Software

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
Dobrý den,
chtěl bych se zeptat proč mi google indexuje mou stránku jako "Další obrázky z DoProfilu.cz", když v Joomla mám nastaveno úplně něco jiného. A jak bych prosím mohl tuto chybu opravit?
Děkuji moc za jakýkoliv tip

stránka: http://doprofilu.cz
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Ty jsi ten název webu měnil? , Co máš nastaveno v globálním nastavení? Jako název stránky máš "Nejnovější příspěvky" to jsi zadal přímo do detailu nabídky? Jinak tam máš dvakrát hlavní stranu, doprofilu.cz a zůstala ti tam i doprofilu.cz/index.php bylo by dobrý si to přesměrovat.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
freez píše:
Ty jsi ten název webu měnil? , Co máš nastaveno v globálním nastavení? Jako název stránky máš "Nejnovější příspěvky" to jsi zadal přímo do detailu nabídky? Jinak tam máš dvakrát hlavní stranu, doprofilu.cz a zůstala ti tam i doprofilu.cz/index.php bylo by dobrý si to přesměrovat.



Ne neměnil, ten je již takový od vzniku webu. V globálním nastavení je toto "DoProfilu.cz - Obrázky na profil".

Jinak ano nejnovější příspěvky jsem zadal jako název úvodní stránky, aby se uživatelé orientovali.
S tou hlavní stránkou díky, ale je to tak velká chyba?
-----
jinak jak mám udělat to přesměrování? To jako přes htaccess?
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Tak nneí to taž zase taková katastrofa, nicméně když se podíváš na strukturu webu tak například prolinkování interních odkazů ti vede všechno na tu stránku s /index.php tam máš přes 140 interních odkazů, kdežto na doprofilu.cz nemáš ani jeden, to je ale tou strukturou, všchno se ti prolinkovává na stránky /index.php. No teď už bych to asi nechal, chtělo to hned ze začátku upravit .htaccess a byl klid. Teď s tou spoustou indexovaných stránek bych se na to vyprd.

Koukal jsem do kódu na to proč ti Google jako nadpis dal "Další obrázky z DoProfilu.cz" mohlo by to být tím, že na webu nemáš prakticky žádný text, je tam jen html kód a obrázek, je možné že tě Google bere jako galerii a vlastně nabídl název jako odkaz na další z obrázků na webu doprofilu.cz. Jinak ještě projít html nastavení samotné šablony, protože jinak mě nenapadá důvod, proč by ti měl měnit nadpis webu. Na Joomla 1,5 mi toho jede hodně a nikde s tím problém nemám, zase je pravda že web tohoto typu, bez textů, nemám.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
No ono asi na index.php vede tolika odkazů z důvodu, že joomla má index.php/kategorie .
No ale teď už to opravdu nebudu upravovat. A ani s htaccess neumím. Tak že bych to spíše zhoršil.

No to jsem si taky říkal, ale neměl by stejně brát titulek, který je v <h1></h1>. Jinak šablonu jsem tvořil a nic takové jsem tam nepsal, tak že v té problém nebude. Ale ze začátku stránek indexoval google dobře. Poté se přibilo více obrázků a najednou už je to tak jak teď. Jinak, ale proč kategorie to zobrazuje správně. Tam je prostě třeba "přátelství" atd.

-- 11. 10. 2012 10:08 --

Takhle vypadá moje nastavení

Obrázek

Jinak k čemu je prosím to "Zobrazit Title Meta Tag" a "Zobrazit Author Meta Tag" .
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Právě proto si myslím, že je to těmi obrázky, pokud už jsi v nějaké kategorii, takže vyhledávač bere adresu doména/kategorie, pak už možná zobrazí jen titulek kategorie.

Co se týče meta značek, slouží k zobrazení meta informací v kódu a tohle je právě meta značka "titulek" a meta značka "autor" , pokud je vyplníš v článku, budou se zobrazovat v kódu. Jenže, ty u těch obrázků žádný titulek nemáš, autor tam je "Napsal uživatel Administrátor" otázka je, jak by se chovala hlavní strana, pokud bys u obrázků měl i titulek.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
Titulky u obrázků jsou, jen se nezobrazují pro uživatele, jelikož napsat rozdílné titulky pro 3 000 příspěvků je trošku problém.
No tak, že jak to spravit, aby google indexoval, tak jak bych doufal asi nebude jen tak lehké (pokud to vůbec jde - na google sehnat kontakt je složité).
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Možná bych zkusil znovu odeslat tu hlavní stranu přes GTW, třeba se to změní. To nastavení článků a meta značek je pak v kódu vidět asi takto:

Obrázek

V článku je v nastavení vyplněno toto:

Obrázek

No a ve vyhledávání pak vidíš toto:

Obrázek

u tebe je to ale trochu jinak, bez toho abych viděl jak to máš v adminu ti neřeknu, čím to může být. Co máš za verzi Jommly 1.5..... a kde to hostuješ?
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
No zkusím ji poslat znovu, snad neudělám google nějakou šarádu v indexu a nevyhodí ji úplně.

Jinak verze joomla 1.5
hostuji u Wedos
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
peeeeta píše:
No zkusím ji poslat znovu, snad neudělám google nějakou šarádu v indexu a nevyhodí ji úplně.

Jinak verze joomla 1.5
hostuji u Wedos


To klidně pošli, to že máš Joomlu 1.5 je jasné ale máš 1.5.15, nebo 1.5. 23, nebo 1.5.25 ?
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
Joomla 1.5.25
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Tak to by mělo být ok, Joomla pod verzi 1.5.23 měla trochu problém, ale záleželo na verzi php serveru. Já bych to zkusil znovu poslat v GWT a uvidíš.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
No již jsem poslal, tak uvidíme co a jak. Ono nějakou chvíli trvá než se změna projeví.
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se