Volná diskuze

prclan
Uživatelský avatar
WD Trader: 3.6/5

Příspěvky: 217
Registrace: 01.11.2011
Zdravím,
chtěl jsem se zeptat, jestli by mi někdo nedokázal poradit. Moje matka nemá standardní připojení k internetu, tak si pořídila mobilní internet od O2 ( Mobilní internet sada s připojením na 3 měsíce za 995,- Kč). Celou dobu jí to fungovalo perfektně, rychlost parádní, žádné problémy. Jakmile jí po třech měsících internet skončil, respektive došlo k takovému zpomalení, že už to nešlo, vypravil jsem se do pobočky O2 pro novou internet sadu. Koupil jsem stejné řešení, jenže, když jsem přijel k mamce domů, USB modem zapojil, tak rychlost byla tak pomalá, jako když ten minulý internetový balíček končil (cca 8 - 20 kbit/s).

Utíkal jsem na pobočku, že to budu reklamovat, ale u nich to běželo, jak mělo. Tak mi řekli, že mám donést i notebook, na kterém to běží. Šel jsem tam tedy i s notebookem a i na matčině notebooku to u nich jelo parádně. Když jsem se jich dotazoval, a posléze i volal na technickou podporu O2, jestli nemají nějaký výpadek v pokrytí, tak mi řekli, že ne, že signál je v místě bydliště mé matky v pořádku.

Jsem z toho jelen. Pokud někdo poradí, jakkoli, budu rád.

Děkuju.

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Nějaký vtipný soused, ti něčím ruší signál, i když budeš mít plný signál pojede to jako šnek, vezmi notebook a vyjdi před dům, jak mile to poběží normálně, někdo to v baráku ruší. Měl jsem s modeme od O2 podobný problém, nakonec jsem zjistil, že to rušila silná Wifi anténa na připojení terminálu Sazky, co mají na trafice u nás před oknem.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

prclan
Uživatelský avatar
WD Trader: 3.6/5

Příspěvky: 217
Registrace: 01.11.2011
freez píše:
Nějaký vtipný soused, ti něčím ruší signál, i když budeš mít plný signál pojede to jako šnek, vezmi notebook a vyjdi před dům, jak mile to poběží normálně, někdo to v baráku ruší. Měl jsem s modeme od O2 podobný problém, nakonec jsem zjistil, že to rušila silná Wifi anténa na připojení terminálu Sazky, co mají na trafice u nás před oknem.


Moc děkuju za radu. Asi máš pravdu. Když jsem s tím popošel dál od domu, tak to jelo bezchybně. Takže s tím asi nic nenaděláme...

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
No jak se to vezme, vidíš někde na domě viditelnou anténu na okně? nebo nikde nic není vidět?
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Máš kolem sebe v domě sousedy? Mohl by dle tebe někdo z nich mít domů zaveden pevný internet a doma rozvod pomocí Wifi routeru? Ona taková nevhodně zvolená např. 10 Db anténa na Wifi routeru zabije všechno ostatní kolem.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

prclan
Uživatelský avatar
WD Trader: 3.6/5

Příspěvky: 217
Registrace: 01.11.2011
Ano, mamka bydlí v paneláku. Je tady velká pravděpodobnost, že někdo bude mít pevný internet a doma router.

idp
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 900
Registrace: 16.01.2012
3g jede na 2,1 GHz wifi by to svým výkonem ani kmitočtem rušit nemělo spíš by to mohla bejt něco fungující všude kolem 2,4 s výkonem několika W, třeba dětská chůvička, domovní zvonky s kamerkou a podobný věci
Na stránkách Auto-gril.cz můžete sledovat novinky ze světa aut.
Na stránce Povinné ručení si můžete porovnat nabídky a ušetřit.

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
prclan: o2 používám i já. mám bezdrat. tafif bez FUP. jinak je s nima porad problem. vetsinou signal drzi, ale nekdy zacne preskakovat s 3,5G+ na 3G a pak na EDGE.

Kdyz zavolas na callcentrum, tak samozrejme ti vzdy odpoví, ze chyba neni u nich...ale po telefonatu je razem vse OK :-D

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se