krachu, je to rizikova akcie,ale to je kazdy startup. Potencial Wedosu prekracuje pravdepodobnost krachu.

-- 03. 08. 2012 21:41 --

Jan Paluska píše:
Tak se tedy taky přidám :)

1) také jsem si koupil akcie - ze tři - takže jsem akcionář xD
2) když to krachne, tak vem čert tři kila no ... ale za zkoušku to stojí
3) hádáte se tady o tunelu atp. a víte vůbec něco o investicích do akciových firem? TO JE VŽDYCKY RIZIKO, můžu si koupit akcie Apple a stejně může krachnout, stejně jako Wedos. Jde tu jen o to, jestli akcionář dané firmě věří, či nikoliv. A 10 000 Kč je v investičním světě zanedbatelná částka. Se podívejte, kde měla akcie NOKIA - celosvětové známá firma - před X lety a na jaké hodnotě jsou dnes :D A to se tu bavíme o nadnárodní korporaci ;)

Takže asi tak


Ano, akcie maji rizika. Ale nejvetsi problem vidim v tom, ze nemuzes moc veci ovlivnit (pokud nevlastnis nekolik desitek procent akcii). Z tohoto duvodu jsem se na akcie vykaslal. Investice do webu je vyhodnejsi a mohu hodne veci ovlivnit.

Jan Paluska
Uživatelský avatar

Administrátor
WD Trader: 4.78/5

Příspěvky: 1323
Registrace: 14.02.2011
Jak vidím, lidé mají ve Wedos důvěru:

Statistická čísla
Pár statistických čísel:
  • Největší upsaná suma jedním zájemcem je 500.000 korun, další vysokou sumou je 200.000.
  • Průměrná investovaná suma jedním zájemcem je 8.845 korun.
  • Celkem se prvního kola úpisu zúčastnilo aktivně téměř 400 zájemců.
  • Úspěšných v prvním kole je něco málo přes 300 (to tedy znamená, že máme cca 300 nových akcionářů).
  • V naprosté většině se jedná o naše zákazníky a jedinou výjimkou je snad zájemce, který investoval uvedených 200.000 korun, který je však také z IT oboru.
  • Úpisu se zúčastnilo 19,4% firem a 80,6% fyzických osob, což pravděpodobně souvisí i s tím, že fyzické osoby mají příznivější daňové záležitosti ohledně vlastnictví akcií. Navíc v našem věrnostním programu to nerozlišujeme.
  • Nedostalo se na několik stovek zklamaných zájemců (a to jsme ani neinformovali naše klienty hromadným e-mailem, jak jsme původně chtěli, protože to nemělo smysl), a tak předpokládáme, že počet zájemců, na které se nedostalo je výrazně vyšší. Pokud bychom rozeslali informační e-mail, tak by zájemců bylo (odhadem) několik tisíc.
  • Vyprodáno (zarezervováno) bylo za necelých 52 minut.
  • Průměrně přišlo v prvních minutách více než 1 objednávka za sekundu.
  • Za 15 hodin od spuštění bylo zaplaceno již 2,953.300,-Kč (neuvěřitelné číslo za tak krátkou dobu).
Pomohl jsem? Použij tlačítko [+]
 Dar

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se