Volná diskuze

Lany
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 429
Registrace: 15.12.2011
Ahojte,

nedávno jsem začal blogovat a s tím souvisí má prosba. Najednou vnímám spoustu maličkostí okolo blogování, které mi dříve unikali. Proto bych rád na ně znal odpovědi. Snad mi s tím pomůžete. Děkuji všem za vyplnění: dotazník. Článek k tomuto dotazníku můžete najít zde: http://blog.kvasnickajan.cz/zamysleni-z ... o-blogera/

Drago
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 966
Registrace: 10.11.2010
Máš to tam, jen by to chtělo možná víc specifičtějších otázek
- preferovaný font
- mobilní verze
- dáváte si do záložek zajímavé články
- chcete být informování o nových článcích přes twitter, RSS, FB
- pokud se vám článek líbí dáte mu +1, tweet, like/share (zaškrtávací možnosti)
- chtěli by jste si delší články mít možnost stáhnout v pdf?
- vadí vám affil odkazy v článku?
- kdyby byl součástí komentáře follow odkaz je to pro vás motivace k odpovídání na otázky jiných uživateků
- odebírali by jste články emailem?
- vadí vám animovaná reklama na stránkách
- kolik by jste byli ochotni zaplatit za knižní podobu blogu (všechny roční články)
- o jaká druh článku máte největší zájem (rozhovory, úvahy, rozbory, recenze, zkušenosti ...)
- byli by jste ochotni sledovat článek formou videoprezentace?

no asi by toho bylo víc :)

Lany
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 429
Registrace: 15.12.2011
Díky moc :) Tak trochu jsi mě předběhl. Tento dotazník je směřován spíše na to, jak by blog měl vypadat, aby se na něm uživatel cítil co nejlépe a články se mu četli co nejsnáze. Další prvky, které jsi zmínil (děkuji za další inspiraci - některé mě nenapadly), a mnohé další, jsem chtěl zpracovat později, ať to vše není v jednom sáhodlouhém dotazníku, který by se pak nikomu nechtěl vyplňovat :) No uvidíme, jaká bude úspěšnost tohoto :) Snad to nedopadne hrozně :D

Robert
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 126
Registrace: 15.07.2011
Dotazník vyplňovat nebudu, protože většina otázek je špatně položená. Ale odpovím ti tady.

Je dobré se řídit základními pravidly typografie. Nemá smysl se proto znovu zabývat tím, jestli zvýrazňovat text, střídat barvy/fonty, jaké používat zarovnání textu, atd. Na to odpovědělo už nespočet studií.

Ani nezáleží na počtu článků na úvodní stránce, nebo jestli se vypisují celé články nebo jenom perexy. Když u toho ovšem někdo přemýšlel. Záleží na kontextu.

Ve zkratce - tady je pár blogů, které se mi dobře čtou:


Za každý z těchto blogů bych u tvých otázek odpověděl jinak, přesto ty blogy jako celek fungují. A to je pointa :)

Lany
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 429
Registrace: 15.12.2011
Lukaaashek píše:
Vyplnil jsem. Bude článek o výsledku?

Určitě bude :)


Robert píše:
Dotazník vyplňovat nebudu, protože...

Takové odpovědi jsem čekal, že je to blog od blogu, ale přece jen když člověk čte článek, tak musí vědět, zda se mu čte dobře článek s tučným zvýrazněním, se střídáním textu, zda má moc malé nebo naopak moc velké písmo atd. Spíše je to na zamyšlení, ale každopádně s tebou souhlasím, že je to hodně o samotném blogerovi a způsobu jeho vyjadřování než o vzhledu. Ale právě ten vzhled je teď to, co mě zajímá a chtěl jsem se na něj v tomto dotazníku zaměřit.

Děkuji moc všem za odpovědi.

House MD
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 14
Registrace: 02.11.2010
Musím se trochu přidat ke kritice dotazníku, protože na některé otázky není možné odpovědět. Například ideální počet článků na úvodní straně. Místo 11 radio buttonů tam měla být kolonka. A hlavně se to nedá říct, já osobně bych řekl do 10.

Ohledně výpisu článků je asi nejlepší dát jen perex, tedy u blogu. Dva odstavce, především pokud budou články delší. Ohledně zvýrazňování je to těžké. Můžu číst klidně strohý text, ale nějaké to podtržení, ztučnění či změna barvy (tady asi opatrněji) není na škodu a vypadá to dobře. Úvodní obrázky mi nevadí, ale je zase zbytečnost se tím nějak více zabývat.

Jak sám říkáš, je to o blogerovi. Takže ten vzhled dej spíše nějaký střídmý, čistý ať je to přehledné.

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se