Volná diskuze

webdesigndubina
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.19/5

Příspěvky: 365
Registrace: 20.12.2011
Jistě někteří z vás viděli moje téma jak jsem dopadl registrací domén u Forpsi, viz: volna-diskuze/muze-stat-t3481.html a také http://wladass.cz/pochybne-registrace-u-forpsi/ .
Dnes jsem se rozhodl, že si vyzkouším http://hexageek.cz/, abych taky rejpnul třeba do někoho jiného. Šel jsem tedy k Hexageek regnout doménu 1webhosting.cz a to zhruba v 12:18h. Platba proběhla kartou a plně v pořádku. V 12:26:20 mě přišlo potvrzení o transakci platební kartou z gopay! Hned jsem šel ověřit k Wedosu zda náhodou doména není i po zaplacení volná a ejhle, ona byla. Tak jsem chvilku počkal a zkusil opět Forpsi a to zhruba v 12:41, kdy Výzva k úhradě objednaných služeb mě přišla Dnes 16. 8. 2012, 12:42:02. Musím říci, že v nic.cz se doména ještě když jsem jí registroval u Forpsi ukazovala jako neregistrovaná! .No tak jsem tedy doménu zaplatil i u této společnosti a to v cca 12:42:06h .No, byl jsem napnutý kdo tedy tento testík vyhraje, ale Hexageek mě přímo vyrazil dech, jelikož už jsem měl takového tucha, že když takových dlouhých minut uplynulo a nic se neděje, nakonec to fakt to nezbedné Forpsi registruje a já tento příspěvek budu psát úplně jinak! Nikoliv panové a dámy. Skutečně i přesto, že doména ještě několik minut po registraci, tedy skoro čtvrt hodinky se ukazovala jako volná, platí původní registrace u Hexageek a v 12:43 mě přišlo od Forpsi storno platby a objednávky!
Takže můj testík dopadl překvapením,ale pro mě příjemným, že ač třeba malý registrátor je Hexageek v pohodě a mnohem lepší než chudák Forpsi.
Příjemný zbytek dne všem.
Jo ještě dodám, že jsem doménu i třeba že není nijak světoborná,opět nalezl na webu pana Kvasničky, kterého tímto opět chválím a děkuji. http://www.kvasnickajan.cz/VolneDomeny

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
Já bych jen uvedl na pravou míru jednu věc. Hexageek není registrátor .cz domény, ale registruje je přes Subreg, takže důvod zdržení je jasný. To že to ve Forpsi asi dělají ručně nebo to tesají do kamenů je věc jejich :)

hexageek
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 147
Registrace: 22.03.2011
Jen za nas bych rad rekl ze

1) neni nejlepsi dotazovat na stav u ruznych registratoru protoze dochazi ke cachovani dotazu.
1a) jeden nas zakaznik ktery se bavi odchytem domen casto operoval s nastroji na domena.cz nebo domeny.cz a domena cz se mu hlasila jako neregistrovana 10 minut potom co sme muji regli.
2) platby kartou nebo paypal maji obcas prodlevy, a platba pres paypal kdyz je prvni ma treba i 10 min prodlevu. u nas je spolehlivost kredit.. ;)
3) podle CZNIC byla domena zaregistrovana 12:29, tzn. nam doslo potvrzeni od cznic .. takze je videt jak se ty informace toulaji.
4) a jeste jedna drobna vec. HEXAGEEK CZ neni primo registratorem, ale registrace domen realizuje pomoci registratoru. V ramci CZ firmy nemame akreditaci na zadne TLD.. ale i pres to mame super ceny..

-- 16.08.2012 13:18 --

Wladass píše:
Já bych jen uvedl na pravou míru jednu věc. Hexageek není registrátor .cz domény, ale registruje je přes Subreg, takže důvod zdržení je jasný. To že to ve Forpsi asi dělají ručně nebo to tesají do kamenů je věc jejich :)


pozor pozor. na subreg nam nesahejte. Z jejich strany zadna prodleva nikde neni.. fungujou okamzite a spickove.. vzdycky je to o platebni metode na zacatku.. a obcas i o samotnem CZNIC ktere napriklad nekdy stavkuje

-- 16.08.2012 13:19 --

a jeste posledni drobnost. CZ domeny realizujeme rovnez s partnerem TELE3

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
Nemyslel jsem to zle. Jen prodleva může být způsobena i tímhle ne ? Nebo máte nějakou speciální API, přes kterou to registrujete ? (za nás byla e-domena :D) Samozřejmě že záleží na rychlosti přijetí a spárování platby.

webdesigndubina
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.19/5

Příspěvky: 365
Registrace: 20.12.2011
Ano, je to tak stávkovalo i Nic.cz, jelikož skutečně před registrací u Forpsi to hlasilo, že není v záznamu. Jinak ale za mě Hexageek velké plus a Forpsi kteří to skutečně jak mě pobavilo a řekl Wladas " tesají ručně" opět z mého pohledu palec dolů.

