Platební způsoby

Jiří Rostecký
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 1076
Registrace: 19.11.2010
Někdy mě zaskočí, když vidím aukci a v ní podmínku platby na PayPal. Několikrát se mi i stalo, že jsem si toho nevšiml, aukci vyhrál a pak byly problémy.

Jak toto řešíte? Máte nějakého přítele, který Vám případně s tímto pomůže, má PayPal a zaplatí to za Vás? Nebo máte vlastní účet?

Štěpán L.
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 181
Registrace: 31.10.2010
PayPal mám propojený s kreditní kartou takže "no problemo" :)

PcDr. Marty
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 119
Registrace: 25.11.2010
Když někdo požaduje platbu na paypal (což já u částek do 1000 Kč dělám taky), tak by měl mít jako obchodník aktivovaný premier, nebo bussines account. Tím pádem je to nejlepší mmožnost platby jakou prodejce může zvolit, protože mu to můžeš zaplatit platební kartou (pokud nemáš nic na paypal balance) a on peníze vidí okamžitě.

Jakub Senko
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 504
Registrace: 15.10.2010
Tak ja mám PayPal, prepojený s kartou a BÚ, a PayPal využívam hlavne preto, že niektoré moje aukcie by mohli chcieť aj Češi, a platba cez BÚ by sa asi neúmerne zdražila. Inak mi to je jedno, PayPal, či BÚ, keď to je prepojené, tak to vlastne nerobí žiadnu zmenu...

Gondal
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 403
Registrace: 15.11.2010
Taktiež mám prepojenú kreditnú kartu s bankovým účtom, takže nerobí mi problém platiť cez paypal a môžem povedať, že v 90% prípadoch využívam aj platbu cez paypal, až potom nasleduje bankový účet. Je to hlavne kvôli rýchlosti akou prídu moje peniaze na účet toho druhého a je celkom rozdiel keď cez paypal zaplatím za pár sekúnd a cez bankový účet, kde to môže trvať aj pár dní...

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Já si to nechám hodit na Paypal a buď to přímo utratím nebo si to nechám převést přes kamaráda.

Remail
Zabanován
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 25
Registrace: 10.08.2011
Obvykle přes kamaráda, občas si to nechám převést přes kartu.

Marek L.
WD Trader: 4.38/5

Příspěvky: 1382
Registrace: 14.02.2011
ako riešite paypal v účtovníctve ?

Remail
Zabanován
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 25
Registrace: 10.08.2011
Normálně zadám tam paypal a místo čísla účtu dám email (tedy paypal)

zabza
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 51
Registrace: 12.06.2012
Marek L. píše:
ako riešite paypal v účtovníctve ?

Mám daňového poradce, takže je mi to celkem jedno, ale vyžaduje při daních screeny paypalu
Trošku jinou cestou...

zdenovy
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 10
Registrace: 03.10.2012
Platím přes Paypal - je to grátis a není problém to propojit s účtem nebo kreditkou. Osobně naopak mnohem radši platím paypalem než kartou, protože jakmile má někdo moje číslo karty, platnost a CVV kód, může s ní kliďánko platit a já to zjistím třeba až u měsíčního výpisu. Paypalu rozhodně věřím víc než některým okultním prodejcům.

Jinak Paypal do účetnictví nedávám, příjmy na Paypal přiznávám na čestné prohlášení, protože podlé mého FÚ jaksi Paypal nesplňuje požadavky na firemní účet.

Fit
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 480
Registrace: 30.09.2011
Mám pro osobní potřebu vlastní Paypal :-). Zrovna teď jsem něco kupoval ;). Je to velice pohodlné a hlavně bezpečné, je pak jistota, že vám nikdo nezneužije údaje z vaší karty. Nakupuji takhle třeba šablony pro WP, různé programy a nebo věci ze zahraničí.

Marek L.
WD Trader: 4.38/5

Příspěvky: 1382
Registrace: 14.02.2011
Paypal hlavne ušetrí kopec času, platba dorazí ihneď, žiadne čakanie + ako píše Filip, je výhodný najmä na nakupovanie šablón, obrázkov, prípadne scriptov.

