Platební způsoby

Bartes
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 40
Registrace: 10.11.2012
Jaké jsou vaše zkušenosti s Paypal?

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
Co je to zase za otázku.. Něco konkrétního tě zajímá ? PayPal jsou pro mě platby ihned a používám jej několikrát týdně.

Bartes
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 40
Registrace: 10.11.2012
Otázka zcela normální, díky za reakci. Někdo je kritizuje:-)

Drago
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 966
Registrace: 10.11.2010
- Pro příjem plateb z celého světa super. Na jednom účtě můžeš mít více měn (mám CZK, EUR, USD)
- Přeposílání na bankovní účet taky v pohodě. Tuším že od částky 3K CZK dokonce bez poplatku.
- Když ti přijde větší obnos peněz chtějí po tobě ověřit identitu. Musíš poslat naskenovanou občanku + nějaký oficiální papír, který je napojený na tvůj b.ú, Použil jsem například výpis z účtu - stránku o zahraničních platbách kreditkou. Pokud nemáš scaner stačí i fotka z foťku na mobilu (použil jsem tuším 3Mpx)
- Široká podpora obchodníků. Většina vyžaduje napojení na kreditku, tak nebuď překvapen :)
- Jednodušší implementace než platební karta, takže si můžeš koupit minislužby na spoustě webech. Třeba já díky pluginu prodvám na blogu podčlánkovou reklamu (tady za 120 CZK, tady za 48 CZK). Prostě na miniplatby, donate atd. úžasná záležitost.
- Spousta firem to využívá jako jedinou přijatelnou formu výplaty bez poplatků.

Z pohledu prodejce nevím. To ti řekne spíše někdo jiný :)

Gondal
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 403
Registrace: 15.11.2010
Používam už veľmi dlho a určite odporúčam...

BlackDart
WD Trader: 4.8/5

Příspěvky: 121
Registrace: 10.02.2012
Taktiež používam a nemám s ním žiadne problémy.

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Též otázku moc nechápu, ale budiž. Paypal mám již několik let a nikde je nekritizuji, jelikož není důvod. Vše funguje jak má a fungovat bude, pokud nebudeš porušovat žádná jejich pravidla ;-)

PS: Paypal využívám převážně pro platby, pro přijímání jsem využil jen cca 4 krát za 5 let.
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

marieke
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 138
Registrace: 14.09.2012
Tak já bych se chtěla rovnou zeptat-jaký z těch typů účtů bych si tam měla vybrat, když nehodlám nic moc kupovat (v tomhle jsem ještě konzerva-nakupuji stále v kamenných obchodech :-)) ani nic z něj posílat? Plánuji ho založit jen proto, že pro některé mé klienty je PP jednodušší a kvůli jednomu systému, kde jsem zaregistrovaná a platby posílají buď jen na ŽL nebo PP. Když tak moc díky za radu.
Bartes-Taky mě to kvůli tomu, co jsem teď psala zajímalo a taky jsem ještě od nikoho neslyšela kritiku :-)

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Teoreticky by ti měl stačit ten základní, ale pokud ti tam budou chodit peníze, tak je lepší varianta druhá pro podnikání. V případě, že ti tam budou chodit větší částky, tak tě nemine ověření, jak už zde zmínil Drago ;-).

PS: pokud chceš vydělávat, tak Paypal není záchrana od ŽL!
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

marieke
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 138
Registrace: 14.09.2012
alijosha-Díky. A pro ten business účet musím mít IČ nebo si ho můžu založit i bez něj? Závratné částky zatím nečekám :-)))
Já teď ŽL ještě mám, akorát si nejsem jistá, jestli se mi vyplatí do budoucna, ale ještě uvidím.

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Já ten účet mám a nepamatuji si, že by to po mě tenkrát nějaké IČ chtělo (když jsem zakládal, ani jsem ho neměl). Není nic jednoduššího, než zkusit registraci a uvidíš. Registrací se k ničemu závaznému nehlásíš ;-).
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

Drago
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 966
Registrace: 10.11.2010
Začal jsem s tím nejzákladnějím tarifem. Pak jsem to přestřelil s příjmy a dostal jsem ten druhý. Ani nevím jestli jsem přešel dobrovolně anebo mi ho přehodili. Ten obchodnický jsem si udělal kvůli EasyAd (pro užívání platební brány).

