Volná diskuze

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Já platím vše jedině kartou, nikdy si nikde nic nepředbíjím a nikdy jsem s ničím problém neměl. Co jsem kdy registroval domény, tak je pravda, že jedna z nejrychlejších variant registrace je u Wedosu, to se jim musí nechat.
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

webdesigndubina
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.19/5

Příspěvky: 365
Registrace: 20.12.2011
Síla to je!Zákazník má všechny weby a domény u Forpsi a nepřenesl by přes srdce registrovat to jinde. Už jsem se s ním na to téma bavil několikrát a to hlavně kvůli zdlouhavým převodům pak, ale bezúspěšně.Prostě řekne musí to tak být a hotovo.Jinak já registruju u Wedosu a občas převádím u Subregu kvůli jednoduchosti.

Jimmy Hayek
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 4
Registrace: 13.10.2011
Dobrý den,

byl jsem osloven jako čerstvý držitel domény vetsiprsa.cz zástupcem společnosti Forpsi, zda bych nemohl vysvětlit, jakým způsobem k doméně vetsiprsa.cz přišel a vyvrátit tak spekulace o nějakém nekalém jednání. A jelikož chápu že mnohem víc než mne takovéto nesmyslné spekulace poškozují Forpsi, nemám problém zde celou záležitost vysvětlit.

1) Se společností Forpsi nemám nic společného, nikdy jsem v této společnosti nepracoval, neznám ani nikoho kdo pro ni pracuje a kromě tuším jedné nebo dvou registrovaných domén před několika lety nejsem ani zákazníkem této společnosti.

2) O doméně vetsiprsa.cz jsem se dozvěděl před několika dny stejně jako zakladatel tohoto vlákna na webu http://www.kvasnickajan.cz/VolneDomeny Doména se mi líbila, ale k její koupi (přes společnost Wedos) jsem se rozhodl až večer 6. srpna 2012, kdy jsem zadal bankovní příkaz k zaplacení domény. Transakce proběhla až druhý den 7. srpna. Dnes 8. srpna 2012 v 8:42 jsem dostal potvrzující mail o přijetí platby a následně v 8:58 o registraci domény.

3) Doménu jsem neregistroval ze spekulativních důvodů. Provozuji web, který zprostředkovává recenze a zkušenosti zdravotních přípravků a volně prodejných léků. V nejbližší době plánuji doménu přesměrovat na tento web, v budoucnu ale možná na doméně vybuduji samostatný web.

Doufám, že se mi podařilo vyvrátit nesmyslné spekulace. Chápu, že autora vlákna tato shoda okolností překvapila, ale víc než náhodu v tomto opravdu nehledejte. Klidně odpovím na další dotazy...

S pozdravem
Jakub Hájek

forpsi
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 4
Registrace: 08.08.2012
Jako námět do diskusního fóra jsou popsané problémy s registrací domén jistě vděčným tématem. Jde totiž o všeobecný jev, který provází aktivity na internetu. A protože jsme největším registrátorem .CZ domén na našem trhu, mluví se o podobných případech v souvislosti s naší společností častěji než v souvislosti s jinými registrátory. To je daň, s níž musíme počítat. Nehodláme se však smířit s tvrzeními, která naší společnosti a jejím zaměstnancům podsouvají obvinění z manipulace s registrací domén!
Obě popisované náhody jsou logicky vysvětlitelné, zvlášť pokud zájemce o registraci domén čerpal z webu http://www.kvasnickajan.cz/VolneDomeny. Nakonec, v případě první z domén to nyní potvrzuje její nynější držitel, pan Jakub Hájek. Děkujeme mu za jeho příspěvěk!
Kdyby tato diskuse nebyla založena, nestalo by se ani, že jeden z jejích účastníků by si druhou z domén stihl zaregistrovat, zatímco původní zájemce se s námi dohadoval, o jaké ze dvou domén vlastně jednáme...

