Software

Bartes
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 40
Registrace: 10.11.2012
Zdravím,

máte v plánu si pořídit Windows 8 nebo zůstáváte u klasiky?

Pebro
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 145
Registrace: 18.11.2010
Zatím zůstávám u W7.
Bevedo - vyhledávač produktů do domácnosti nebo na zahradu a magazínu Atlaso.cz
 Co znamenají textilní certifikáty

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
zůstávám u WinXP :-D
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Bartes
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 40
Registrace: 10.11.2012
Také mám Windows 7, nová řada mne prozatím nijak neoslovila..

stephan
WD Trader: 4.75/5

Příspěvky: 661
Registrace: 12.01.2012
Zatim zustavam u Win7, ale casem urcite prejdu na Win8. Hlavne do budoucna nebude asi jina volba a navic planuji do pul roku nakup noveho telefonu a notebooku nebo tabletu. Nejspis koupim mobil s windows phone a k tomu bude paradni volba Win8.

Keert
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 43
Registrace: 05.12.2011
Já už jsem si ho koupil. Upgrade licenci v akci za 780 kč. Používal jsem ho týden a s úlevou jsem se vrátil zase zpátky na XP. :) Jsem v něm zatím efektivnější. A hlavně win 8 mi z neznámého důvodu zamrzal na několik minut při startu (nejspíš nějaké ovladače, protože to dělá jen při zapnutí pc, při restartu vše ok).

marieke
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 138
Registrace: 14.09.2012
Já zůstávám u Debianu :-D a na notebooku na kolejích mám staré dobré XP. Ale plánuju nový notebook, tak tam možná zkusím i ty osmičky.

dokec
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 258
Registrace: 15.07.2012
freez píše:
zůstávám u WinXP :-D


já taky :D mě tenhle systém úplně vyhovuje

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
dokec píše:

já taky :D mě tenhle systém úplně vyhovuje


Zatím Mrkvosoft nic lepšího nepředvedl, vždycky jsem vyzkoušel a šup zpět a myslím, že to ještě nějakou dobu tak bude.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Turek
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 376
Registrace: 21.01.2012
Já se na něj chystám, ale půjdu do toho až budu pořizovat nový mobil s osmičkami.

idp
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 900
Registrace: 16.01.2012
Zatím zůstávám u Ubuntu a Win 7, nebudu upgradovat. Počkám na nákup nového dotykového notebooku.
Na stránkách Auto-gril.cz můžete sledovat novinky ze světa aut.
Na stránce Povinné ručení si můžete porovnat nabídky a ušetřit.

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Určitě W8 mám v plánu, ale až budu pořizovat nové PC. Teď mě u W7 nic nebrzdí a nemám potřebu přecházet na W8. Pro mě nenabízí zase tak zásadní novinky, abych se musel zvykat na nové rozhraní.

freez píše:
zůstávám u WinXP :-D

Máš rád masochismus? :-D Tohle mi přijde jako zbytečné plýtvání efektivitou, alespoň u mě znamenaly W7 zvýšení efektivity - po přechodu mi napsaly, že mi brzy odejde disk a tak jsem koupil nový. Nový disk -> větší rychlost -> vyšší efektivita :). Nejvíce mi tam vyhovuje ta možnost skrytí všech oken do lišty (napravo od hodin), WXP na to měli v liště také ikonku, ale musel jsi se strefovat na ikonku. Dále přeskupování programů v liště, u WXP jsem musel zapínat programy tak abych je měl stejně poskládány v liště (Firefox, Filezilla, PSPad), spadl Firefox a celé to rozházel :-D.

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
To není masochismus, právě naopak :-) Spadne Firefox? co to je :-D to se mi v životě nestalo :-) Nicméně já mám rád strohé a funkční věci, takže koupím nový notebook, vykopnu W7 dám XP a rovnou jdu do nastavení a dávám optimalizovat pro výkon, no a mám takové hezčí WIN98 :-D

Mě to na práci maximálně vyhovuje, i slabší notebook lítá jako prase a ne že zapnu W7 , jdu nakoupit, udělám kafe, ostříhám psa, udělám další kafe, no a už se systém najetej :-D hnus. Ze začítku mi vadila absence programů, sehnat něco na W7 byl problém, ale já v tom potřebuju dělat a ne pořád čekat. Takže nic, XP a tradá.

Jo to ale na notebooku kterej není na práci ale spíš na multimedia, to je jiná, tam mám W7. Takže asi tak :-)
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Turek
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 376
Registrace: 21.01.2012
Já běžím na Vistách a nechápu jak hodně lidí tento systém haní a zarytě jsou na XP. Neměl jsem s nimi žádný problém. A vsadím se za každý nový systém je krok kupředu. Jen je těžké pro některé lidi zvyknout si na nové věci.

Fit
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 480
Registrace: 30.09.2011
Já souhlasím s Otakarem. Nedovedu si představit, že bych pracoval s XP, přestože jsem je měl dlouhou dobu taky, ale i Visty (a taky jsem s nima neměl žádný problém). V podstatě od vydání používám Win7 a jsem naprosto spokojen. Nedovedu si představit přechod zpátky na XP, to by se mi hodně zpomalila práce. Například takové to rychlé přichytávání oken doprava nebo doleva (dvě okna vedle sebe přichycené k okrajům), seskupování programů, živé náhledy oken, rychlé vyhledávání v nabídce start, lepší průzkumník a spousta dalších drobností, které jsou neuvěřitelně návykové. Podle mě je Win7 úplně jinde než XP a je i v mnoha věcech jednodušší. Oceňuji taky stabilitu, za celou tu dobu mi snad nikdy Win7 nespadly (žádná modrá smrt).

A co se týče Win8, tak zatím upgrade neplánuji, pouze pokud bych si kupoval nový desktop nebo notebook, to bych si potom Win8 samozřejmě koupil v OEM licenci. Jinak zatím nemám důvod přecházet na Win8, i když cena za upgrade je velmi příznivá, tak se mi nechce zbytečně vyhazovat peníze.

idp
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 900
Registrace: 16.01.2012
No XP jsou už historie. Přece jen to je 11 let starej systém.
Na stránkách Auto-gril.cz můžete sledovat novinky ze světa aut.
Na stránce Povinné ručení si můžete porovnat nabídky a ušetřit.

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
idp píše:
No XP jsou už historie. Přece jen to je 11 let starej systém.


Gramofonové desky jsou taky historie a koukej furt se prodávaj a používaj :-D Ne já netvrdím, že je to výkřik moderní techniky, to určitě ne, ale na práci mi stačí.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

idp
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 900
Registrace: 16.01.2012
V některých firmách ještě používají NT a 2000 :)
No jestli jsi downgradoval z Win 7 tak jsi je asi zkoušel a když ti vyhovují víc XPčka tak na co používat systém co ti nevyhovuje. Já jsem se po koupi notebooku s Win 7 vrátil k Windows po 3 letech a jsem spokojen.
Na stránkách Auto-gril.cz můžete sledovat novinky ze světa aut.
Na stránce Povinné ručení si můžete porovnat nabídky a ušetřit.

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se