Wordpress

Jiří Rostecký
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 1076
Registrace: 19.11.2010

A další. To jsou příklady větších webů, které běží na Wordpressu. Myslíte si tedy, že je nepsané pravidlo, které říká, že se WP na větší weby nehodí a nemělo by se používat, pravdivé? jak se k tomu stavíte?

Štěpán L.
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 181
Registrace: 31.10.2010
Pravdivé to je jen pro ty, kteří s tím minimálně umí :)

Homer
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 46
Registrace: 16.11.2010
Podívej se třeba na lovkapra.com, velký web a taky jede na WP.

Jan Uruba
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 89
Registrace: 28.11.2010
Vše je otázka umu a přístupu. Z vlastní zkušenosti vím, že když ti na stránku postavenou na WP chodí více jak 1500 lidí denně obyčejný webhosting už na to nedostačuje. Je to celkem žrout výkonu. Můžeš si ho ale ořezat a vyhodit funkce které nejsou pro tvůj web podstatné, čímž dosáhnež částečné optimalizace na výkon. Na WP běží např. i tato stránka - http://newyork.cbslocal.com/ . Na velké projekty se WP hodí, když víš jak s ním správně zacházet.

Štěpán L.
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 181
Registrace: 31.10.2010
Mám přes 3000 návštěv denně, mám to na klasickém hostingu a není problém :) hold někdo umí někdo ne ....

PetrV
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 6
Registrace: 12.12.2010
lol, objevit.cz že je velký web? to si hodně fandíš, spíš takový nudný bezvýznamný blogísek

Jan Uruba
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 89
Registrace: 28.11.2010
Štěpán L. píše:
Mám přes 3000 návštěv denně, mám to na klasickém hostingu a není problém :) hold někdo umí někdo ne ....

Na mém webu bylo průměrně 2000 UIP, něco okolo 12 000 pageviews denně. Web měl během týdne návštěvnost okolo 1500 UIP to žádné problémy nebyly. Jenže jak vyšel nový díl seriálu o kterém byl web, návštěvnost vystřelila až na 6000 UIP a to se s WP nedalo téměř nic dělat. Je taky pravda, že web jsem koupil hodně neoptymalizovaný. Měl inline vložený PHP kód do šablon, přes 700 příspěvků, okolo 300 stránek a 1 800 komentářů. Nainstalováno bylo přes 25 aktivních pluginů, do stejné DB bylo zavedené fórum a další interní web. Většinu věcí jsem vyřešil a celý systém odlehčil, ale na odlehčení samotného jádra a systémových souborů nemám čas ani chuť. Nakonec jsem si pronajal VPS a vše do teď běží jak má :)

Drago
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 966
Registrace: 10.11.2010
Podle mě by se to dalo řešit, přes předgenerované stránky. Tak se řešil problém adult + PHP. Prostě pokud se na stránce nic nezměnilo tak proč jí nevygenerovat do statické html s koncovkou php?

Jakub Senko
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 504
Registrace: 15.10.2010
Presne - na to sú pluginy ako Supercache - ten vygeneruje html stránku každého príspevku blogu a potom ich len vypisuje. Ak sa neičo zmení, tak cez administráciu pri ukladaní editovaného príspevku vygeneruje nové html a je to.

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se