webdesigndubina
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.19/5

Příspěvky: 365
Registrace: 20.12.2011
Děkuji za osvětlení jak Forpsi tak panu Hájkovi. Bohužel tímto jsem se ještě více potvrdil, že u Forpsi není něco v pořádku a to z několika důvodů.Pan HÁJEK říká - Dnes 8. srpna 2012 v 8:42 jsem dostal potvrzující mail o přijetí platby a následně v 8:58 o registraci domény. Ovšem já jsem doménu registroval podle emailu od Forpsi
FORPSI (fin@forpsi.com)
Výzva k úhradě objednaných služeb
Dnes 8. 8. 2012, 9:07:07
Komu: praceprozivot@seznam.cz
v té době jí bylo možné zaregistrovat jako volnou, jinak by to systém podle mě ani nevzal, nebo k čemu to tedy je....
Jinak k námitce Forpsi, že jsem se dohadoval, tak to se tedy omlouvám, že jsem si jako zákazník šel za svým už to neudělám, tedy rozhodně ne u vás.
Ještě dodám, že v každém případě se cítím být společností Forpsi poškozen a pokud tedy pan Hájek říká pravdu, tak neschopnost systému Forpsi při registraci domén je jednoznačná a do této chvíle se mě za jejich selhání nikdo neomluvil.

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
Ano sice se tu Forpsi snaží očistit, ale nikde nevidím odůvodnění reakce paní na tech. supportu, že doménu již nelze zaregistrovat, když v tu chvíli byla doména volná! Když už něco vysvětlujete, tak prosím všechno.

webdesigndubina
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.19/5

Příspěvky: 365
Registrace: 20.12.2011
Wladass píše:
Ano sice se tu Forpsi snaží očistit, ale nikde nevidím odůvodnění reakce paní na tech. supportu, že doménu již nelze zaregistrovat, když v tu chvíli byla doména volná! Když už něco vysvětlujete, tak prosím všechno.

Přesně tak, jednoznačné pochybení a časový harmonogram registrace první domény je pro mě doposud záhadou.

-- 08. 08. 2012 19:15 --

Vidím tady Gransy ze Subregu, tak se jej zeptám je možné aby systém v 8:58 registroval doménu a v 9:07 ji dával jako volnou...Pokud ano, tak jistě není něco v pořádku.

gransy
WD Trader: /5

Příspěvky:
Registrace:
mno pokud registrace byla v 8:58 , tak v 9:07 rozhodne nemohla byt volna ... nicmene je dost mozny, ze tam byl "nacacheovanej" dotaz ... protoze nekteri registratori (polemika?) pouzivaji cache kvuli placenym requestum do NICu.

webdesigndubina
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.19/5

Příspěvky: 365
Registrace: 20.12.2011
děkuji za odpověd.no volná a následně i zaplacená byla.........
Vše mohu doložit, tak at mě tady nepřesvědčují o opaku.

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
Tak i tak je to velký fail Forpsi. Ale zase na druhou stranu mají koule na to to tu s námi řešit(když už to takhle musím říct). I na mém blogu to okomentovali : http://wladass.cz/pochybne-registrace-u-forpsi/

webdesigndubina
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.19/5

Příspěvky: 365
Registrace: 20.12.2011
Pozor já jsem nikde neřekl, že se schovávají a i proto jsem jim ten odkaz posla a chtěl je na to upozornit.Nemám se za co stydět a chci vysvětlení jak je tohle možné.Já je chápu, že jsou registrátor jako hrom, nicméně právě proto by k takovým situacím nemělo docházet a pokud dojde, jednou za sto let, tak dát hlavu dolu a omluvit se za chybu, respektive chyby.

