Volná diskuze

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
Dobrý den, chtěl jsem se zeptat proč mi najednou Google přestal indexovat blog. A tím pádem zobrazovat nové příspěvky z blogu ve vyhledávači? Dříve když příspěvek přidal byl v indexu google do 15 minut. Teď ani po 3 dnech není stále nový příspěvek v indexu.

Ovšem seznam, který měl dříve horší indexaci mi stránku za indexuje správně a velmi rychle do pár hodin.

V čem by tedy mohl být problém?

jedná se o stránky: blog.doprofilu.cz
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

idp
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 900
Registrace: 16.01.2012
Zkus se podívat na https://www.google.com/webmasters/tools/ mělo by ti to napovědět kde je problém.
Na stránkách Auto-gril.cz můžete sledovat novinky ze světa aut.
Na stránce Povinné ručení si můžete porovnat nabídky a ušetřit.

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
Prohledal jsem to skrz na skrz. A nic jsem tam nenašel.
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
A v záložce sitemap v odeslaných tu url nového článku máš, když se koukneš do sitemap, je tam přidaný ten nový článek? zkus udělat test sitemapy.

-- 14. 10. 2012 10:17 --

No koukám ale, že některé weby mi Google indexuje také s jistým zpožděním, což nebývalo. Aby stránky zaindexoval za 5 dnů, to se mi nestávalo.
Obrázek
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
Počkej, teď nechápu co chceš, ale dělal jsem nový sitemap, aby se právě za indexovali i nové články. A tak jsou tam všechny odkazy i články.
A jak prosím udělám ten test?
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Nahoře je tlačítko provést test sitemap, no ale pokud jsi dělal novou sitemap, tak to chvíli potrvá než ti to Google zaindexuje, to není hned.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
test jsem udělal a nebyli nalezeny žádné chyby.
Jinak já měl již dříve sitemap. A tam byli i ty předchozí stránky a ty se zaindexovali až po pár dnech 7 i déle. Ale dříve je google našel do hodiny. A tak jsem si řekl, že zaktualizuji sitemap jestli to nepomůže.

Jinak je nutné stále aktualizovat sitemap nebo si google už pak pravidelně hledá nové články?
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
No já je neaktualizuji, protože si Google pravidelně načítá nové články v pohodě, sitemap se mi tvoří automaticky, dřív to ale indexoval rychleji.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
Tvoří automaticky? Tak že máš nějaký CMS nejspíše wordpress. O ten mi právě že jde. Tak že i tobě se indexují pomaleji. A nepřemýšlel jsi nad tím proč se teď indexují pomaleji?
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Ne mám to v Joomle, ale i pro WP je automat na tvorbu sitemap. No dříve to indexoval Google třeba ještě ten den, u větších webů do pár hodin.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
Jj to vím. Joomla to indexuje dobře. I když teď už to taky trvá asi ten den.
Ale právě u toho wordpress to indexoval do hodiny a najednou se mu něco nelíbí a neindexuje skoro vůbec.

Jinak tak že se dáš považovat za velmi zkušeného v joomla :)

-- 14. 10. 2012 11:12 --

freez píše:
A v záložce sitemap v odeslaných tu url nového článku máš, když se koukneš do sitemap, je tam přidaný ten nový článek? zkus udělat test sitemapy.

-- 14. 10. 2012 10:17 --

No koukám ale, že některé weby mi Google indexuje také s jistým zpožděním, což nebývalo. Aby stránky zaindexoval za 5 dnů, to se mi nestávalo.
Obrázek



Koukal jsem, že jsi tento příspěvek upravil. Tak že asi nejsem sám koho google indexuje se zpožděním. A nevíš v čem by mohl být problém?
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
No já to upravil, abych tam dal ten obrázek. No v Joomle už nějaký ten rok dělám, po všech těm CMS jsem si jí vejvíc oblíbil, začal jsem už u Mamba, přes Joomla 1.0 a pokračuji dál.

