Volná diskuze

České podnikání dnes v porovnání s budoucností...
14%
43%
36%
7%
Celkem hlasů: 14
Jiří Rostecký
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 1076
Registrace: 19.11.2010
Dneska mě napadla zajímavá otázka - jaká je podle vás budoucnost českého podnikání?

Řada lidí tvrdí, že dnešní mladý generace je hloupá. Méně čte, méně se vzdělává, má menší zájem o vše užitečné. Jiní zase tvrdí, že dnes je více možností, jak odstartovat podnikání takřka v každém věku. Jsou dva protipóly a mne by zajímalo, jaký to bude mít dopad na budoucnost českého podnikání.

Myslíte si, že třeba za 20 let bude více podnikatelů, než je dnes? Jak se bude podle váš české podnikání jako celek vyvíjet? Bude více či méně schopných podnikatelů?

Fit
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 480
Registrace: 30.09.2011
Já tajně doufám, že bude podnikatelů čím dál víc. Že se lidé naučí více spoléhat sami na sebe, že budou schopnější a vzdělanější a že si budou více vážit své práce i práce druhých lidí. Ale je to možná spíš přání... Když vidím, jak se nám politici vysmívají se zákony a zbytečně složitou administrativou pro podnikatele, tak je mi zle. A to nemluvím o zvyšování daní. Nevím, kdy už pochopí, že čím budou nižší daně, tím více toho vyberou... Je to tady v ČR s tím podnikáním těžký.

PS: Hlasoval jsem, že to bude stejné :).

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
Osobně si myslím, že dnešní podnikatelé nevěří svému podnikání. Nabízíme služby sídlo firmy a pokud vemu v potaz statistiky objednávek a podepsaných smluv v závislosti na objednaném časovém období, tak s klidem mohu říci pouze dvě věci a to, že buďto firmy nemají peníze a nebo svému podnikání nevěří a proto objednávají služby na kratší časové období i když je to měsíčně vyjde dráž než na delší časové období.
Na druhou stranu se nová firmy zakládají stejným ne-li rychlejším tempem.

Jirda
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 48
Registrace: 09.09.2012
Podle me, to nebude horsi. Bude to stejne nebo lepsi. Ac jsou kroky statni spravy jake jsou, tak ja proste neverim tomu, ze to takhle muze jit dal. Myslim si, ze proste bud budou ty podminky pro podnikani v Cesku se tocit kolem nejakeho stredu podle toho, jak se budou stridat vlady a menit uhly pohledu nebo se neco bude muset zmenit. Ono je taky otazkou, jak to bude dale s tou EU, protoze i ta muze v budoucnu dost ovlivnit podminky podnikani.

A to, ze se rika, jak ta generace hloupne. Tak ja bych nerekl, ze hloupne, proste ma jinou strategii uvazovani a prace. Kdyz ja byl na zakladni skole, razila se jeste cesta drillu. Dneska kdyz ma kazdy internetovou pripojku, tak se razi cesta, co bychom je zatezovali, naucime je informace hledat.

A za treti. Cim vice tu bude generaci, ktere nebudou fyzicky pamatovat casy pred rokem 89, tim vice podnikatelu tu muze byt. Ja nevim, sam ty doby sice nepamatuju, ale kdyz sleduji pametniky v okoli, tak mam u nekterych pocit, ze jsou tak poznamenani tou dobou, ze nejsou schopni podnikatelsky uvazovat. Naopak maj slovo podnikatel nekdy za synonymum slova zlodej.

Fit
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 480
Registrace: 30.09.2011
Jirda: Napsal jsi to velice výstižně, naprosto s Tebou ve všem souhlasím. Přesně tak!

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Tato otázka je strašně složitá, Jirda má pravdu v tom, že pohled na podnikání se strašně různí, podle ročníku narození. Na druhou stranu, znám mraky "podnikatelů" kteří po revoluci podnikali způsobem, že slovo zloděj, je pro ně spíše lichotkou. Na druhou stranu, většinou dělali jen to, co jim naše děravé zákony dovolili, ale většina z nich na to stejně dojela.

Každopádně myslím si, že bude lépe a že se podnikání u nás postaví na nohy, ač nám to jak píše Fit, stát vůbec neusnadňuje. Co se týče mladší generace, je to dost individuální. Setkávám se s opravdu velmi, ale velmi hloupými mladými lidmi, kteří by před 20 lety nevystudovali ani učňovský obor, dnes jsou to maturanti, otřesné. Naštěstí to ale není většina a jsou tu mladí lidé, kteří budou umět podnikat a nebudou to brát z pohledu toho, že je snazší si vymyslet nějakou práci kde nebudou muset nic dělat, ale vrhnou se do oboru, kterému rozumí a začnou na sobě pracovat.

Někdy bych vám přál nahlédnout do těch životopisů co mi chodí s poptávkou po zaměstnání, někdy si připadám jako v Jiříkově vidění. To co jsou schopní někteří absolventi do životopisu napsat, mi kolikrát vyrazí až dech. Naproti tomu chodí i životopis od "starších" lidí a od některých by mohli "mlaďoši" sakra učit.

