Volná diskuze

Milan_B.
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 638
Registrace: 03.12.2010
Včera mi přišel spam na telefon jeho znění bylo
Kód: Vybrat vše
Ahoj, mrkni na www.AUXORY.com, stojí to za to. Je to úplně nová věc. Podle mě super, Honza

A odesílatel byl Honza. Nikoho takového jednak neznám a takové jméno v telefonu ani nemám. Divné je že toam není žádné číslo nic jen Honza. I když mi přijde sms z netu tak tam jakési číslo je.

Setkal se s tím někdo? Dá se proti tomu nějak bojovat kdyby to začalo chodit častěji?

Jiří Rostecký
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 1076
Registrace: 19.11.2010
To jsem se tedy opravdu nesetkal. Není ta SMS posílaná z netu? Pak by tam číslo být tuším ani nemuselo a vypadalo by to tak, jakože ti napsat operátor. Ale to by tam asi bylo uvedené...

Jan Uruba
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 89
Registrace: 28.11.2010
Milan_B. píše:
Dá se proti tomu nějak bojovat kdyby to začalo chodit častěji?

V tom případě by nebylo marné se obrátit na svého operátora. Je i v jeho zájmu problém řešit.

Mgiel
WD Trader: /5

Příspěvky:
Registrace:
Čau, právě jsem hledal v googlu jestli někomu to taky přišlo ... tak koukám nejsem sám. Možná by jsme mohly udělat návrh na ohlášení spamu.

Co říkáte ?

Pavel

Pepa Chmel
WD Trader: /5

Příspěvky:
Registrace:
Mgiel píše:
Čau, právě jsem hledal v googlu jestli někomu to taky přišlo ... tak koukám nejsem sám. Možná by jsme mohly udělat návrh na ohlášení spamu.

Co říkáte ?

Pavel

Taky jsem obětí. Text stejný.
Vodafone

Pepa Chnmel
WD Trader: /5

Příspěvky:
Registrace:
Honza
WD Trader: /5

Příspěvky:
Registrace:
Čau. Taky mi ta sms dorazila. Radši na tu stránku nepolezu, kdyby tam byl nějakej vir.

Pepa Chmel
WD Trader: /5

Příspěvky:
Registrace:
Jet nějaká dražba čehosi ... co jsem si všiml na výpisu z google. Takže jde opravdu o spam - nevyžádané obchodní zdělení.

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Hoši, proč Honza, Pepík Chmelů a Mgiel mají stejnou IP? Ale tak zatím ten vliv konkurence se tolik neprojevuje.

Pepa Chmel
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1
Registrace: 19.12.2010
No, nevím jak mohou mít stejnou IP, když mám svou vlastní. Buď se routují přezemně, o čemž pochybuju, nebo dává tento systém chybný informace :/. Tu poznámku o konkurenci jsem nějak nepochopil... každopádně to bylo "off topic".

AthoX
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 66
Registrace: 13.11.2010
Me nic takoveho nedoslo. Mozna jsi na netu vystavil sve cislo a zrovna jsi patril do cilovky, kterou hledali.

Jan Uruba
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 89
Registrace: 28.11.2010
AthoX píše:
Me nic takoveho nedoslo. Mozna jsi na netu vystavil sve cislo a zrovna jsi patril do cilovky, kterou hledali.

Zdá se mí, že jako obchod s emaily i obchod s telefonními čísly začíná být běžnou praxí. Stačí své číslo vyplnit na nějakém méně důvěrihodném webu (nejlépe warez) a už se nelze ubránit.

Dexter
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 4
Registrace: 20.12.2010
Zdravím, tak mě dnes došlo to samé
Kód: Vybrat vše
Ahoj, mrkni na www.AUXORY.com, stojí to za to. Je to úplně nová věc. Podle mě super, Honza
+ za oslovením bylo moje jméno.

Podle kontaktu na tom webu, je společnost registrovaná na Seychelách:
Provozovatel:
AUXORY INTERNATIONAL INC.
Capital City,
Independence Avenue, P.O.BOX 1312
Victoria, Mahé
Seychelles
Identifikační číslo (IBC no.)
82578


Hned jsem volal na operátora (O2), kde mi řekli, že můj výpis budou mít k dispozici až zítra a na můj
dotaz, jestli se s tím nesetkali mi řekli, že zatím ne.

Nevím, jak s tím lze bojovat, uvidím co mi řeknou zítra.

Milan_B.
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 638
Registrace: 03.12.2010
Operátor (Vodafone) mi řekl že jediné co s tím může udělat je zablokovat sms z netu.Pěkná blbost

Dexter
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 4
Registrace: 20.12.2010
Uvidím, jestli se k tomu zítra dostanu. Ale také se jim to tam nezdálo. Spíš koukali co za exota jim to zase volá.

Nicméně k tématu, právně tohle asi nebude postižitelné, že? Alespoň s cílem jim zabránit v opakování.

Drago
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 966
Registrace: 10.11.2010
Pošlete dotaz na UOOU, tam snad budou vědět co s tím. Pokud doporučí poslat rovnou stížnost tak se má majitel na co těšit a snaha to maskovat přes "anonymní" whois informace mu v tomto případě nepomůže. Leda by Pan Světlí měl anonymní kreditku/účet

Milan_B.
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 638
Registrace: 03.12.2010
Tak jsem odeslal formulář. Jsem zvědav co se bude dít

Laky
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 31
Registrace: 30.12.2010
Mě to také přišlo! Přesně jak píšete.

Houba
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1
Registrace: 10.01.2012
Jan Uruba píše:
AthoX píše:
Me nic takoveho nedoslo. Mozna jsi na netu vystavil sve cislo a zrovna jsi patril do cilovky, kterou hledali.

Zdá se mí, že jako obchod s emaily i obchod s telefonními čísly začíná být běžnou praxí. Stačí své číslo vyplnit na nějakém méně důvěrihodném webu (nejlépe warez) a už se nelze ubránit.


Ahoj,

ano, zřejmě to tak je, četl jsem na stránce Tellows blog tohle: "zpravidla jsou telefonní čísla odkoupena přímo od operátora. Stejně tak budou vaše takto získané údaje prodány dále."

To znamená, že operátor nepomůže. Tak co s tím?

Milan_B.
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 638
Registrace: 03.12.2010
Raifen
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 3
Registrace: 16.01.2012
Tak co, dá se tomu bránit? Zajímá mě, co by udělal operátor... Takový spam muže dělat témeř každy, tak mě zajímá jestli by by se dalo třeba zjistit z jake IP byla SMS poslána.
http://www.torfa.cz - zahradní technika a elektrické ruční nářadí
http://blog.torfa.cz/ - Firemní blog

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se