Volná diskuze

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
Včera jsem přeinstalovával operační system a potřeboval jsem si stáhnout pár freeware prográmku ze stahuj.cz, byl jsem ale nemile překvapený novou taktikou o2 - asi po 10-20min. se Vám uplne vypne monitor a zablokuje počítač. Musite natvrdo vypnout a znovu zapnout pocitac. Kupodivu se to neděje když si jen prohlížíte stránky. V týdnu to vyzkoušim ny veřejné síti v knihovně, abych mel jistotu, že to dělá poskytovatel připojeni.

K tarifu - mam zaplacený neomezeny prenos za 850 kč/měs.

1 - Máte nekdo podobne zkusenosti s O2?
2 - Přemýšlím o prechodu k UPC - jake s nim mate zkusenosti?

xmrnv100
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.25/5

Příspěvky: 281
Registrace: 08.09.2012
Úplně nechápu tuhle větu:
Poptavka-zdarma.cz píše:
..asi po 10-20min. se Vám uplne vypne monitor a zablokuje počítač..

nicméně se mi moc nechce věřit, že by O2 nasadila taková omezení..

Jirda
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 48
Registrace: 09.09.2012
Jak muze poskytovatel pripojeni vypnout monitor a zablokovat PC? To je trochu utazeny za vlasy ne?

V zivote jsem nikdy o necem takovem neslysel. Internet od O2 jsem mel. A tomuhle skutecne neverim.

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Jak říkají uživatelé výše - aby poskytovatel internetu vypnul monitor a zablokoval PC je blbost. Není žádná možnost, jak vypnout monitor na dálku, je to HW komponenta, je to jako by ti někdo měl na dálku vypnout třeba reproduktory. Prostě nejde, není jak to udělat ani kdyby ISP sebevíc chtěl.

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
Nechápu jak to dělají, ale je to tak. Pokud nic nestahuju, tak se nic nevypíná, ale jak začnu stahovat nebo se dívat jen na Youtube, tak mi to pochvíli zablokuji. Ještě nedávno se nic takového nedělo. v týdnu se zkusim pripojit z verejne site a uvidim.

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
O2 používám taky a nikde se mi nic neblokuje ani nevypíná, tipnul bych to na problém s přeinstalováním OS. Máš to připojené k notebooku? Kabel nebo Wifi?
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

lookass
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 9
Registrace: 02.01.2012
mam podobnou zkusenost, mne presne po 16ti minutach stahovani pokazde pod balkonem troubilo auto, asi to v te dobe jeste brali osobne a zastavili se u kazdeho zakaznika zvlast.. asi jako vystraha, nevim, ale musel jsem prejit jinam, abych mel klid.. ne, konec ironie, je to blbost ;) jsi jen paranoidni a mas problem v pocitaci....

Robert
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 126
Registrace: 15.07.2011
unlucky
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 50
Registrace: 15.02.2012
99% jde o virus

pokud xp, tak pred tim, nez polezu na web -> update
Čtu: Spiderman, Dragon Ball
Hraju: Online hry, Diablo 3. Česky neumím, používám online překladač

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
mam Windows 7. XPčka jsem zatim nezkoušel. virus těžko. může to být například tím, že se mi někdo nabourá na připojení? teď jsem se zrovna přištěhoval do nového bytu. fakt nevim co s tim...mam MyAfee a Avast antivirus..nepomaha ani antispyware software

-- 06. 10. 2012 23:02 --

Otakar Pěnkava píše:
Jak říkají uživatelé výše - aby poskytovatel internetu vypnul monitor a zablokoval PC je blbost. Není žádná možnost, jak vypnout monitor na dálku, je to HW komponenta, je to jako by ti někdo měl na dálku vypnout třeba reproduktory. Prostě nejde, není jak to udělat ani kdyby ISP sebevíc chtěl.


Možnost je. i když máš firewall, dáváš programu možnost přístupu do svého PC....takže můžou lehce zaslat informaci

-- 06. 10. 2012 23:03 --

unlucky píše:
99% jde o virus

pokud xp, tak pred tim, nez polezu na web -> update


jak? zrovna jsem preinstaloval Wokna. Muze zustat virus i kdyz se formatuje HDD? podle mě ne

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Poptavka-zdarma.cz píše:

jak? zrovna jsem preinstaloval Wokna. Muze zustat virus i kdyz se formatuje HDD? podle mě ne


To záleří jestli jsi zformátoval jen hlavičku a nebo udělal úplný formát disku.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

lukasik
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 85
Registrace: 19.02.2011
Za tohle určitě nemůže ISP.
Vím, že když se člověk v téhle problematice neorientuje tak pro něj může být težké určit příčinu,
ale tohle je asi jako kdyby ti v zimě nechtělo nastartovat auto a ty sis myslel, že to způsobila PČR, protože si včera jel moc rychle ...

Lukaaashek
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 226
Registrace: 04.03.2012
Poptavka-zdarma.cz píše:
mam MyAfee a Avast antivirus..nepomaha ani antispyware software


Tak si jeden odinstaluj, nejlépe McAfee. Tím bych rozhodně začal.

m1ch3l
WD Trader: 4.62/5

Příspěvky: 343
Registrace: 16.06.2012
To je nesmysl aby ti poskytovatel nechal zamrnout PC!
To bude chyba u tebe (vir, spatne nainstalovaný OS atd..)

zent
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 17
Registrace: 18.02.2012
Ak si len klasicky zformátoval disk tak dáta na ňom zostali, zmazali sa len cesty na súbory.

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
zent píše:
Ak si len klasicky zformátoval disk tak dáta na ňom zostali, zmazali sa len cesty na súbory.



Použil jsem formát disku co nabízí instalace Windows hned po nabootovani. mel jsem za to, ze se veskera data smazou. Instalace Win 7 je automaticky vybavena antivirem McAfee. Pokud se stahuje nižší rychlostí, tak se nic neděje, jakmile však začne stahování nad 100 kb/s, tak za chvili notebook zamrzne.

zent
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 17
Registrace: 18.02.2012
Keďže ti to pred preinštalovaním operačného systému nerobilo, skúsil by som ho preinštalovať ešte raz, možno niekde nastala chyba. Inak som sa s takýmto prípadom ešte nestretol, dosť sa to tvári na vírus ale je zaujímavé, že to začalo len po tej inštalácii.

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se