Volná diskuze

lord
WD Trader: 3.25/5

Příspěvky: 201
Registrace: 09.11.2012
zdravím, mám na vás jeden dotaz. Na webu dAukce.cz je u rušených domen uvedena expoirace domeny hanamaslikova.cz 7. prosince 2012, ale na webu hostingy.cz, když si dáte vlastník domeny, tak se vám ukáže u webu hanamaslikova.cz expirace 7. 10. 2013. Vysvětlí mi to někdo?

Drago
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 966
Registrace: 10.11.2010
Majitel doménu prodloužil. Tj. k 7.10.2012 (kdy doména expiruje) se připočte rok.
Resp. když doména dosáhne datum expirace, tak je expirovaná 60 dnů (30 funguje + 30 nefunguje) a původní majitel jí může prodloužit o další rok, ovšem do prodloužení se započítává (spíše nezapočítává) doba po kterou byla už expirovaná. Na dAukce by správně mělo být napsáno, že 7.12.2012 bude smazaná, protože už je expirovaná 60 dnů. Doufám že jsem tě nezmátl :)

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
lord
WD Trader: 3.25/5

Příspěvky: 201
Registrace: 09.11.2012
Nene, v pohodě, tak nějak jsem to pochopil. Pak teda přístup dAukce nechápu, protože tím matou docela hodně lidí, když si tam můžeš domenu předobjednat, ale je ti to v podstatě k ničemu, když jí stávající majitel prodloužil. Takže vyhodíš peníze do vzduchu a nic z toho.

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
lord píše:
Nene, v pohodě, tak nějak jsem to pochopil. Pak teda přístup dAukce nechápu, protože tím matou docela hodně lidí, když si tam můžeš domenu předobjednat, ale je ti to v podstatě k ničemu, když jí stávající majitel prodloužil. Takže vyhodíš peníze do vzduchu a nic z toho.


dAukce ověřují data expirace určitě dávkově jednou za nějaký čas (třeba 1x denně, ale spíše méně často). Pokud se za dobu od posledního načtení do doby kdy na to koukáš něco změní, tak to dAukce zatím "neví" (nemají načteno) a proto vždy nic.cz a vylistovat doménu. To je jediná dobrá rada.

lord
WD Trader: 3.25/5

Příspěvky: 201
Registrace: 09.11.2012
Dík kluci za rady. Jinak v aukci mám na prodej domenu www.megabazos.cz. kdyby někdo chtěl rozjet inzerci ve velkým. Bohužel dělám na jiným projektu a tak tenhle asi upustím.

Drago
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 966
Registrace: 10.11.2010
On je to s domainery občas problém. Prodlužují totiž na poslední chvíli. Někteří to doslova berou jako adrenalinovou hru. Třeba 5 minut před dnem smazání. Takže dAukci by jsem z toho nevinil. Důvodem je často i reklama. Zajímavá doména těsně před smazáním se dostává na různé seznamy.

idp
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 900
Registrace: 16.01.2012
Drago: a když mně třeba 1.9 expirovala doména do 1.10 je funkční pak znefunkční DNS a 1.11 je smazaná úplně? a když jí prodloužím třeba 20.10 tak se prodlouží do 20.10 následujícího roku nebo jen do 1.9? jak to je u cz com a eu? díky za ujasnění
Na stránkách Auto-gril.cz můžete sledovat novinky ze světa aut.
Na stránce Povinné ručení si můžete porovnat nabídky a ušetřit.

lord
WD Trader: 3.25/5

Příspěvky: 201
Registrace: 09.11.2012
Ta pokud má nějaká doména třeba expiraci 10.11. 2012, tak se pak stejně ještě nějakou dobu neobjeví jako volná doména, nebo se mýlím?

Drago
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 966
Registrace: 10.11.2010
.cz

Záleží na počtu dní. U .cz je to 30 + 30 (ne 2 měsíce = 61 dnů).
Tvůj příklad: Doménu jsi registroval 1.9.2011. Datum expirace je 1.9.2012 v tento den se její status změní na expired (zároveň je to 1. den expirace). 31ní den expirace je znefunkčněna (tedy 1.10.2012). 60tý den je stále ještě ve statusu expirovaná 30.10.2012. Smazána bude 31.11.2012 ( v podstatě 61ní den expirace)

EDIT: ještě k tomu prodloužení. Pokud by jsem doménu v příkladu prodloužil kdykoliv během doby expirace, tak bude vždy mít datum expirace 1.9.2013. To by se pak vyplatilo to nechávat na poslední chvíli :)

.com

U .com jsem si teď ne už úplně jistý. V blogu mám článek z roku 2008 a tam je:
Jakmile doména dosáhne dne své expirace změní se její status na On Hold. Dochází většinou k vypnutí domény a připomíná to stav kdy spadnul servr, nebo nefunguje hosting. Po toto období je možné doménu prodloužit za normální prodlužovací cenu u registrátora, kde je doména umístěná. Doba kdy je v tomto statusu záleží na registrátorovi. Většinou to bývá 30 až 45 dnů.

Viz. http://404m.com/2008/09/18/jak-probiha- ... com-domen/

Pak jde do Redemption Period na 30 dnů. Následuje Pending Delete. Ten je 5 dnů.

Ale registrátoři s tím nějak umí čachrovat, takže doména nejde na smazání, ale třeba do aukce. Víc by nám k tomu řekl spíše Gransy ze Subregu.

.eu

Přiznám se že .eu nevím tam to bude 30 na prodloužení + 40 karanténe či jak se to jmenuje?

idp
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 900
Registrace: 16.01.2012
ok, díky už mě to je jasnější
Na stránkách Auto-gril.cz můžete sledovat novinky ze světa aut.
Na stránce Povinné ručení si můžete porovnat nabídky a ušetřit.

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se