Kritika stránek

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
Dlouho jsem uvažoval kdy to konečně hodím na webdeal na kritiku a dnes to na mě přišlo. Takže žádám co nejkonkrétnější kritiku mnou dlouho připravovaného webu : Monitoruju.net

Co je hlavním účelem webu
Však to znáte. Nakupujete domény jednou .net jednou .cz a ceny jsou všude jiné, takže hledáte, kde je cena nejlevnější. To bylo taky hlavním důvodem vytvoření tohoto webu. Chtěl jsem si udělat souhrnný ceník domén, abych nemusel celý den hledat kdo kde má jaké ceny. Připravil jsem tedy strukturu XML feedu pro jednotlivé registrátory a poskytovatele. Jak tento začátek dopadl již mnozí četli na mém webu. Postupem času jsem si uvědomil, že tuto službu bude chtít využívat víc a víc lidí, tak jsem se rozhodl, že bude veřejná a je to tu.

Co Monitoruju.net umí ?
Hromadné ověření domén - V současné době ověření 64 koncovek. Po ověření dojde i k vypočítání tří nejnižších cen od poskytovatelů, které odebíráme.
Ceník domén - Zřejmě nejdůležitější funkce na webu vůbec. Jedná se o kompletní aktualizovaný ceník poskytovatelů domén. V současné době jsou to : HexaGeek, Subreg, eXon, Tele3, Czechia, Ebola, GIGASERVER, Blueboard a Hukot. V podstatě jsou to firmy, které nám poskytly XML feed. Vyjma Subregu - ti na to mají vlastní API čili už připravené řešení.
Whois - Klasické Whois informace.
Rychlost webu - Nástroj na změření rychlosti webu a porovnáním s weby seznam.cz a google.cz
Analýza slov - Nástroj, který Vám spočítá a vypíše slova na webu.
Vyhledávače - Nástroj na analýzu pozic ve vyhledávačích seznam.cz a jyxo. Pro Google kvůli limitu bude tato funkce dostupná pouze přihlášeným uživatelům do Monitoring sekce.
Hosting: Tato sekce bude obsahovat všechny poskytovatele hostingů a zde budou mít svou vizitku - informace o společnosti, kompletní služby, komentáře a bude zde i hodnocení.

Co Monitoruju.net bude umět ?
Monitoring - Další důležitá sekce na webu. Po registraci bude moci uživatel vložit svůj web a zdarma sledovat věci typu :
  • Pagerank Vašeho webu
  • Srank Vašeho webu
  • Počet zaindexovaných stránek seznamem/googlem
  • Alexa rank
  • Počet zpětných odkazů
  • Pozice ve vyhledávačích

V blízké době budeme nabízet:
  • Sledování počtu Facebook Likes
  • Sledování počtu +1 od G+
  • Konkurenční weby
  • Exporty do PDF
  • Jyxo rank
  • Možnost nabídky inzerce

Další věcí bude uživatelské hodnocení poskytovatelů hostingů a registrátorů domén. Seznam expirovaných domén, vhodné doménové návrhy. Doplnění cen domén od poskytovatelů, kteří neposkytli XML feed (aktualizovaný 1x týdne, ostatní se aktualizují 1x za 24h).

Design webu vytvořil Ing.Jan Kvasnička alias Lany zde na Webdealu. Veškeré připomínky můžete psát sem nebo do PM.
Díky za kritiku Wladass

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Registrace půjde kdy? ;-)
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
stephan
WD Trader: 4.75/5

Příspěvky: 661
Registrace: 12.01.2012
Koukal jsem hlavne na nejdulezitejsi kategorii a to cenik domen. Razeni je logicky podle abecedy, ale bohuzel to je neprehledne, protoze vetsina lidi hleda ceny cz,com, net, info a org domen. Proto bych doporucoval tyto nejbeznejsi koncovky dat do jedne tabulky a zbytek domen do druhe tabulky.