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Je vidět, že jsme v ČR, jelikož zde je typické házet chybu nejlépe na druhé :-D
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

webdesigndubina
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.19/5

Příspěvky: 365
Registrace: 20.12.2011
Tak to by dejme tomu vysvětlil tu druhou doménu a potěšil mě, že alespoň jemu je to líto, nicméně znovu jsem si prohlížel komunikaci s Forpsi a každý normální člověk s průměrným iQ by pochopil oč mě jde.navíc tu podle mě záhadu volné doménu v prvním případě, kdy viz výše jsem uvedl časový harmonogram nikdo moc nevysvětluje.
praceprozivot@seznam.cz
Re: [148-17B4D194-0142] vetsiprsa.cz
Včera 8. 8. 2012, 9:40:13
Komu: FORPSI - Domain
gOdeslané
Díky za info, no necháme to být, ale já jsem platil ihned po obdržení vaší výzvy ve své podstatě do několika minut, nikoliv půl hodiny.To už je jedno. Objednávku na doménu zvetseniprsu.cz jsem provedl.Díky
praceprozivot@seznam.cz
Re: [371-17B4D25D-0143] Re: FORPSI: Dobropis č. 1512000874
Včera 8. 8. 2012, 10:00:23
Komu: FORPSI - Domain
gOdeslané
Prosím uhraďte mě tu doménu, nebo to zase někdo registruje.
FORPSI - Domain (domain@forpsi.com)
[371-17B4D25D-0143] Re: FORPSI: Dobropis č. 1512000874
Včera 8. 8. 2012, 10:06:59
Komu: praceprozivot@seznam.cz
gDoručené
Dobrému už zaregistrovat nejde. Je obsazena.
S pozdravem
Aneta Prokešová
Re: [371-17B4D25D-0143] Re: FORPSI: Dobropis č. 1512000874
Včera 8. 8. 2012, 10:12:23
Komu: FORPSI - Domain
gOdeslané
jak nejde?mluvíme o doméně zvetseniprsu.cz kterou jsem před chvilkou objednal a byla volná?
Tak co se děje??????
Záznam nenalezen
Nenalezeno. Jménu zvetseniprsu.cz neodpovídá žádná doména, kontakt ani sada jmenných serverů.
Registrovat tuto doménu?
a nyní teprve Forpsi po více než půl hodině zareaguje a napíše mě toto: FORPSI - Domain (domain@forpsi.com)
[371-17B4D25D-0143] Re: FORPSI: Dobropis č. 1512000874
Včera 8. 8. 2012, 10:25:12
Komu: praceprozivot@seznam.cz
gDoručené
Dobré odpoledne,
abychom mohli platbu z doborpisu použít na zvetseniprsu.cz , potvrďte dobropis ve své administraci pod záložkou faktury a poté mi napište.
Už mě to fakt nebaví a připadám si že vlastně za všechno mohu já a proč vůbec otravuju!

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
V 10:25:12 je už odpoledne? Od kdy? Asi mi něco uteklo :-D Pak se nejde divit tomu, že jim vše trvá, když neznají ani to, co malé dítě :-)
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

forpsi
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 4
Registrace: 08.08.2012
Dobrý den,
dovolujeme si zde zveřejnit výpis z logů, kde je vidět, že v době ověření dostupnosti byla doména vetsiprsa.cz stále volná. Z nastalé situace si bereme ponaučení a pokusíme se upravit systém tak, aby dostupnost domén ověřoval i v průběhu objednávky.

Časová posloupnost objednávky registrace domény vetsiprsa.cz

08.08.2012 08:57:20 - přihlášení zákazníka na webu FORPSI
08.08.2012 08:58:03 - ověření dostupnosti domény vetsiprsa.cz na webu FORPSI (zahájen proces objednávky)


08.08.2012 08:58:06 - registrace domény na CZ-NIC - pan Jakub Hájek


08.08.2012 09:01:48 - výběr délky registrace, typu upozornění na expiraci a zasílání daňového dokladu
08.08.2012 09:01:52 - potvrzení pravidel CZ-NIC
08.08.2012 09:01:59 - volba DNS pro doménu
08.08.2012 09:02:03 - výběr kontaktních a fakturačních údajů
08.08.2012 09:02:09 - vložení objednávky do systému FORPSI
08.08.2012 09:07:04 - vystavena výzva k zaplacení
08.08.2012 09:07:04 - odeslána výzva k zaplacení na e-mail zákazníka
08.08.2012 09:12:53 - přijata platba od zákazníka (zahájen proces registrace)


