SEO

AthoX
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 66
Registrace: 13.11.2010
Ahoj
rad bych se zeptal na jednu seo vec. Drive jsem videl jednu stranku kde byl na pozadi text ktery mel barvu pozadi. Dnes jsem nad tim premyslel a pripadlo mi to jako dobry napad. Ma to nejakou vahu pro vyhledavace nebo je to zbytecna prace?

Drago
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 966
Registrace: 10.11.2010
Google za to penalizuje. Skrývání textu, který vidí prohlížeč, ale ne uživatel je považované za black hat seo.

Homer
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 46
Registrace: 16.11.2010
Drago píše:
Google za to penalizuje.


Nejenom Google...

Jakub Senko
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 504
Registrace: 15.10.2010
Homer píše:
...Nejenom Google...

Už aj Seznam vie odhaliť takéto veci? Ako... myslel som si, že text v anchor-e keď pre Seznam neznamená nič, tak takéto veci nebude vedieť odlahiť už vôbec. Koniec koncov, keby Google nevedel čítať JS, tak sa to tiež dá stále skrývať cez jQuery a $(document).ready()...

Homer
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 46
Registrace: 16.11.2010
Seznam nevie odhaliť takéto veci. Stačí takový web nahlásit, a je to.

AthoX
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 66
Registrace: 13.11.2010
To jsem nevedel ze je to tak postihovano. A co barva pozadi mirne splyvajici s textem, to je take penalizovano?

Kusi
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 162
Registrace: 02.12.2010
Text musí byť čitateľný. To je hlavné. Keď je web dobrý pre užívateľa, je dobrý aj pre vyhľadávače.

Jakub Senko
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 504
Registrace: 15.10.2010
Presne tak, proste roboty sa dnešnej dobe snažia indexovať tak, aby vedeli ako web vyzerá pre užívateľov. A potom ho hodnotiť, podľa toho, aký prínos pre užívateľa môže mať. Ak je niečo robené pre nich, (tak nech, ale) nemá to žiadny význam pre užívateľov - a to oni chcú - aby užívatelia pri vyhľadávaní cez ich vyhľadávač boli spokojní s výsledkami.

Bartolomej
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 74
Registrace: 27.11.2010
Co se stane, když tohle někdo použije. Jak velká penalizace přijde? Může to vyřadit web ze SERPu?

Jakub Senko
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 504
Registrace: 15.10.2010
2 ročný ban - takto nekompromisný je Google pri akomkoľvek black-hat SEO, kúpených linkoch, ...

Kusi
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 162
Registrace: 02.12.2010
Bartolomej
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 74
Registrace: 27.11.2010
Jakub Senko píše:
2 ročný ban - takto nekompromisný je Google pri akomkoľvek black-hat SEO, kúpených linkoch, ...


To se mi zdá až moc přísné.

Kusi
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 162
Registrace: 02.12.2010
tie 2 roky je podla mna blbost.
Nie je to striktne stanovené a najskôr môže byť zníženie pozície.

No a občas sa používa menej viditeľný text vo footeri a podobne, toto banovanie je individuálne a nie sú striktné pravidlá.

Jakub Senko
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 504
Registrace: 15.10.2010
No pokiaľ viem ja, tak 2 roky je taký slávny čas Google. Taktiež na jeho služby (AdSense, AdWords, ...) dáva ban na práve 2 roky. Neviem teda, ja som to osobne neskúmal ani nečítal o takýchto veciach štúdie, len viem takto z počutia, že 2 roky je slávny čas banovania Google.

Drago
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 966
Registrace: 10.11.2010
AthoX píše:
To jsem nevedel ze je to tak postihovano. A co barva pozadi mirne splyvajici s textem, to je take penalizovano?


Google to umí rozpoznat. Má nějakou míru tolerance, ale ta je údajně daleko před hranicí toho co dokáže rozpoznat člověk, takže i když to člověk dokáže vyluštit s trochou snahy tak může být doména zabanována.

Bartolomej píše:
Co se stane, když tohle někdo použije. Jak velká penalizace přijde? Může to vyřadit web ze SERPu?


Já jsem si koupil expirovanou doménu co měla ban na adsense přes změnu vlastníka trvalo více jak 6 měsíců než se začala reklama zobrazovat. Jaká může být penalizace tady nevím. Ale po změně vlastníka by by se to možná dalo urychlit přes GWT a nahlášení problému s doménou. Prostě "koupil jsem si doménu a ona není indexována kde je problém"

Cody21
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 66
Registrace: 26.11.2010
Nedávno jsem také přemýšlel. Pak jsem si o tom našel něco a vykašlal se na to.

Miloš Veman
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 49
Registrace: 26.11.2010
Bacha na to, kamarád to hodil na pozadí, velkými průhlednými písmeny a na frázi dřevěnná okna ho to posunulo prý z 2 stránky na 10+. Byl to MFA web, takže ho pak zrušil a příště to prý už neudělá :).
Grafik hroznej, programátor ucházející, kódér ani mluvit nebudu :)

AthoX
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 66
Registrace: 13.11.2010
Dekuji vsem za vysvetleni. Malem jsem si zpusobil problemy mou nevedomosti.

Štěpán L.
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 181
Registrace: 31.10.2010
Vyřazení ze Serpu, ban obvykle na 6 měsíců

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se