Volná diskuze

Turek
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 376
Registrace: 21.01.2012
Chystám jeden článek na svůj blog a zajímal by mě Váš názor
Honí se mi v hlavě úvahy nad tímto. Představte si že za nějaký delší čas se stanete díky tvorbě stránek vlastníkem obrovského množství článků. Některé méně progresivní témata (cestování, životní styl atd... ) mají výhodu že články moc nestárnou, co se týče informací. A vy v nějakém čase zjístite že jste třeba měli špatnou strukturu webů. Nebo vás vyhledávač za něco penalizoval. A vy se rozhodnete všechen svůj obsah stáhnout a znovu ho na internet dát. Myslíte si že by to mělo úspěch (takto +- fungují třeba dámské časopisy, chudne se každé jaro do plavek atp...)

Vidím v tom výhody
1. nová lépe promyšlená struktura webů
2. zaručená aktualizace (vkládaní článků postupně)
3. možnost budovat nový brand

Nevýhoda
1. vyhledávače mají rádí i stáří článků, domén
2. ztráta link buildingu

Nevím zdali by nebyl problém v duplicitě stránek, sice na internetu by staré již nebyli, ale kdo ví kde v databázi je vyhledávače mají.

Drago
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 966
Registrace: 10.11.2010
Duplicita by se měla vyřešit sama. Jakmile by zmizel originál, nastoupí na jeho místo po čase kopie (Google). Otázkou je pak která, většinou jich je na interentu vícero. Články mohou být už někde okopírované.

Jinak kompletně dělat znovu linkbuidling bude hodně náročné, zvláště pokud na stránky už jsou nějaké reference. Příjde mi to dost zbytečné. Asi by jsem vzal půovodní články a místo toho je nechal znovu přepsat nějakému copywriterovi.

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
Turek
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 376
Registrace: 21.01.2012
ten ani ne, to spíš je taková má úvaha. I když zrovna tento web trpí dvěma neduhy, které jej shazují a to roztříštění témat a změny tématů v čase.

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se