Volná diskuze

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
Dobrý den,
chtěl bych znát váš názor na webhosting NoLimit Extra od Wedos. Přemýšlel jsem o něm, ale když jsem viděl, že max_execution_time je 90 s jako na NoLimit. Tak jsem se zarazil a zdá se mi to dosti málo. Jelikož když potřebuji nahrát nějaký soubor a nemám zrovna možnost FTP, tak je 90s málo. Jelikož jsou to větší soubory, které však jsou potřeba a váží se na prezentaci webu.

Děkuji za váš názor
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

unlucky
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 50
Registrace: 15.02.2012
cokoli slozitejsiho akorat pres podporu, tusim tam nemas phpini.
Čtu: Spiderman, Dragon Ball
Hraju: Online hry, Diablo 3. Česky neumím, používám online překladač

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
Jako obrátit se na podporu Wedosu? Tak to jsem zkoušel a ta mě zklamala, že není potřeba navyšovat tuto hodnotu. A stále mě jen odkazovali na parametry NoLimit a NoLimit Extra.
Právě bych chtěl vědět kolik by se vám zdálo přijatelných sekund. A nebo zdali si říkáte, že 90s je dost.
Podle mě, ale když se navýšilo vše tak proč ne i max_execution_time. Je to dost velká škoda.
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

Drago
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 966
Registrace: 10.11.2010
Nevím co na tom chceš spracovávat co je nad 90 vteřin. Popravdě cokoliv nad pár vteřin je moc. Jestli tam chceš mít skript co pojede třeba 5 minut tak to je sebevražda :)
To už rovnou vem server.

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
Dobře zeptám se jinak, co když mám 6 obrázků o velikosti 4 - 6 MB. Posílám je přes script, aby se zmenšili přidalo logo. A provedli další úpravy. Tak se 90 s počítá již na nahrávání? Nebo jen na uplatnění úprav? jelikož když jsem se pokoušel nahrát více jak 7 obrázků v takovémto rozmezí, tak mi vyskočila chyba 500.
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

Drago
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 966
Registrace: 10.11.2010
Nevím to na 100% ale nezapočítává (html formulář). Odesílání obrázků je komunikace klient a server. Chyba 500 je v každém případě na straně serveru, který si s tím co jsi mu poslal neumí poradit. Řekl by jsem, že jsi překonal maximální velikost souboru, kterou tam lze přes html formulář poslat.

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Asi tak, poslal jsi tam 50 Mb a máš tam limit třeba 30 Mb, to s časem nebude mít nic společného. Nicméně 4 až 6 Mb obrázky, to je docela darda.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
Ale to je divné, že by se překonal maximální velikost souboru, kterou bych poslal. Součet byl 29 MB a pokud se nemýlím tak je povoleno 32 MB.
A zkoušel jsem poslat třeba 11 obrázků o velikosti 120 - 520 Kb. A skončilo to stejně chybou 500. Ale při odesílání 5 to šlo v klidu. Tak že mě nenapadá kde by mohla být chyba.
------------
Jinak když pošlu 5 obrázků o velikosti 3 MB, tak je celková velikost POST vstupu 15 MB? Nebo jak se to tedy prosím počítá. Já myslel, že je to obrázek po obrázku. Ale jak jsem již psal. Posílal jsem i malé obrázky a stejně vyskočila chyba 500. Tak že to asi není jen velikostí.
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

Drago
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 966
Registrace: 10.11.2010
Tak jsem koukal a Wedos má upload_max_filesize na 32M to jsi nepřekročil.
Zkus tam nahrát zvlášť soubor cca 1,5MB a pak 2,5 MB.
Jestli nepůjde nahrát větší soubor než 2MB tak to bude problém formuláře.

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
No to jsem zkoušel. Nahraji klidně obrázek o velikosti 6 Mb i 9 Mb. Ale prostě více jich to nezvládne. I když by to mělo zvládnout 3 x 9MB = 27 Mb < 32MB.
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

Drago
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 966
Registrace: 10.11.2010
Tak potom musíš udělat nějaké teď nevím Ajax anebo Flash řešení. Prostě se to bude nahrávat postupně.

Lukaaashek
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 226
Registrace: 04.03.2012
Zalezi na tom, jak dlouho se ty obrazky nahravaji. Kazdopadne bych zkusil po jednom zvysovat zatez a meril, jak dlouho se skript vykonava od zacatku nahravani do uplneho dokonceni a podle toho zjistil, jestli je to chybou skriptu, nebo vyprsenim casu. Je mozne, ze skript nesetrne zachazi s obrazky a zaplaca tim celou pamet.

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
Drago píše:
Tak potom musíš udělat nějaké teď nevím Ajax anebo Flash řešení. Prostě se to bude nahrávat postupně.



Ale právě, že je to udělané díky flash.