Registrace domény zvetseniprsu.cz
Odpověď kolegyně Prokešové se vztahovala k registraci první domény vetsiprsa.cz. V tu chvíli bohužel kolegyně ještě nevěděla, že jste se domluvil s kolegyní Petráškovou na převodu platby a její použití na registraci druhé domény zvetseniprsu.cz.

webdesigndubina
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.19/5

Příspěvky: 365
Registrace: 20.12.2011
Děkuji Forpsi za vysvětlení, které je srozumitelné. Nicméně omluva z vaší strany stále nepřišla a je vidět jak si zákazníků vážíte, když ani za dvě přiznané chyby, nebo nedostatky, které přiznáváte se nedokážete omluvit.

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
webdesigndubina: jen nechápu, proč tak lpíš na téhle doméně. Osobně si myslím, že to není žádná velká výhra vzhledem k četnosti vyhledávání klíčového výrazu. Jasně, objevuje se tenhle výraz hodně v textech, ale při výpisu není na 1.straně snad žádná doména, která tenhle výraz obsahuje - takže celkem slabé konkurenční prostředí. - takže pokud si zaregistruješ .eu nebo .com, tak jí na špicí dostane snad i každá SEO lama.

Pokud ti jde o princip, tak to chápu. Já jsem něco podobného řešil i u Gigaserveru, kdy jsem měl zájem o doménu po expiraci, ale je těžký to dokázat.

prclan
Uživatelský avatar
WD Trader: 3.6/5

Příspěvky: 217
Registrace: 01.11.2011
Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
webdesigndubina
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.19/5

Příspěvky: 365
Registrace: 20.12.2011
Tak tu první doménu jsem vysloveně chtěl, to ano, druhá je tuctová i když s historií, ale když to dám dohromady, tak rozhodně nešlo v tomto sporu o domény, ale skutečně o ten princip, chování a postupy.

jvic
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 10
Registrace: 27.03.2011
Jenže to je ono... Registrovat u Forpsi! To totiž není registrátor. Tento název mu totiž vůbec nepatří. Měl jsem bohužel možnost registrovat u forpsi jednu doménu a nikdy více.

Platby kartou se někdy nazývají rychlé platby bohužel u forpsi jsou to spíš pomalé platby :D Musí někdo přijít kouknout se, že jsem doopravdy kartou zaplatil, ideálně si ještě hodinku dvě počkat, kafíčko, klídek leháro... a pak teprve doménu zaregistrovat. Ideálně pokud si doménu zaregistruji v 9 večer, tak jí někdy někdo možná registruje v 9 ráno.

Proto doporučuji, domény typu "chata-chatka-pristresek-domek-dum.cz" si klidně registrovat u forpsi, ale domenu "chatka.cz" si registrujte u registrátora. Né u forpsi :)

idp
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 900
Registrace: 16.01.2012
Když už jsme u toho, nevíte jestli je stále nutný pro změnu vlastníka domény zaslat jim poštou notářsky ověřený podpis?
Na stránkách Auto-gril.cz můžete sledovat novinky ze světa aut.
Na stránce Povinné ručení si můžete porovnat nabídky a ušetřit.

gransy
WD Trader: /5

Příspěvky:
Registrace:
idp: U forpsi jestli nic nezmenili v posledni dobe, tak je nutny notarske overeni.

Drago
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 966
Registrace: 10.11.2010
jvic: Forpsi = INTERNET CZ, a.s. Jinak souhlas ta platba kartou tam chvilku trvá :)
idp: nevím jak to řeší, já jsem převáděl doménu k subregu přes formulář na CZ NIC, pak jí dal do dAukce a prodal. Njn. Subreg je takové mé odstavné parkoviště :)

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se