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
Ber to tak, že Forpsi je obrovská společnost, nedovedu si ani představit kolik požadavků zpracovávají denně/hodinově, ale poslední dobou je těch problémů čím dál tím víc.
Jen tak OT: Když jsem po nich žádal XML feed ceníku domén, tak ani neodpověděli, zřejmě nepotřebují nové zákazníky. Ale jestli chceš můžeš je klidně u mě ohodnotit.

hexageek
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 147
Registrace: 22.03.2011
Wladass píše:
Nemyslel jsem to zle. Jen prodleva může být způsobena i tímhle ne ? Nebo máte nějakou speciální API, přes kterou to registrujete ? (za nás byla e-domena :D) Samozřejmě že záleží na rychlosti přijetí a spárování platby.


u subregu mame kredit a hodne promakanou API z jejich strany.. hodne veci jde u nas automatizaci ale u .cz, .sk, .hu, .eu jsou obcas problemy ktere resi support manualne.. Ted u .cz testujeme novy postup a vsechny problemy udelali PAPA...

Drago
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 966
Registrace: 10.11.2010
hexageek: nevěděl jsem, že mohou platební metody jako PP anebo kartou trvat tak dlouho. Která kreditky trvá nejdéle? Rozhoduje u PayPal i druh účtu (ověřený, napojený na kreditku)?

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
To jsem netušil ani já, že jsou tam tak velké prodlevy. Každopádně je zde krásně vidět, že nemusí a ani také neplatí, že největší registrátor = nejlepší :-)
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

hexageek
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 147
Registrace: 22.03.2011
Drago píše:
hexageek: nevěděl jsem, že mohou platební metody jako PP anebo kartou trvat tak dlouho. Která kreditky trvá nejdéle? Rozhoduje u PayPal i druh účtu (ověřený, napojený na kreditku)?


PayPal je cim dal casteji monopol a se strasne stupidnim chovanim.. Napriklad pokud provede nekdo u nas platbu poprve, casto se stane ze se platba pozdrzi ze ucet neni proveren atd..

u karet dochazi bezne ke prodleve mastercard..

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
Zajímavé, já PayPal používám několikrát do týdne a platba vždy příjde na daný účet ihned.

hexageek
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 147
Registrace: 22.03.2011
a jaky mate objemy ?? A kolik incidencnich sporu resite ??

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
Za celou dobu jsem řešil tak 4 dispute na mém účtu. A objem je řekněme někde kolem 50€-100€ týdně ? Někdy méně.

idp
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 900
Registrace: 16.01.2012
Když jsme u toho PayPalu tak mě taky štve jeho pomalost, preventivní odstavování účtů,...... ale velká část je způsobena legislativou a PayPal s tím nic nezmůže.
Na stránkách Auto-gril.cz můžete sledovat novinky ze světa aut.
Na stránce Povinné ručení si můžete porovnat nabídky a ušetřit.

Marvell
Uživatelský avatar
Zabanován
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 26
Registrace: 17.08.2012
29,3% u nás je paypal a nikdy neregistrujeme žádné zpoždění.

idp
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 900
Registrace: 16.01.2012
Marvell - jaký máš účet? Obchodní nebo osobní? Jo a nutnost spárování s kartou i pro přijetí platby je taky otravný asi to je kvůli identifikaci uživatele.
Na stránkách Auto-gril.cz můžete sledovat novinky ze světa aut.
Na stránce Povinné ručení si můžete porovnat nabídky a ušetřit.

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Marvell je lhář, nesmíš všemu moc věřit ;-)
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

tim
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 189
Registrace: 11.07.2012
Mas divnou uchylku. Dnes jde .cz domenu zaregistrovat hned, tak k cemu takovy test?
no cooking

BeTriCH
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 3
Registrace: 08.08.2012
Takže doména 1webhosting.cz byla dle CZ-NIC registrována ve 12:44. Ty jsi jí dal registrovat u hexageeka ve 12:18 a ve 12:41 stále nebyla zaregistrována, tak si jí dal ve 12:42 registrovat také u forpsi. Nějak nechápu, co bylo cílem testu? Jako, že to co hexageekovi trvalo 26 minut zvládne forpsi rychleji? V tomhle případě za cca 2 minuty? Budeš ten test dělat třeba i naopak? :-) Sorry, nějak jsem to prostě nepochopil, když dáš jednomu z registrátorů cca 30 minut náskok a pak se ještě divíš, že ten s náskokem byl rychlejší :-D Jako kdyby si dal registrovat doménu u obou současně a testoval, kdo je rychlejší, tak to bych chápal a určitě by to byl zajímavej test. Ale tohle mi přijde jako hodně divnej test :-)

