Volná diskuze

wico
Uživatelský avatar
Zabanován
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 737
Registrace: 18.12.2011
Kód: Vybrat vše
http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/286017-polska-spolecnost-nabizi-pujcku-s-urokem-23-000-procent.html

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Jen nezodpovědný člověk si nepřečte smlouvu. Na obranu lze namítnout, že to firmy píší někde pod čarou malým písmem, ale zodpovědný člověk si prostě nepůjčí u nebankovní instituce, navíc na Vánoce. Samozřejmě chápu rodinu, která má malé dítě (děti) a chtějí jim udělat pěkné Vánoce, ale půjčit si na ně je nezodpovědnost.

Miskin
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 249
Registrace: 25.01.2012
Vždyť to je blbost lidí! Stejně jako povinná helma na motorku :) Kdo chce půjčí si stím že je jasné že přijde o barák, kde chce nepůjčí si a našetří. Máme možnost volby a o to v životě jde? Nebo můžou být na všechno pravidla, pak přeci nemusíme žít..
Neřeknu pokud by na první stránce smlouvy bylo napsáno RPSN 13% a na poslední stránce malým písmem "RPSN 13% platí jen první měsíc, pak vás oberem"... to by byla jiná...

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Tak ono toto není jen v Polsku. Ne náhodou jsou nebankovní půjčky na každém rohu, proč asi ;-).
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

marieke
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 138
Registrace: 14.09.2012
No asi tak, je to hrozné, ale kdyby si ty lidi četli smlouvy a kdyby přemýšleli, tak tihle lichváři mají smůlu. Chápu to třeba fakt v nouzi (i když pak člověk lepí půjčku půjčkou a stejně je v háji), ale na Vánoce? Copak to je jen o kupování hromady drahých dárků? I děti by se měly vést k tomu, že Vánoce jsou od toho, aby se sešla rodina, podívají se na pohádky, ozdobí stromeček, udělají super večeři a ne, že budou zavalení dárky...kdyby to víc lidí takhle bralo tak si půjčovat nemusí a hezké klidné Vánoce potěší i děti bez drahých darů.

basti
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 352
Registrace: 21.11.2011
Ve středověku byla lichva nad 10 % - banky dneska běžně půjčují nad 20 % a RPSN se započtením poplatků ještě hezkých pár procent přidá. U kontokorentů nebo kreditek je to 20 % jen to fikne, u běžného úvěru 15 % není nic divného. O nebankovních půjčkách ani nemá smysl uvažovat, to jsou většinou pořádné sviňárny. Nejhorší na tom je, když si člověk uvědomí, že všechny peníze jsou vlastně na dluh a jsou naprosto nekryté. Banka vytvoří nekryté prachy z ničeho, ale vy už musíte ručit skutečným majetkem a pokud ty nekryté peníze nevrátíte i s mastným úrokem, obere vás o majetek. Přitom banka neriskuje nic, protože ničím neručí ani nepůjčuje skutečný majetek, pouze ničím nekryté papírky.

dokec
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 258
Registrace: 15.07.2012
to vidim poprve :D v zivote jsem si pujcil jen jeden kontas kdyz jsem potreboval na prestehovani od rodicu a ten jsem vratil poctive asi do 3 mesicu, jinak pujcky nebrat ,nebrat, nebo se z toho zblaznite..a uz vubec ne kvuli vanocum...a 23 000 procent - nc xD

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
uplně z jiného pohledu: dříve jsem taky dbal na to, aby se klient moc nezadlužil. půjčil mu tolik, aby byl schopný splácet. jenže pak vidím jeho poptávku na jiném mém webu a je mi jasný, že se zadlužováním konec není. tyhle lidli se prostě zadlužují do maxima. jde jen o to, jestli udlátě byznys vy nebo někdo jiný (a házejte za pravdu na mě třeba rajčata)

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se