webdesigndubina
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.19/5

Příspěvky: 365
Registrace: 20.12.2011
Tak mě se web líbí vzledově. Jinak zatím jsem jej neprošel celý na to si vyčlením čas. Šel jsem na to co mě nejvíce zajímalo a to jsou domény. Mě u té tabulky prostě vadí že nahoře jsou jednotlivý registrátoři a pod tím je už to zpřeházené podle cen a u koho ta daná cena platí poznám jen podle té malé značky. Nevím to se mě fakt nezdá a pro mě je to nepřehledné a matoucí. Proč nemohou být ty ceny ve sloupci pod jednotlivým registrátorem?Máš jich tam děvět a když stáhneš jen o trošku šířky jednotlivých sloupců tak by se to tam v pohodě vešlo. Zas na druhou stranu je pravdou, že když sroluju dolů už nemusím vědět který sloupec byl ke komu, ale to by stačilo ponechat ty ikonky.Nevím tohle bych udělal jinak. Dále pro mě kterého toto zajímá by třeba hned chtěl přejít na stránku registrátora a to nelze.
Jak říkám udělám si čas a projdu to celé, ale jinak pěkné.

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
Díky hoši.
stephan : S tímhle máš pravdu a zřejmě to zakomponuji i do sekce na hromadné ověření domén kde budou upřednostňovány ty "nejběžnější" domény.

webdesigndubina: No ty ikony stejně asi zmizí úplně. Protože poskytovatelů a registrátorů je poměrně dost. Takže jediným vodítkem tedy v budoucnu bude jen ikonka a možná i nějaké propojení se sekci hostingy a konkrétně pak s vizitkami jednotl. poskytovatelů.

idp
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 900
Registrace: 16.01.2012
Líbí se mě ceník domén akorát nevím jestli se jedná o novou registraci nebo o prodloužení?
Na stránkách Auto-gril.cz můžete sledovat novinky ze světa aut.
Na stránce Povinné ručení si můžete porovnat nabídky a ušetřit.

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
Je to nová registrace domén. Cenu za transfer, renew a změnu vlastníka mám též. Jen vymyslet, jak to zakomponovat do systému.

Clicker109
Uživatelský avatar
WD Trader: 3.82/5

Příspěvky: 192
Registrace: 12.03.2012
tohle se mi líbí, budu to využívat :)))

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
osobně teď využívám na všechny weby seonastroje.cz od Linharta, ale pokud to bude mít lepší funkce, tak proč ne. jinak celkem chytry zpusob jak ziskat informace o vyhledavanosti na internetu.

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
Poptavka-zdarma.cz píše:
osobně teď využívám na všechny weby seonastroje.cz od Linharta, ale pokud to bude mít lepší funkce, tak proč ne. jinak celkem chytry zpusob jak ziskat informace o vyhledavanosti na internetu.


Nevím jestli tohle bude lepší, prioritní jsou nástroje ohledně domén(ceník apod.), než samotný monitoring.

lucas03
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 2
Registrace: 02.08.2012
K tym ikonkam na cennik domen daj title, nech nemusim pozerat obrazok, aby som vedel, co je to za registrator.
A velmi dobry napad, subreg ma prekvapil, ze nie je ani v prvej 5 a na najpouzivanejsich koncovkach ani s mojim super cennikom. Ako je mozne, ze ta ebola ma az tak dobre ceny?
Super praca!

Marek L.
WD Trader: 4.38/5

Příspěvky: 1382
Registrace: 14.02.2011
Vyzerá to dobre. Zber dát by som nepodceňoval, tie majú z hľadiska projektu najväčší význam (aj cenovú hodnotu). Zaujímalo ma ako chceš riešiť monitorovanie pozícii a rankov z pohľadu Google, pokiaľ viem je tam nejaký limit na požiadavky, následne google zablokuje prístup.

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
lucas03 píše:
K tym ikonkam na cennik domen daj title, nech nemusim pozerat obrazok, aby som vedel, co je to za registrator.
A velmi dobry napad, subreg ma prekvapil, ze nie je ani v prvej 5 a na najpouzivanejsich koncovkach ani s mojim super cennikom. Ako je mozne, ze ta ebola ma az tak dobre ceny?
Super praca!


