Volná diskuze

sikec
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 743
Registrace: 15.07.2011
V lednu mi končí mBank karta...a mám se rozhodnout, zda chci bezkontaktní nebo klasickou. Na peníze je to jedno, pokud nezareguju, dají mi bezkontkatní...ale mám z toho trochu strach...co vy, nějaký tipy a nápady, do čeho jít?

idp
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 900
Registrace: 16.01.2012
Šel bych do bezkontaktní, a limit pro pin si nastavil na pár stovek - pak to máš jako když ztratíš peněženku s nějakou hotovostí ale platby to dokáže urychlit. Akorát zatím jde platit jen ve větších obchodech.
Na stránkách Auto-gril.cz můžete sledovat novinky ze světa aut.
Na stránce Povinné ručení si můžete porovnat nabídky a ušetřit.

xmrnv100
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.25/5

Příspěvky: 281
Registrace: 08.09.2012
Pokud nejsi rozhodnutý, vzal bych si bezkontaktní. Nikdy nevíš co bude za rok, pak bys jí měl třeba za příplatek. Z pohledu bezpečnosti bych si ale na bezkontaktní platby nastavil velmi nízký limit, třeba jednu korunu.

tim
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 189
Registrace: 11.07.2012
Pokud bude mit bezkontaktni karta PIN, pak asi k nejakemu kontaktu dojde...

Karta se nabije do 200 eur a pak se plati bez PIN a bez podpisu. Jedna platba do 20 eur. Misto karty postaci mobil s NFC.
no cooking

basti
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 352
Registrace: 21.11.2011
Bezkontaktní platby jsou extrémně nebezpečné, takovou kartu jde vyluxovat raz dva. Pokud je navíc jako debetní k účtu, jedná se o kaskadérství první kategorie. Podobnou kartu jde mimochodem hacknout i chytrým mobilem pouhým přiložením, takže fakt ne.

idp
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 900
Registrace: 16.01.2012
basti píše:
Bezkontaktní platby jsou extrémně nebezpečné, takovou kartu jde vyluxovat raz dva. Pokud je navíc jako debetní k účtu, jedná se o kaskadérství první kategorie. Podobnou kartu jde mimochodem hacknout i chytrým mobilem pouhým přiložením, takže fakt ne.

no, je to jen o trochu nebezpečnější než hotovost
Na stránkách Auto-gril.cz můžete sledovat novinky ze světa aut.
Na stránce Povinné ručení si můžete porovnat nabídky a ušetřit.

basti
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 352
Registrace: 21.11.2011
idp píše:
no, je to jen o trochu nebezpečnější než hotovost


O trochu :) Abych ukradl hotovost z peněženky, musím třeba někomu vlézt do kapsy nebo kabelky. Abych vypucoval bezkontaktní kartu, stačí k té kapse nebo kabelce přiložit chytrý mobil s prima SW a je vymalováno. A pokud kartu ukradnu, nemusí mě vzrušovat žádný pin že... Lidi jsou blbí, často mají základní limit 20 tisíc a podobně, to je stejné, jako nosit 20 tisíc v hotovosti a nechat je čouhat ze zadní kapse v narvané tramvaji...

tim
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 189
Registrace: 11.07.2012
basti píše:
Lidi jsou blbí, často mají základní limit 20 tisíc a podobně, to je stejné, jako nosit 20 tisíc v hotovosti a nechat je čouhat ze zadní kapse v narvané tramvaji...


Nevim jaka bude ta karta u mBanky, ale ta o ktere jsem psal bude mit max. nabiti 200 eur, a jednu platbu max. 20 eur. Takze o 20 000 Kc nemuze prijit nikdo.
no cooking

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se