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
Osobně si nedokážu představit nakupování/prodej bez PayPalu myslel jsem si že u dnešních podnikatelů to je samozřejmé, že ho má každý, ale očividně ne..

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Proč by sis to nedokázal představit, platby přes platební bránu přímo z účtu, to jsou asi dvě kliknutí navíc oproti PayPalu a valná většina lidí, kteří nenakupují na internetu nějak pravidelněji, ti na nějaký PayPal z vysoka kálej.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
No tohle ale nemá s platební kartou vcelku nic moc společného, je to vlastně platba na účet z tvého účtu, no a protože platební bránu má dneska kdejaká banka, není problém vybrat tu kterou máš i ty a platba je odeslána okamžitě, já osobně tohle používám všude kde to jde,když vezmu například Wedos, tam i když nemám nabitý účet, tak platba je hotová do deseti minut maximálně, třeba z KB, jsou to tři kliknutí a pořád je to normální převod, žádná karta, atd. Proto si myslím, že PayPal prostě není pro každého.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
Říkáš, že kartou je to za 10 minut. PayPalem je to hned, alespoň u Wedosu. U Hexageeku jim ta brána nějak blbě a trvá jim to hned, takže pokud vemu v potaz, že chci regnout doménu ihned a nečekat než mi jí někdo regne, tak jedině PayPal.

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Přijdeš mi dnes drobet unavený :-D Není to platba kartou, je to bankovní převod, a pokud platím třeba u Wedosu přes bránu KB tak email o zaplacení domény, mám během pár minut, nepozoruji větší rozdíl oproti platbě z nabitého účtu. Tuhle možnost sle nemá každá společnost, to je pravda, nicméně mít pořád nějaké peníze na PayPalu je pro mnoho lidí dost na nic. Takže třeba u toho Wedosu je platba nabitým účtem, platební bránou s téže banky a PayPal úplně stejně rychlá, takže proč mít peníze na PayPalu. Kapiš?
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
Beru to podle sebe a nevymluvíš mi to :) U mě je PayPal hlavne o rychlosti a pohodlnosti.(vemu-li v potaz, že lidi na likesystemu si kupuji kredity přes PayPal) takže nevidím důvod proč bych si peníze z PayPal účtu posílal na svůj účet a pak řešil platby kartou/převodem na účet. Pracuju spíš se zahraničníma klientama a ti všichni mají PayPal u nás se toho lidi spíše bojí, ale na domácí trh hold platby převodem na b.ú. stačí, mě bohužel ne :) Já nebudu nikomu cpát číslo mýho účtu.

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Já ti to ani vymlouvat nebudu, protože třeba u Likesystemu je jednoznačně lepší PayPal protože lidi kteří službu využívají, ho mají. Internetový obchod s kočárky, kde bude ale jenom PayPal je prostě v řiti :-)
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Drago
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 966
Registrace: 10.11.2010
Platba kartou vs platba paypal je debata na dlouhou dobu nejen pro obchodníky. Nemá to moc cenu řešit, obojí má své výhody a nevýhody. Oboje splní svůj účel :)

Výhody paypalu na které jsem při používání přišel:
- jeden účet lze vést ve více měnách. Prostě se vytvoří takové menší podúčty a do nich se přidávají peníze podle toho v jaké měně příjdou. Mám tam CZK, USD a EUR. Výhodou je nezávislost na změnách kurzu. USD používám na platbu za domény hlavně v USA. EURa poslouží spíše na nákup z eshopů a občas nějakou tu službu. CZK moc nepoužívám. Počkám až se mi tam nahromadí 3K a pošlu si to většinou na účet.
- pokud mám možnost si vybrat jestli paypal anebo kreditku tak volím paypal. Cpát číslo kreditky do menších eshopů anebo poskytovatlům služeb se mi pořád nějak nechce.

Osobně říkám, proč nemít jak kreditku tak i paypal. Nic to nestojí :)

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se