Title přidáme. Co se týče eboly, tak jejich ceny jsou pouze k objednanému webhostingu. To jsem uvedl do poznámky. Oddělili jsme "nejpoužívanější" domény v ČR v našem ceníku a v hromadném ověření domén.

Marek L. píše:
Vyzerá to dobre. Zber dát by som nepodceňoval, tie majú z hľadiska projektu najväčší význam (aj cenovú hodnotu). Zaujímalo ma ako chceš riešiť monitorovanie pozícii a rankov z pohľadu Google, pokiaľ viem je tam nejaký limit na požiadavky, následne google zablokuje prístup.


Ano Google limituje 500 požadavků z jedné 1IP za 24h na 500 requestů, limituje to taktéž u API na 500/24h Nicméně requesty lze dokoupit. Prozatím nám 1000 requestů denně stačí jakmile nebude, tak se dokoupí a je to.

Marek L.
WD Trader: 4.38/5

Příspěvky: 1382
Registrace: 14.02.2011
S tým dokupovaním si ma prekvapil, koľko víde 500 requestov ?

stephan
WD Trader: 4.75/5

Příspěvky: 661
Registrace: 12.01.2012
Wladass píše:

Title přidáme. Co se týče eboly, tak jejich ceny jsou pouze k objednanému webhostingu. To jsem uvedl do poznámky. Oddělili jsme "nejpoužívanější" domény v ČR v našem ceníku a v hromadném ověření domén.



Ano Google limituje 500 požadavků z jedné 1IP za 24h na 500 requestů, limituje to taktéž u API na 500/24h Nicméně requesty lze dokoupit. Prozatím nám 1000 requestů denně stačí jakmile nebude, tak se dokoupí a je to.


Hned ty domeny vypadaji lip, jeste bych udelal plovouci legendu a bude to paradni :)

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Pěkné funkce, mrkni na:
http://www.monitoruju.net/rychlost-webu/

a hned první větu (přidal bych tam slovo "zjistit"):
Zadejte doménu u které chcete rychlost načítání, rychlost bude porovnána s weby seznam.cz a google.cz.

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
Díky Otakare, opraveno :)

Marek L. píše:
S tým dokupovaním si ma prekvapil, koľko víde 500 requestov ?

Chtějí 5$ za 1000 requestů a maximum je 10k requestů.

lucas03
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 2
Registrace: 02.08.2012
Sice to nie je drahe, ale ak by si v tom videl problem, raz som nasiel nejaky script, teda aj ho pouzivam, co sa tvari ako pocitac uzivatela(cookies, ...) a tak sleduje pozicie for free. Akurat neviem, nakolko to povazujes za komercny projekt. Ja to na zistovanie pozic pouzivam len par krat do mesiaca a tak neviem, ci by to fungovalo vo velkom.

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
Tak pokud bys byl ochotný mi script zapůjčit klidně i za nějakou úplatu, tak to rád na pár webech otestuji a dám ti vědět. Přes curl by se to teoreticky dalo napojit na nějaké free proxy servery a pak by to mohlo šlapat.

Murko
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 11
Registrace: 20.06.2012
Vyzerá to zaujimavo hlavne ten cenník domén určite to budem využívať.Hneď ako pojdu registrácie som tam.

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
Díky za podporu :)
K hostingům jsme přidal možnost komentářů a hodnocení. (linky z komentářů samozřejmě followujeme). Na hlavní stránce je možnost odkazu na Vaše články kdybyste chtěli o tomto webu cokoliv napsat. Díky za podporu.
V nejbližší době se můžete těšit na doplnění dalších firem a update ceníku :)

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Již brzy ti tam přibude další odkaz na titulce ;-)
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
Včera jsem spustil akový malý mini blog, kam budu psát novinky z vývoje. Spustili jsme seriál Vyhledávané domény za minulý týden kam budeme umisťovat domény, které u nás lidé kontrolují.

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se