Volná diskuze

Jirda
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 48
Registrace: 09.09.2012
Zdravim,

zajimalo by me, zda jste se s tim setkali uz taky. Jeden ucet, konkretne @m_jonas_mystik, me uz nekolikrat follownul. Vim to proto, protoze me twitter vzdy upozorni o novem followerovi. Prvne jsem tomu neprikladal pozornost, ale kdyz jsem cetl u jineho cloveka z oboru, ze stejny ucet u nej provadi tu stejnou strategii, doslo mi, ze to neni zadna nahoda, ale cilene chovani.

Mam silne podezreni, ze urcita skupina uzivatelu, neverim, ze by byl jediny, proste followne nektery ucet, ocekava, ze twitter o tomto oznami vlastnika uctu a vlastnik pak zpravidla followne ucet zpet, aniz by se treba podival, zda je uzivatelem jeste stale sledovan nebo ne.

Prijde mi to jako jedine rozumne vysvetleni. Co vase zkusenosti?

Bacon
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 52
Registrace: 17.04.2011
No, já bych řekl, že to je nějaký blbě naprogramovaný bot :D V podstatě to funguje tak, že dá follow, vyčká určitý čas a pokud mu např. do 3 dnů nedáš taky follow, dá ti unfollow. Sbírá tak followery, většinou tak nejde o účet zajímavý, ale spíš na prodej, příp. rozesílání spamu.

Proč ti dává opakovaně follow, to nevím, možná je špatně naprogramovaný, nebo je to tak schválně. Pokud to dělá člověk, tak je třeba jen blbej a chce, abys mu dal followback.

Drago
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 966
Registrace: 10.11.2010
Je to přesně jak píše Bacon. Máš třeba 1000 účtů a ty postupně zkouší followovat různé lidi. Tempo je většinou 100 - 200 lidí den (celkem tak teoreticky dokáží oslovit 100K - 200K). Když to opětují tak si postupně předávají informace, kdo následuje a kdo ne. Zásek přijde na 2K, kde má twitter limit. Pak můžeš followovat maximálně o 10% lidí víc než tě followuje. Pak se buď jde najistotu (lidi co followují ostatní boty) anebo tě postupně přestanou follovovat aby si uvolnili kapacitu.

U lidí je to lehčí tam se postupuje podle hashtagů #followback, #teamfollowback, #instantfollow atd. Za měsíc tak můžeš mít účet s 5K followery, kteří jsou naprosto k ničemu :)

Jirda
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 48
Registrace: 09.09.2012
Zajimave. Ale ten ucet, resp. ten clovek, ktery by ho snad mel vlastnit, pusobi vcelku realne. Mozna, ze si tak chce skutecne zvetsit mnozinu followeru.

Turek
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 376
Registrace: 21.01.2012
ony ty účty dle mého si udržují i to, že mají vyrovnaný počet follow a followers. Když jsme u tohoto tématu, myslíte si že by se u nás ujal blog čistě o twitteru? Jak čtu některé dotazy tady, tak ani lidi kolem IT neví jak na něj a co potom masy BFU a na druhé straně firmy a lidé co to mají na starost.

Drago
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 966
Registrace: 10.11.2010
Turek: blog o sociálních sítích obecně se určitě chytne (twitter, FB, G+, likedin, pinterest). Je otázka jestli budeš směřovat témata na profíky (marketing) anebo uživatele.

Lany
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 429
Registrace: 15.12.2011
Pro ty, co neznají, tak je super Appka: https://twitter.com/UnfollowersApp, napíše Vám direct msg pokaždé, když Vás někdo dá unfollow a kdo to byl. Toto chování pozoruji hodně často, lidé se tak snaží vypadat "jako guru". Kdysi jsem četl článek, jak takto někdo dával na všechny follow, během jednoho dne pak smazal skoro všechny, které sledoval a měl šílený poměr počet sledujících/jeho sledují a začal psát články a vystupovat jako guru :) Zajímavé počtení, jen jsem to nedogooglil :(

Jan Paluska
Uživatelský avatar

Administrátor
WD Trader: 4.78/5

Příspěvky: 1323
Registrace: 14.02.2011
Ono na Twitteru funguje takové nepsané pravidlo (které já osobně nectím), že se following oplácí. Spousta lidí chce mít na Twitteru mraky followers a proto followují na koho narazí a jak jim dotyčný follow oplatí, hned sledování zruší a jdou dál.
Pomohl jsem? Použij tlačítko [+]
 Dar

Turek
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 376
Registrace: 21.01.2012
to já si twitter šlechtím. V poslední době když se mi nelíbí nějaký twitterista, tak dám unfollow (hodně píše mimo téma které sleduji, hodně si povídá s jinými v uzavřené diskuzi atp...) tím laděním jsem v poslední době hodně posedlý.

Bacon
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 52
Registrace: 17.04.2011
Pokud si dobře vzpomínám, tak o Twitteru měl blog (asi) Lelkoun, nicméně už si nevzpomínám, na jaké to bylo adrese.

Já osobně se třeba snažím follow oplácet a unfollow dávám jen veeelmi výjimečně. Na druhou stranu chápu, že ne každý chce číst moje stupidní kecy, takže dostávám unfollow poměrně často :D Většinou, když dostanu unfollow já, oplácím stejně, pokud o informace toho daného člověka opravdu nestojím.

Aplikací na sledování unfollow / follow je spousta, pro samotného majitele Twitter účtu je to zajímavá informace, ale nechápu, proč má každý potřebu to sdílet (x users followed me and x users unfollowed me today, automatically checked by ...). To mi přijde zbytečné.

Jan Paluska
Uživatelský avatar

Administrátor
WD Trader: 4.78/5

Příspěvky: 1323
Registrace: 14.02.2011
Já mám Twitter, abych tam mohl zapisovat své hluboké chvilkové myšlenky (zkraty v mozku :D) a kolik lidí mě sleduje nebo nesleduje je mi celkem jedno :) A stejně tak já sleduji lidi, jejichž obsah mě zajímá, neznamená to tedy, že každý kdo mi dá follow jej dostane na oplátku :)
Pomohl jsem? Použij tlačítko [+]
 Dar

Martin Mystik Jonáš
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1
Registrace: 25.02.2013
Jedna známá mě teď na tuhle diskuzi upozornila. Jsem vlastník zmiňovaného účtu @m_jonas_mystik. Chtěl bych vysvětlit jak to follow/unfollow vzniklo.

Ze začátku existence na twitteru sem se rozkoukával a hledal lidi s podobnými zájmy tím, že sem si prošel followers/following známých lidí v oboru a follownul účty, které vypadaly aspoň trochu zajímavě. Sledoval je pár dní a postupně vytřídil ty, které moc spamovaly nebo ty, které nebyly zajímavé. Udělal sem to tak se seznamem followers několik známých lidí. Občas se tak stalo, že sem někoho follownul a unfollownul několikrát, protože se prostě objevil v několika seznamech. Primárně šlo o hledání lidí k follow ale samozřejmě nepopírám, že případný follow back jsem taky vítal.

Pak mě jeden uživatel upozornil, že to vzhledem k e-mail upozorněním může obtěžovat tak sem toho nechal.

Pokud Vás to tedy obtěžovalo tak se omlouvám.

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se