Volná diskuze

unlucky
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 50
Registrace: 15.02.2012
asi tak pred rokem jsem si precetl dragovy pohadky o geo domenach, ze si nejake zaregistrujete, udelate z ni "oficialni" web mesta a starosta vam na to jako projev ucty da palac a kilometr pudy. Vcera jsem se probudil a rekl si, co takhle si to zkusit :D

Ma cenu si registrovat gltd domeny ceskych mest? Daji se prodat?
Čtu: Spiderman, Dragon Ball
Hraju: Online hry, Diablo 3. Česky neumím, používám online překladač

Drago
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 966
Registrace: 10.11.2010
Prodat se dají až na nich něco vybuduješ. Žere to celkem dost času. Musíš sledovat místní noviny, akce na diskotékách, občas vyrazit do města a něco nafotit. Někoho to třeba i baví. Když nabereš nějakou návštěvnost, začneš oslovovat místní obchodníky s reklamou. Sjednáš si schůzku nahodíš oblek nabídneš reklamu s CPM alespoň 300 CZK a jedeš :)
A aby ta pohádka měla štastný konec, tak poté co kompletně zahanbíš oficiální web, tak ti starosta nabídne tučné odstupné, když jim to přenecháš. Samozřejmě jako správný obchodník mu sdělíš že takhle by web moc daleko nedošel a nabídneš, že se budeš starat o jeho provoz. Přibereš 2 - 3 lidi. Inkasuješ alespoň 100K/měsíčně (půlka půjde z dotací ministerstva, druhá z EU pro místní rozvoj) no a pod hlavičkou města budeš velké zvíře.

Eh to jsem se nějak zasnil. Kdeže končí realita a začíná pohádka? :)

Fit
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 480
Registrace: 30.09.2011
Drago: Ty jo, teď jsem se vážně hodně zasmál :D. Super teorie ;).

stephan
WD Trader: 4.75/5

Příspěvky: 661
Registrace: 12.01.2012
A pokud by si to chtel rozjet ve velkem a provozovat podobne stranky pro vice mest, tak bys se ti mohla hodit moje domena ceskamesta.cz. Pote by to mohlo vypadat nasledovne: Na homepage rozcestnik na jednotliva mesta, napr. ceskamesta.cz/praha nebo ceskamesta.cz/plzen

unlucky
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 50
Registrace: 15.02.2012
wow, necekal jsem, ze si tohle bude drago cist :D

Jinak jsem vcera marne hledal ten clanek, napis sem link, rad si ho znovu prectu =))

Ale uz jsem si myslel, ze registrace takove gltd domeny = autowin :)
Čtu: Spiderman, Dragon Ball
Hraju: Online hry, Diablo 3. Česky neumím, používám online překladač

Drago
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 966
Registrace: 10.11.2010
Kdepak, když je dneska něco volného tak to je většinou bezcenné. Anebo to má třeba hodnotu regfee, anebo regfee a něco. Jenomže hledej tomu pak kupce. Ale zase na druhou stranu, když už si to člověk registruje tak je škoda tomu nedat šanci a nevyzkoušet tam něco udělat. Z hecu může vzniknout i hezký projekt i když to je spíš výjimka. Většinou člověku vydrží nadšení do nainstalování WP a napsání úvodu :)

stephan: Udělej tam na subdoménách linkfarmy a data co nasbíraš pak můžeš použít na homepage jako kvíz :)

stephan
WD Trader: 4.75/5

Příspěvky: 661
Registrace: 12.01.2012
Drago píše:
stephan: Udělej tam na subdoménách linkfarmy a data co nasbíraš pak můžeš použít na homepage jako kvíz :)


Co mas presne na mysli? Nejake PR weby nebo katalogy?

tim
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 189
Registrace: 11.07.2012
unlucky píše:
Ma cenu si registrovat gltd domeny ceskych mest? Daji se prodat?


Pokud to neni Praha, Brno, Ostrava, tak za rok nedostanes pravdepodobne ani jednu nabidku.
no cooking

Drago
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 966
Registrace: 10.11.2010
stephan: linkfarma je velmi velký web, čítající stovky, tisíce či desetitisíce stránek. Je trochu těžší vymyslet co tam vlastně dát, ale když jí indexují vyhledávače tak to stojí za to :) Ale je pravda, že je to už taková vyšší dívčí. Hodně práce a ne vždy se to povede podle představ. Ale na rozdíl od MFA je to postaveno na informacích, takže lidem i poslouží. Kdyžtak koukni na jeden starčí článek Jak se tvoří linkfarma.

gransy
WD Trader: /5

Příspěvky:
Registrace:
Nedavno jsem projizdel seznam mest a obci ... a volnych .cz variant u malych mestecek a vesnic je opravdu velmi obrovsky :)

unlucky
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 50
Registrace: 15.02.2012
podle dragova geoteorie byste za web mestecka dostal tak akorat kukurice a nejaka vajicka
Čtu: Spiderman, Dragon Ball
Hraju: Online hry, Diablo 3. Česky neumím, používám online překladač

Drago
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 966
Registrace: 10.11.2010
No bacha na to. V naturáliích by ti zaplatili za doménu. Takový webík už je o něčem jiném.

Tak třeba ještě jedna na dobrou noc:
Uděláš web městečka/obce, souvesnice (varianta soustroví pro vesnice). Budeš tam poctivě vypisovat vyhlášky, nařízení, aktuality. Přitom nikde nezmíníš že se nejedná o neoficiální web. V klidu budeš komentovat i nějaké ty stranické šarvátky. Založíš si pár fake účtů, fake občanů a vždy když se v nějakém větším (třeba okresním) médiu bude něčo řešít, tak to poctivě přes ně nahlásíš. S trochou snahy začneš cucat autoritativní link juice naší státní správy (fakt netuším kde berou ty GPR 8) a rázem máš lokální stránky festivalů, hospod a novin jako první ve vyhledávačích. Mezitím můžeš odcucávat wiki linkjuice, kde tvoji fake občasné budou neustále obhospodařovávat stránky wikipedie všech památek a pseudopamátek v dosahu jedné psohodiny (vzdálenost kterou průměrně vzrostlí voříšek uběhne za hodinu). No a pokud by tě to nudilo, tak po čase můžeš kandidovat na starostu a ovlivnit veřejné mínění ve svůj prospěch :)

unlucky
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 50
Registrace: 15.02.2012
tak hledam nekoho, kdo mi to zrealizuje. DOmenu mam. Odmena: funkce zastupce starosty

mimochodem, jak je to s tim zobrazenim vyhlasek? Je to legalni? Odkud vzit data jinak nez z wikip? Chci za malo prace hodne pudy :D
Čtu: Spiderman, Dragon Ball
Hraju: Online hry, Diablo 3. Česky neumím, používám online překladač

prclan
Uživatelský avatar
WD Trader: 3.6/5

Příspěvky: 217
Registrace: 01.11.2011
Hmm, já si myslím, že zobrazení vyhlášky legální je. Data z literatury, map a atlasů, encyklopedií a různých jiných webovek s podobnou tematikou. Nemyslím, kopírovat, ale spíše se nechat inspirovat.

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se