SEO

AthoX
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 66
Registrace: 13.11.2010
Ahoj
koukal jsem na www.ranky.cz a upoutal me Alexa rank. Zkusil jsem se podivat jaky ma rank Google a ma ho nizsi nez ja. Asi nefunguje tak jako Pagerank s Seznam rankem, je mi vlastne k necemu tento rank?

Jakub Senko
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 504
Registrace: 15.10.2010
Alexa rank ukazuje poradie čo sa týka návštevnosti stránok. Google má 1 - najnavštevovanejšia stránka na svete. To znamená, že čím je ten rank vyšší, tým je to teoreticky horšie.

Kusi
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 162
Registrace: 02.12.2010
Alexa patrí (nepriamo) spoločnosti Google.
Dáta získava z prehliadačov ako Firefox, Chrome, preklikov vo vyhľadávaní a ďalších blbostí ako sú lišty v prehliadačoch.

Dá sa povedať, že ukazuje návštevnosť a popularitu webstránky, ale najmä návštevnosť. Rank je od najväčšieho po najmenšie. Teda Google.com bude mať rank cca 1 až 2, Facebook obdobne.

Reálnu výpovednou hodnotu to nemá, lebo rank 1 milión môže znamenať 5 tisíc návštev mesačne, ale 0,9 milióna je už 20 tisíc návštev mesačne.

Jakub Senko
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 504
Registrace: 15.10.2010
Nech si každý hovorí čo chce, podľa mňa hlavným zdrojom Alexa je Google Analytics ;). Inak Kusi to napísal dobre, je to presne o tom - o návštevnosti. Inak to ale v Alexa aj píše (tú návštevnosť), takže istú hodnotu to má. Len nie 100%.

Jakub Senko
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 504
Registrace: 15.10.2010
Drago, zaujímavé. Mohol by si teda tvrdiť, že Alexa s Google nič nemá? Poprípade, či sa to od napísania článku nejako zmenilo, alebo tak...

Drago
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 966
Registrace: 10.11.2010
Google si data z GWT velice chrání, dokonce i sám před sebou. Určitě by je nedal nějaké společností Alexa k dispozici.

Jakub Senko
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 504
Registrace: 15.10.2010
Aha, tak to je fakt zaujímavé. Pre Alexa by to mohol byť hlavný zdroj (overených) dát, keďže toolbarom a takýmto veciam sa veľmi veriť nedá (niekto zistí, ako funguje spojenie, naprogramuje si vlastný toolbar, pričom sa bude "hrať" z rôznych IP, že chodí na danú stránku a Alexa rank danej stránky môže pekne vyskočiť)...

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se