V podstatě je to jedno.

idp
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 900
Registrace: 16.01.2012
používám už několikátým rokem, zatím žádný problém, většinou ho používám na příjem menších částek a platím s ním tam, kde bych si kartou netroufl, zároveň to je jednoduchý způsob jak přijímat (menší) platby kartama
Na stránkách Auto-gril.cz můžete sledovat novinky ze světa aut.
Na stránce Povinné ručení si můžete porovnat nabídky a ušetřit.

marieke
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 138
Registrace: 14.09.2012
idp-Super, přesně tohle bych potřebovala :-)

basti
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 352
Registrace: 21.11.2011
Mám osobní už asi 5 let a vcelku pravidelně mi tam chodí výplata z fotobank, nikdy nebyl problém. Pro částky nad cca 3000 Kč měsíčně chtějí ověřený účet, tedy doklad plus nějakou fakturu s vaší adresou atd., ideálně pak ještě propojit s kreditkou (nemusíte při nákupu dobíjet přes bú) a pak přidat bú pro odesílání peněz z Paypalu. PP je chráněný jenom heslem, proto není příliš chytré držet na něm vysoké částky.

Při měsíčních obratech v tisících je lepší mít business, jinak občas prudí, blokujou účty atd. Znám několik lidí, kteří díky výplatám několika tisíc USD za měsíc měli problémy, museli dokazovat legálnost příjmů atd. - u business verze s tímto neprudí.

idp
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 900
Registrace: 16.01.2012
basti píše:
PP je chráněný jenom heslem, proto není příliš chytré držet na něm vysoké částky.

A není jedno jestli ti někdo peníze vezme přímo z PP nebo si je stáhne z karty propojené na PP? Jinak platbu můžeš reklamovat když jsi ji neprovedl ty ne?
Na stránkách Auto-gril.cz můžete sledovat novinky ze světa aut.
Na stránce Povinné ručení si můžete porovnat nabídky a ušetřit.

marieke
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 138
Registrace: 14.09.2012
idp-Jo, mohla bych se ještě zeptat, který účet máš, jestli osobní nebo obchodní (vzhledem k tomu, že bych ho asi měla na účely nejpodobnější těm tvým)?

idp
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 900
Registrace: 16.01.2012
já mám osobní, takže jde používat na vše co jsem psal akorát nejdou jednoduše přijímat platby kartama (uživatel musí mít PayPal)
Na stránkách Auto-gril.cz můžete sledovat novinky ze světa aut.
Na stránce Povinné ručení si můžete porovnat nabídky a ušetřit.

basti
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 352
Registrace: 21.11.2011
idp: Jedno to není, protože na kartě mám limit a když je to kreditka, samozřejmě je pojištěná. Z karty mi kulišák vydoluje maximálně tisícáka, zatímco mít na paypalu $1000, tak je vymalováno...

marieke
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 138
Registrace: 14.09.2012
Tak dnes mi poprvé přišlo něco na PP od klienta. Částka měla být 470, ale na účtu mám jen 444, poplatek 26 Kč :-( Není to nějak moc? :-/ Myslela jsem, že příchozí platby jsou free :-O

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
Záleží na tom, jak to klient zaplatí :) Pokud pojede fair play, tak to měl zaplatit on.

marieke
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 138
Registrace: 14.09.2012
No, on zaplatil těch 470, to je v pořádku, ne? Nebo platí i ty poplatky? Každopádně zas ruším, ani nechci vidět, kolik mi z té částky zbyde když si ji ještě přepošlu na svůj běžný účet :-/ Já jsem k tomu hned neměla důvěru...

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
Máš 3 možnosti defakto (o kterých vím) buď poplatky zaplatí on, nebo ty a nebo oba napůl :)

marieke
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 138
Registrace: 14.09.2012
Aha, díky, tak já jim napíšu mail, jak to funguje u nich.

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se