Proč to indexuje s větším zpožděním, to nevím, zkusím se podívat na ostatní weby, které publikují častěji a uvidíme.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
Tak kdyby jsi na něco přišel, tak mi když tak napiš díky.
Jinak jak moc ti jde migrace? Já se na ni už nějaký čas chystám, ale prostě nikdy jsem to nedělal a nerad bych něco podělal.
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
No to záleží, jakou Jommlu potřebuješ migrovat, ale v kostce asi 1.0 na 1.5 super opruz(rozdílné databáze). 1.5 na 2.5 taky opruz :-D Nikdy to nejde tak jak má, ale to je většinou jen díky rozšíření třetích stran, samotná Joomla nikdy nedělá problémy. Jako pokud máš web na Joomla 1.5 a máš tam poslední verzi 1.5 26, tak pokud vyloženě nemusíš, nech to jak je, je to nejvyladěnější Joomla co kdy byla. Pokud stavíš nový web, dej tam 2.5 protože je to další STS verze, kde jde navíc update na novou verzi jedním klikem a přechod na Joomla 3.X.... bude také z adminu jedním klikem, ale to až v roce 2014 kdy bude končit podpora STS pro Joomlu 2.5. ostatní verze byli s krátkou dobou podpory a navíc vždy jako vývojářské, takže na ostré nasazení pro fungující web, nic moc.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
No joomla 1.5.26. No rozšíření 3 stran moc nemám. Jen návštěvní knihu, galerii a profily. To je vše.
Ale když říkáš že bych na 1.5.26 měl zůstat, tak dobře. Přeci jen chyby a vše se na ni hledali dlouze a opravovali se. Byla na ni dlouhá podpora a tak by měla být dosti odladěná. Jen doufám, že časem se nenajde nějaký problém třeba s verzí PHP nebo databází.
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
No jak se to vezme, verze PHP je asi to jediné co by člověka trápilo, ale pokud vybereš dobrý hosting, nebudeš mít problém. I dnes jedou weby na Joomla 1.0 protože stále dost hostingů má server s PHP 5.2, mě jede na Jommle 1.0 web od roku 2008 a jede, jen jsem zvolil špatně hosting a bez upozornění mi ten šulin změnil PHP na PHP 5.3 navíc se namotal i do databázového serveru a pokáknul kódování databáze. Tady je bohužel na případnou migraci už pozdě, neuděláš s tím nic. Navíc zablokoval dálkovej přístup na databázový server, což je u migrátorů problém. Takže migrace a předělání pomocí zálohy a hezky růčo, no při 10 tisících postech ve fóru už to není prdel.

Nicméně Joomla 1.5 ti na PHP 5.3 od verze 1.5.23 pojede úplně v pohodě a podpora PHP 5.3 bude ještě hodně dlouho. Takže pokud máš stabilní web na Jommla 1.5 v poslední verzi, nemá smysl přecházet, pokud ti nebude chybět nějaká komponenta, která je jen pro Joomla 2.5 tak bych nemigroval. Navíc najdeš i lidi, kteří ti pomohou s úpravou komponenty pro Joomla 1.5 a nebo starou komponentu naopak pro Joomla 2.5. Výhoda 1.5tky je v počtu rozšíření, jsou jich tisíce, ale na 2.5 už se to rozjíždí taky, za půl roku jich bude dostatek i pro novou Joomlu.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
No tak pokud 5.3 bude ještě dlouho tak snad by problém býti neměl. Snad mají hostingy aspoň jeden server pro takovéto starší instalace. Aspoň jsem se s tím setkal, že měli 5.2 na servech, kde měli lidé joomla 1.0.

Ale jinak jak bych asi jen tak já měl udělat migraci s již více jak 3 000 příspěvky? :D . To by byla šílenost a ještě pro nováčka jako já. A cena za to to někomu dát v řádkách tisíců :/. Ale jinak žádnou komponentu nepotřebuji. Jen se mí líbí ty stromové kategorie. že to není jen sekce-kategorie. Ale na 1.5 jsem už dosti zvyklí. A to i zbylí členové týmu.

S tím, že najdu lidi na pomoc ano to najdu, ale oficiální podpora už bohužel skončila a za pár let už mi jen tak někdo s joomla 1.5 nepomůže bohužel. Ale do té doby se snad nic nestane a pak se najde nějaké vhodné řešení. Nerad bych zahodil 2 letou práci a to nejen mojí. Uznávám, že jsem již když se web rozjížděl s joomla jen začínal. Ale je to prostě web už s tradicí.

Omlouvám se pokud se někomu zdám senilní (:
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Tak ona migrace z Jommla 1.5 na 2.5 pokud tam nemáš moc rozšíření třetích stran není takový problém, pokud máš šablonu, která funguje i na Joomle 2.5 pak to půjde, počet příspěvků není důležitý, vše je v databázi. Horší je pokud je to třeba fórum na starém Fireboardu a chceš jít do novější Kuneny. Ale je to individuální, to co někomu jde bez problémů, tobě jít nemusí. Pokud uděláš zálohu, nic se neděje a při migraci jede starý web stále dál, pokud zálohuješ, je při problému starý web vlastně pořád funkční. A jen blázen bude dělat migraci bez zálohy a na ostrém webu, nejlepší je migrovat na subdoménu a pak jen kopírovat do nadřazené složky a změnit cesty v configu. Apropó oficiální podpora mě osobně nikdy nepomohla, nebýt lidí co se s problémem již setkali a nebo že jsem u toho x hodin seděl, tak bych to nevyřešil.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
No já to raději nebudu riskovat. Jelikož již jindy jsem zkoušel migraci na zkušebním webu a seklo se to a ani nevím proč, ale migrace prostě nechtěla proběhnout.
Ano vše je v databázi, ale přeci jen asi joomla 1.5 a 2.5 budou mít tu databázi trošku jinak strukturovanou. A spousta lidí psalo, že při migraci jim to rozházelo články a nerad bych kontroloval 3 000 příspěvků.

No tak mě zase pomohli. Ale taky jak kdy a s čim. teď se potýkají taky sami problémy. Jinak většinou pomůžou lidí, kteří tento problém měli, ale ne vždy musí ta rada pomoc. Závisí to na mnoha faktorech.
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
Tak mě google za indexoval hned pár minut po zveřejnění článku, ale najednou jej dneska nemůžu najít. Tak že nechápu co to má být.
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se