-- 12. 10. 2012 16:58 --

Tak jsem zkusil nahrát 14 obrázků od 300 kb - 3 Mb. To proběhlo úspěšně, ale když jsem zadal, aby se obrázky zmenšili na požadovaný rozměr. Nastala chyba. Nahrálo se jich jen 10. Zkusil jsem tedy tento počet a stejně nastala chyba, ale nahrály se všechny. Jen se neukázala hláška že je vše nahrané. Zkusil jsem jich 9 a to proběhlo bez problémů. Tak že scriptu ( i když běžel jen 15 vteřin) dává zabrat zmenšení obrázku, ale nevím proč.
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

Drago
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 966
Registrace: 10.11.2010
Tak pozor na to zmenšování obrázků už je práce PHP s tím nemá nahrávání co dělat :)
Prostě budeš muset zřejmě celý proces rozdělit do více kroků.
- Nahrání obrázků (uživateli se odfajkne že jsou tam)
- Pak by jsem zřejmě přes ajax postupně posílal rozkaz jeden po druhém resizovat (uživatel uvidí jak se odfajfkovávají)
- Atd.

Když toho moc naložíš na jeden skript tak to bude dělat bordel vždy. To pak klidně mohla být i ta paměť.

Ale popravdě by bylo nejlepší pokud by ti tady odpověděl někdo kdo přímo s nahráváním a spracováním obrázků dělal. Moje zkušenost jsou jen nahrátí fotek na server a jejich vystavení. Anebo pak někde okopíruj už funkční řešení podle tutoriálu.

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
No ono i to nahrávání je práce PHP třídí totiž obrázky do složek a generuje náhledy.

Jinak tak zkušený nejsem. Tento script jsem našel a jen nějaké úpravy jsem dal dohromady s pomocí ostatních. Tak že to postupné rozdělení akcí sám nedám. A najít někoho za přijatelnou cenu asi nebude jen tak jednoduché.

Jinak rád bych si přečetl názor někoho kdo v tom má více praxe, ale zatím sem nikdo nenapsal, tak že snad se to změní.
Jinak jak bych tedy mohl zjistit, že to mohla být paměť?
A díky moc za porovnání informací. Aspoň vím kam se zaměřit.
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

Drago
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 966
Registrace: 10.11.2010
Zkus do skriptu naházet memory_get_usage a uvidíš kolik toho využije. Ale popravdě tu vaříme z vody :)
Počkáme jestli tu nebude někdo kdo s tím pracuje denně. Sám jsem zvědav.

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
No nejsem tak znalý a nerad bych rozházel script, který funguje jen při větší zátěži vyhlásí chybu.
Raději si počkám na vyjádření někoho kdo již v tomto směru nějakou dobu je.
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

čákes
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 5
Registrace: 17.10.2012
Osobně si myslím, že tam bude problém s 5 vlákny procesoru (mod_fcgid). Flash se je (php pro resize) nejspíš bude snažit volat paralelně. U některých tedy dojde na timeout, protože nebudou obslouženy včas -> tudíž nebudou zpracovány. Správný postup je jak říkal Drago. Nejdříve všechny soubory postupně nahrát a poté volat postupně resize (třeba s nějakou návratovou hodnotou pro ověření dokončení) + samozřejmě nějaké ošetření na rollback při neúspěchu.

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
No správný postup, ale to je zase větší zásah do scriptu a ten já nezvládnu. To by byli další finance, které teď nemohu pustit dál. Ale hold si to připíši na seznam budoucích změn. A zatím budu nahrávat po menších částech.

Ale pokud jsem to pochopil, tak že kdybych měl 10 povolených vláken, mělo by se počet možných obrázku k nahrání zvýšit?

Jinak pokud koukám správně tak je u wedos nastaven timeout na 60s.
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

čákes
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 5
Registrace: 17.10.2012
S 10 vlákny se tam toho nahraje více ... ale nelze garantovat, že všechno :(

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
No, tak to mi je jasné, ale když bych tedy zaplatil vyšší verzi, tak by mělo nahrávání zaručeně pobrat více obrázků než teď.
Jinak ty se v tom dost vyznáš?
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

čákes
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 5
Registrace: 17.10.2012
Spíše ze strany serveru než aplikace. K flashi jsem žel bohu nikdy řádně nepřičichl.

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
No ze strany serveru, ale nahrál bych bez vyskočení chybové hlášky víc než teď nebo ne?
Jinak bohužel já neměl na výběr, potřeboval jsem vybrat více souborů naráz než postupně po jednom.
A ona by ta chyba asi byla stejná, kdybych vybíral 20 x obrázek po obrázku a pak to poslal, jelikož je chyba v dávkování do scriptu na zmenšení.
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

čákes
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 5
Registrace: 17.10.2012
Osobně předpokládám, že bys určitě nahrál více. Minimálně 10 místo 5 :)

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
No ono jde nahrát 9 bez problému aniž by vyskočila chyba a obrázky se zmenšili na požadovanou velikost. To jsem již zkoušel. A právě nevím o kolik by jich bylo víc zdali 18 nebo míň či více.
Jinak možná by bylo lepší, kdybych místo těch peněz za vyšší verzi to dal nějaký programátorovi, aby upravil script na posílání obrázků.
Jinak se chci zeptat myslíš, že 1 100 kč je za takovou úpravu dost?
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se