Hardware

michal.horejsi
WD Trader: 4.75/5

Příspěvky: 40
Registrace: 26.02.2012
Ahoj,

občas se potřebuji odreagovat od práce hraním her na laptopu :) Je to poměrně silný laptop s i7 procesorem a stává se mi, že se při hraní her přehřívá či občas vypne. Původně jsem si koupil ne moc kvalitní chladící podložku přes voucher, ale to chladit nezvládá. Koukám tedy po něčem jiném. Můžete mi někdo doporučit?
Zatím mám dva favority:
http://www.alza.cz/thermaltake-massive23-lx-d222805.htm
http://www.alza.cz/coolermaster-notepal ... 196247.htm

Jirda
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 48
Registrace: 09.09.2012
Osobne bych asi zvolil ten prvni. Spis bych si ale poradne nastudoval ty hodnoceni tech, co uz si ho koupili, pokud jsi tak jeste neucinil:)

michal.horejsi
WD Trader: 4.75/5

Příspěvky: 40
Registrace: 26.02.2012
Učinil, ale jeden uživatel píše "+ relativně tiché" a druhý hned pod ním dá "- trošku hlučné", tak co si o tom má člověk myslet :D

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
Tak hlučet trochu to bude asi vždycky. jinak teda brutální větrák :-D. spíš by mě zajímal spotřeba. u mně je to podobné, beží mi notebook i 24hod denně. nedávno jsem ho reklamoval, protože odešel ventilátor (taky nevydrží žádnou srandu).

Jan Paluska
Uživatelský avatar

Administrátor
WD Trader: 4.78/5

Příspěvky: 1323
Registrace: 14.02.2011
Pokud se ti note přehřívá, nevyřešíš to podložkou, ale bylo by dobré nechat notebook občas vyčistit. Pokud je v záruce, udělá ti to servis zadarmo (u Acer to trvalo přesně týden) a pokud to v záruce nemáš, udělá to každej servis (mě tady v Bruntále stálo vyčištění a přepastování všech čipů 450,- což je skoro zadarmo).

Takže na podložku bych se vykašlal a řešil to takto, poté ji potřebovat nebudeš. (stejně jako já) :)

Taky by bylo dobré změřit teplotu před hraním (třeba hodinu na noutu makat) a poté měřit při hraní, ať vidíš, jaké jsou teploty.
Pomohl jsem? Použij tlačítko [+]
 Dar

michal.horejsi
WD Trader: 4.75/5

Příspěvky: 40
Registrace: 26.02.2012
Vyčištění není špatný nápad, ale myslím, že to bude mít pouze chvilkový efekt. Jednou sem laptop čistil sám a po smotnování mi zbylo přesně 22 šroubků :D Nedivím, že jsou počítače tak drahé, když tam jsou nepotřebné šroubky navíc :D

Teplotu zkusím změřit pro zajímavost.

Spotřeba podložky mě tolik netrápí, jelikož při hraní ho mám v síti a při normální práci je teplota relativně v mezích :)

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
Jan Paluska: hele, mám notebook právě ze servisu a stejně se trochu přehřívá. takže bych řekl, že podložka užitečná je a prodlužuje životnost hardware....ale taky záleží jaký máš notebook. já trochu šetřil a tak musim větrákovat :-D. čéče, taky jsem zjistil, že si ten muj noťas nějak moc nerozumí s H2O

-- 28. 09. 2012 20:15 --

michal.horejsi : tak lepší šroubek navíc, než aby chyběl...hlavně, že jsi z toho třeba neudělal skartovačku na papír nebo sekačku na trávu :-D

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Tak já jsem tedy taky byl nucen koupit nějakou podložku, neb dcera mě pořád bombardovala hláškou "tati mě se ten notes pořád vypíná" :-/ no hlavně že mě se za rok co jsem ho používal ani jednou nevypnul :-/

No nic dělal jsem objednávku na TSB a tak jsem prošel i podložky, nakonec jsem vybral tuhle
http://interlink.tsbohemia.cz/canyon-ch ... 41074.html

za ty peníze mě překvapilo jak je tichá, ani v noci není slyšet vůbec nic a notes se od té doby nevypíná a je pokoj. Navíc je příjemně naklopená a dobře se na tom píše, občas jí podložku šlohnu :-)

Nicméně jsem teď koukal že už jí nemají v nabídce, škoda, vzal bych ještě jednu. Napájení klasika USB a je tam jeden větší ventilátor, je to na notes velikosti 15,6 palce. Má jí tedy od června a zatím jede jak ďábel a chladí tedy dost dobře, notes je zespodu, jak by byl v lednici.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

michal.horejsi
WD Trader: 4.75/5

Příspěvky: 40
Registrace: 26.02.2012
No nic dělal jsem objednávku na TSB a tak jsem prošel i podložky, nakonec jsem vybral tuhle
http://interlink.tsbohemia.cz/canyon-ch ... 41074.html
Ta by mi asi nepomohla jelikož mě se přehřívá spíš v levém dolním rohu. Proto mě zaujal ten velký větrák nebo možnost posouvání :)

Taky bych ocenil, kdyby to byl zároveň usb hub, protože z podložky co mám nyní jsem si vytvořil takovou malou dokovací stanici, ale asi toho chci trošku moc :D

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Já mám doma tu druhou, jak zmiňuješ http://www.alza.cz/coolermaster-notepal ... 196247.htm a žádnou přehnanou hlučnost nevnímám. Dalo by se říci, že o podložce ani nevím ;-). Ale je pravda, že podložka není samo spásná a občas je dobré pře pastovat procesor atd.
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

m1ch3l
WD Trader: 4.62/5

Příspěvky: 343
Registrace: 16.06.2012
Také jsem si koupil šmejda za pár stovek a vůbec mi nepomohl :(
Když už si koupit chladící podložku tak s pořádnými ventilátory ;)
http://www.alza.cz/thermaltake-massive23-lx-d222805.htm tento se mi zamlouvá nejvíc

PS: jakou máš teplotu v místnosti kde hraješ ty hry? A kolik místa má ventilátor od tvého notebooku (třeba můj měl jen pár milimetrů od stolu tak jsem ho vyvýšil o pár milimetrů víc a už se mi nestávalo že by se přehříval :))?

Renatyholc
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 4
Registrace: 25.06.2020
Potřebovala bych kvalitní podložku pod netobook, která není moc těžká a mohla bych si ji brát s sebou na cesty a na prezentace. Poradíte mi, kde sehnat skladnou podložku, která se v pohodě vleze do brašny k počítači?

Romanfilik
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 4
Registrace: 22.07.2020
Dá se sehnat podložka, kterou složíte na úplné minimum a můžete ji potom nosit v tašce na normální notebook. Dá se z toho poskládat pěkná podložka na notebook.

Renatyholc
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 4
Registrace: 25.06.2020
Jak to teda pak vypadá? když se ta podložka poskládá, tak je pevná?

Romanfilik
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 4
Registrace: 22.07.2020
Ano je pevná to se nemusíte bát. Klidně se na ni podívejte na eshop milica .cz Má několik poloh naklopení. Jsem s ní opravdu spokojený.

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se