Tak jako tak, si ale myslím, že se podnikání u nás bude rozvíjet a že hlavně mladí podnikatelé by svou průbojností mohli lecos změnit, mají totiž v povaze víc bojovat a méně sklopit uši a držet hubu, což je jenom dobře.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
Fit píše:
Já tajně doufám, že bude podnikatelů čím dál víc. Že se lidé naučí více spoléhat sami na sebe, že budou schopnější a vzdělanější a že si budou více vážit své práce i práce druhých lidí. Ale je to možná spíš přání... Když vidím, jak se nám politici vysmívají se zákony a zbytečně složitou administrativou pro podnikatele, tak je mi zle. A to nemluvím o zvyšování daní. Nevím, kdy už pochopí, že čím budou nižší daně, tím více toho vyberou... Je to tady v ČR s tím podnikáním těžký.

PS: Hlasoval jsem, že to bude stejné :).


No nevim, přečti si finanční články. je rekord v počtu ukončených živností a bankrotů podnikatelu. Problem je, že když ve státní pokladně nejou peníze, sáhne se na co? chlast, cigarety a daně podnikatelů. sem tam to připepří ještě vyšší daní na ubytování a stravu, aby se neřeklo

Fit
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 480
Registrace: 30.09.2011
Poptavka-zdarma.cz píše:
Problem je, že když ve státní pokladně nejou peníze, sáhne se na co? chlast, cigarety a daně podnikatelů. sem tam to připepří ještě vyšší daní na ubytování a stravu, aby se neřeklo

To máš pravdu. Jde ale podle mě taky o to, že když zvednou daně podnikatelům (teď myslím hlavně DPH a daň z příjmů), tak ve výsledku vyberou možná ještě méně než za současných sazeb. A proč? Odpověď je jednoduchá, lidi budou zase o to více šidit a očurávat daňový systém, aby nemuseli tolik státu odvádět. Zvyšování sazeb daní dle mého názoru zase jenom podpoří černou ekonomiku. Kdyby možná zavedli jednotnou daň s nízkým procentem, tak by se každej vykašlal, aby někde šidil a poctivě by všechno odváděl. A to by možná najednou bylo vybraných peněz, až bychom se divili :D. Nedělám si iluze, Ti co vydělávají opravdu hodně peněz, tak si to dovedou ošetřit, aby na těch daních odvedli co nejméně... Možná by byly nízké daně tou správnou volbou (četl jsem takové úvahy i od různých profi ekonomů a ztotožňuji se s tím).

A chlast a cigarety, tam ať to klidně pořádně napálí, je potřeba na tomhle rejžovat co nejvíc :D.

Jiří Rostecký
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 1076
Registrace: 19.11.2010
A jaký bude podle vás poměr "internetových podnikatelů" a "reálných podnikatelů"? :)

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
35% internet a 65% reál, neb ne všichni jsou schopni na netu vydělávat a pořád je spousta oborů, které přes net kompletně neodbavíš, ale podpora a internetová propagace samozřejmě být musí.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Jirda
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 48
Registrace: 09.09.2012
No ja jsem hodne zvedavej, kde bude vlastne internet za 20 let, kdyz si vemu vyvoj za poslednich 20 let. Uz pred par lety jsem si rikal, ze trend bude takovy, ze se budou desktopove aplikace prenaset na internet. To se vcelku plni. Ale predikce za 20 let? Priznam se, ze nevim. A podle me to taky hodne vlastne urci, jak to podnikani bude vypadat. Jestli se tu objevi nejaky novy boom treba, kdo vi.

rozumvhrsti
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 6
Registrace: 01.10.2012
Problemem, aby jsme v dnesni dobe jako podnikatele neco vydelali je hlavne to, ze pri soucasnych platech a zvysovani financni zateze na obyvatelsto uz lidem zbyva mene penez na pozitky (zbozi, sluzby), na kterych my mali podnikatele vydelavame. A pokud ma 60% lidi mene nez prumerny plat, tak pak i nase zisky tak vypadaji ;-)

A cim vetsi je zatez obyvatelstva, tim mene penez se dostane mezi podnikatele, vice podnikatelu bude krachovat, dalsi lide ztrati praci a nemaji na utraceni, a tak dale...

Musi se neco zmenit, hlavne od strany statu...

basti
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 352
Registrace: 21.11.2011
Tak on je celý monetární systém v podstatě na smrtelné posteli, tedy samozřejmě ve své nynější podobě. Předpověď za 20 let je čisté věštění, protože do té doby například zbankrotuje český důchodový systém a nastanou i jiné radikální změny. Osobně se kloním k názoru, že producenti (tedy ti, co něco skutečně vyrábí nebo poskytují) budou růst, zatímco posunovači (ti co pouze přeprodávají a účtují marže) půjdou do háje.

zdenovy
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 10
Registrace: 03.10.2012
Tak moc růžově to nevidím, ale zas někdo tento stát bude muset živit, že :D

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se