PS: A těch 12:18 až 12:44 od hexageeka neni teda vůbec žádná sláva ;-)

Lukaaashek
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 226
Registrace: 04.03.2012
BeTriCH píše:
PS: A těch 12:18 až 12:44 od hexageeka neni teda vůbec žádná sláva ;-)


Registrace byla kompletně vyřízena v 12:29 - Hexageeku přišel mail, píšou to tu výše, takže žádných 12:44 ;-) A navíc nemáme informace, v kolik CZ.NIC požadavek dostal, takže pouze spekulace. Navíc se tu řeší, že ačkoli doména již byla zaregistrovaná, tak Forpsi jí hlásilo jako volnou a nechalo si jí normálně zaplatit, to je to co se tu řeší.

BeTriCH
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 3
Registrace: 08.08.2012
Já vycházim z údajů uvedených na CZ-NIC a pokud tam je uvedeno, že doména byla zaregistrována až ve 12:44, tak prostě byla zaregistrována až ve 12:44 a do té doby jí musel každý registrátor hlásit jako volnou a můžete se stavět i na hlavu :-) To potvrdil i sám zakladatel, když ji zkoušel ověřovat prve přes wedos, kde byla doména také volná a až následně provedl registraci přes forpsi. Stále tedy nechápu, co zde řešíte a v čem spočíval tento záludný test :-)

hexageek
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 147
Registrace: 22.03.2011
BeTriCH píše:
Já vycházim z údajů uvedených na CZ-NIC a pokud tam je uvedeno, že doména byla zaregistrována až ve 12:44, tak prostě byla zaregistrována až ve 12:44 a do té doby jí musel každý registrátor hlásit jako volnou a můžete se stavět i na hlavu :-) To potvrdil i sám zakladatel, když ji zkoušel ověřovat prve přes wedos, kde byla doména také volná a až následně provedl registraci přes forpsi. Stále tedy nechápu, co zde řešíte a v čem spočíval tento záludný test :-)


mam dotaz jak se to pozna v registru ze je domena registrovana v 12:44 respektive kde tento udaj nalezneme??

BeTriCH
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 3
Registrace: 08.08.2012
I když to CZ-NIC na svém webu přesně neuvádí, tak jsem vycházel z informace, kdy se stal Gransy registrátorem domény. Teď jsem se v tom tedy ještě trošku vrtal, abych měl přesnější informace a zjišťuji, že situace je poměrně složitější :-) Koukám na informace z http://www.domainmaster.cz, kteří pracují přímo s CZ-NIC API a tady dokonce vidím :

Datum registrace 16.8.2012 v 12:41:08 registrátorem INTERNET CZ, a.s.
Datum posledního transferu 16.8.2012 v 12:44:02

A tak mě napadá jedna teorie, že Hexageek registruje domény také přes forpsi? :-D a následně je rychle převádí pod Gransyho? Tím se vysvětluje i ta nízká cena :-) Hehe, tak tohle rozuzlení mě teď opravdu pobavilo :-D

hexageek
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 147
Registrace: 22.03.2011
BeTriCH píše:
I když to CZ-NIC na svém webu přesně neuvádí, tak jsem vycházel z informace, kdy se stal Gransy registrátorem domény. Teď jsem se v tom tedy ještě trošku vrtal, abych měl přesnější informace a zjišťuji, že situace je poměrně složitější :-) Koukám na informace z http://www.domainmaster.cz, kteří pracují přímo s CZ-NIC API a tady dokonce vidím :

Datum registrace 16.8.2012 v 12:41:08 registrátorem INTERNET CZ, a.s.
Datum posledního transferu 16.8.2012 v 12:44:02

A tak mě napadá jedna teorie, že Hexageek registruje domény také přes forpsi? :-D a následně je rychle převádí pod Gransyho? Tím se vysvětluje i ta nízká cena :-) Hehe, tak tohle rozuzlení mě teď opravdu pobavilo :-D


ano presun k registratorovi.

co se tyka registrace, jak uz sme nekolikrat rekli nejsme registrator .CZ domen ale registrujeme je pres partnery.. Dulezity je finalni vysledek..

tim
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 189
Registrace: 11.07.2012
BeTriCH píše:
A tak mě napadá jedna teorie, že Hexageek registruje domény také přes forpsi? :-D a následně je rychle převádí pod Gransyho? Tím se vysvětluje i ta nízká cena :-) Hehe, tak tohle rozuzlení mě teď opravdu pobavilo :-D


Kdyz si zaregistrujes domenu .com (net, org, biz, info) u Forpsi, zjistis, ze ani Forpsi neni registratorem .com domen. Mozna te to opravdu pobavi.
no cooking

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se