Volná diskuze

Fido
WD Trader: /5

Příspěvky:
Registrace:
Nechci zakládat nové téma, tak snad nevadí, když to napíšu sem.

Včera jsem na SubRegu uhradil kartou registraci maďarské domény .hu na 2 roky.
Přišlo mi rovněž potvrzení o přijetí platby, ale doména je v přehledu objednávek ve stavu Failed s následující zprávou:

DNS check failed: M-PRIF | E | Cannot get domain data (77.78.104.149 ns.gransy.com)

Napsal jsem tedy přes kontaktní formulář na podporu, ale ani po 24 hodinách se mi nedostalo odpovědi a stav u domény se nezměnil. Jak v této situaci dále postupovat?

Fido
WD Trader: /5

Příspěvky:
Registrace:
Drago: Díky, zavolal jsem tam a údajně nebyly nastaveny DNS servery, bez kterých správce .hu domény nepovolí její registraci. Tak snad se to v průběhu dnešního dne dořeší.

hexageek
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 147
Registrace: 22.03.2011
ano u .hu musi byt domena zavedena v DNS serverech vcetne fungujicich a odpovidajicich MX zaznamu. Bohuzel.. Vzdy vytvarime MX a DNS predem v priapade .HU a mnoha dalsich domen

Fido
WD Trader: /5

Příspěvky:
Registrace:
hexageek: Tato informace mi rovněž byla potvrzena člověkem ze subregu a nyní jsou již DNS servery nastaveny. Dosud jsem registroval převážně CZ, EU a generické domény, tedy o této skutečnosti u .hu domény jsem nevěděl.

V současné době .hu doména čeká na schválení u maďarského správce. Máte někdo zkušenost, jak dlouho tento proces většinou trvá? Díval jsem se na čekací listinu a dle časů ostatních registrací ke schválení dochází max. 1-2x denně, většinou kolem 14. a 19. hodiny.

Jen doufám, že u .hu domény nenastanou problémy, až ji budu chtít "transferovat" ke svému registrátorovi. U subregu jsem ji registroval kvůli poměrně výhodné ceně registrace.

hexageek
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 147
Registrace: 22.03.2011
hloupe se zeptam proc jiny registrator? v tomto pripade je subreg nejlepsi volba . at otazka v nasem pripade vsechny objednavky byly vyreseny do 12 hod od registrace

Fido
WD Trader: /5

Příspěvky:
Registrace:
hexageek: V současné době mám hosting u Gigaserver.cz, přes který také registruji domény, abych vše měl pod "jednou střechou".

Zmíněnou .HU doménu možná však ponechám u Subregu, který ji v současné době nabízí za 216 Kč/rok, kdežto Gigaserver za 600 Kč/rok + DPH. Navíc většinu národních TLD stejně Gigaserver registruje právě přes Subreg.

gransy
WD Trader: /5

Příspěvky:
Registrace:
transfer .hu domen je papirova a byrokraticka zalezitost mimo jine

Fido
WD Trader: /5

Příspěvky:
Registrace:
gransy: Doménu nakonec nechám u vás, jelikož máte dobrou cenu a chci se vyhnout právě zmíněnému papírování. Hlavně ale maďarský správce si dává dost na čas s registrací, kdy má doména ani po dvou dnech ještě není na čekací listině a na subregu je stále ve stavu pending_registry.

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
tim
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 189
Registrace: 11.07.2012
Fido píše:
abych vše měl pod "jednou střechou".


Pokud budes domeny transferovat od Subregu, je mala sance, ze budes mit vse pod jednou strechou, protoze Subreg ma nejvic ruznych TLD a navic zadny cesky provider neni registratorem .com, net, org domen...
no cooking

Fido
WD Trader: /5

Příspěvky:
Registrace:
Tak doména je již od dnešní 14. hodiny zaregistrována.

EDIT: Pro doménu jsem u Subregu zřídil také hosting (100 MB) a zatím jsem z něj spíše rozčarován. Jelikož jede na novější verzi PHP, tak stránky, které jsem dříve měl validní, mi nyní ve validátoru hážou 52 chyb.

Wladass: Vedla mě k tomu především skutečnost, že na CZ, EU a generických doménách daný název ani jemu podobný už nebyl volný. Na doméně poběží osobní stránky, tedy v tomto případě TLD není zase tak důležitá, i když jsem si vědom rizika, že řada běžných uživatelů internetu může mít s jinou koncovkou než CZ, EU nebo COM problém.

tim: Doménu .hu ponechám u subregu a to včetně hostingu, jelikož vzhledem k obstrukcím maďarského správce ohledně DNS by mohl nastat problém i v případě, kdybych u domény změnil pouze poskytovatele hostingu.

tim
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 189
Registrace: 11.07.2012
Jinak ta registrace .hu domeny nekdy trvala tydny. Proste maji takovy system, registrator s tim moc nenadela.

Drago píše:
nevěděl jsem, že mohou platební metody jako PP anebo kartou trvat tak dlouho. Která kreditky trvá nejdéle? Rozhoduje u PayPal i druh účtu (ověřený, napojený na kreditku)?


Pokud chces rychle registrovat, potrebujes kreditni system. PP urcite ne. Ale zavisi to taky od zpusobu jakym pres PP platis. Samotna kreditka je relativne rychla, ale nekdy se delaji ruzne verifikace adresy a IP a to chvili trva, v Cesku se to spis nedela.
no cooking

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se